Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jackowy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    33
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Jackowy

  1. Jackowy

    Lazar Westa Compact - opinie

    Zastosuję się do obu punktów. Czy ktoś z posiadaczy Westy napisze o jakości palenia w tym wkładzie?
  2. Jackowy

    Lazar Westa Compact - opinie

    Nikt pisze, że nie jestem jedyny czyli rozumiem kwestia sporna. Widziałem jednak, że Kratki oferują do swoich wkładów z płaszczem takie gotowe kubraczki z wełenki czyli tak jak pisze Forest musi coś w tym być. Wkład mam praktycznie zamówiony. Czy zamontować do niego szyber przed samym kominem? Wiem, że niby już sie nie używa itd ale boję się zbyt dużego ciągu w kominie. Miałem do niego podłączone dwie kozy na raz i mało tych kóz nie wciągnęło do komina. Musiałem szamot wkładać do rur bo szybra nie miały.
  3. Jackowy

    Lazar Westa Compact - opinie

    Tak właśnie myślałem. To chyba raczej pójdę w inną stronę. Założę Radiator Fi 200mm na czopuch i tak z metr od obudowy kominka zbiorę trochę tego powietrza wywiewem od WM. Nie przegrzeję salonu a reku może trochę z tego ciepła odzyska. Spodziewam się tam temperatury tak około 40stopni.
  4. Jackowy

    Lazar Westa Compact - opinie

    A nie jest tak, że jak zaizoluje wkład to wtedy większość tej mocy konwekcyjnej puszcze w komin bo poprostu jej nie odbiorę?
  5. Jackowy

    Lazar Westa Compact - opinie

    Dziękuje Forest. W końcu coś konstruktywnego. Lazar pisze że nominalna moc płaszcza to 11KW a moc konwekcyjna 3KW czy mógłbyś się do tego odnieść czy taki właśnie mniej więcej ten stosunek będzie? Czy spodziewać się jednak dużo więcej w powietrze? Mam salon 40m2. Nie chciałbym go przegrzać. Jacek
  6. Jackowy

    Lazar Westa Compact - opinie

    Rozumiem, że też opierasz się na tym co wiesz o Lazarze jako o firmie. Wiem, że kotły mają niezłe. Wiem też, że ta Westa 18kW jest przyzwoitym wkładem. Najgorzej, że tej Compact nikt nie widział i nie słyszał i nie palił. Mamy tylko domniemanie jakości.
  7. Pytałem o to bo zastanawiałem się nad zakupem Westy. Teraz jestem zdecydowany na Westę Compact i nie jestem pewien czy ona wogóle ma wermikulitowy deflektor. Napewno nie ma opcji podwójnej szyby. Z tym Lazarem to widzę że ogólnie to jest jakiś "czeski film".
  8. Jackowy

    Lazar Westa Compact - opinie

    Mnie w tej chwili nie stać na Sparterma, więc biorę tę Westę Compact na klatę. Dostałem cenę 4250PLN/Brutto. W tej cenie to zostają naprawdę tylko Kratki. Za kilka lat wywalę i wstawię docelowy wkład. Napiszę za jakiś miesiąc jak w tym się pali. Zamierzam wygrzać tym podłogówkę pod położenie gresu.
  9. Jackowy

    Lazar Westa Compact - opinie

    Też mam na oku ten wkład i rzeczywiście w necie zero informacji na jego temat. Wydaję mi się że to inne palenisko a na pewno ma inne doprowadzenie powietrza. Co ciekawe ma sumarycznie 14kW, z tego 11kW do płaszcza i 3kW konwekcyjnie co powoduje że różnica to tylko 1kW jeśli chodzi o moc oddawana do płaszcza w porównaniu do Westy standard. Z różnic to jeszcze szamot zamiast wermikulitu. Brak możliwości podwójnej szyby. Do mocno energooszczędnego domu wydaje się być ok. Niech wypowie się ktoś kto to montował lub w tym palił.
  10. A w jakim stopniu podwójna szyba ograniczy promieniowanie cieplne na salon?
  11. Witam. Z czystym sumieniem mogę polecić ekipę p. Wojtka Jarzębowskiego nr. tel 605 588 702. Na jesieni zakończył budować u mnie w Konstancinie dom z poddaszem 280m2. Wykonali mi pokrycie dachowe z ceramiki. Mają dobrych dekarzy. Robili mi też ogrodzenie działki. Ogólnie bardzo komunikatywni i podatni na sugestie. Zasypali mi np porotherm perlitem i wykonali GWC ceramiczne bez dodatkowej kasy. Polecam.
  12. Jackowy

    Pełne deskowanie dachu

    Panie Andrzeju jezeli nie osznurkuję przestrzeni pomiedzy krokwiami to wykonawcy jak znam życie wepchną mi wełnę razem z folią do deskowania.
  13. Jackowy

    Pełne deskowanie dachu

    Witam. Uważnie czytając wątek oraz rozmawiając z kilkoma dekarzami oraz użytkownikiem tego rozwiązania doszedłem do pewnej konkluzji: Założenia początkowe: Dach wielospadowy, kąt 35stopni, poddasze użytkowe, dachówka betonowa lub ceramiczna Przekrój patrząc od dołu: 1. Płyta G-K 2. Folia wysokoparoprzepuszczalna (kierunkiem przepuszczania do płyty G-K???) 3. Wełna mineralna 4. Folia wysokoparoprzepuszczalna (kierunkiem przepuszczania do pustki powietrznej) 5. Pustka powietrzna 2.5cm osiągnięta sznurkami rozciągniętymi między gwoździkami bitymi do boku krokwi 6. Lico krokwi 7. Pełne deskowanie: deska 2.5cm (szalunkowa) bita do krokwi 8. Papa podkładowa termozgrzewalna ok 3mm, od kalenicy bita papiakami smarowanymi lepikiem na zimno niżej już tylko kontrłatami do krokwi 9. Kontrłata 10. Łata 11. Pokrycie dachowe Wiem, że rozwiązanie jest prawdopodobnie przesadzone, ale chcę mieć pewność że wilgoć pochodząca z kondensacji pary wodnej w wełnie zostanie odprowadzona. Proszę specjalistów o ocenę.
  14. Mój zamysł był taki że jeśli będą na sztorc to powierzchnia czynna czyli stopa płytowca się nie zmieni tylko ilość bloczków zwiększy się prawie dwukrotnie. Co za tym idzie podwójna kubatura złoża. Jeśli to bedzie przewymiarowane w stosunku do domu 200m2 to wolny przepływ powietrza przez złoże spowoduje chyba zamierzony efekt. Mam do wykorzystania powierzchnię 7 x 5m. Chciałbym osiągnąć w pracy ciągłej przy -25 przed GWC około +3 za GWC. Jak myślicie? Adam pokiwasz się chwilkę?
  15. Witam. czytam ten wątek od kilku miesięcy i już prawie zdecydowałem się na gwc żwirowy. Jednak ze względu na cenę i dostępność otoczaków mój wybór jest bliski gwc ceramicznemu, ale jednak uważam że cegła ceramiczna w tamtych warunkach pożyje 20lat. Rozbierałem w życiu kilka starych piwnic. Ktoś już sugerował użycie pustaków betonowych i ja również jestem za tym żeby je zastosować. Beton w tamtych warunkach będzie dobrze podciągał wilgoć bez utraty właściwości mechanicznych. Jednak perforacja tych bloczków jest spora. Panowie rzućcie okiem na ten załącznik i powiedzcie mi czy to ma szanse działać. Oczywiście ilość tego będzie przewymiarowana. Salon ma 7 x 5m. Co Wy na to?
  16. oki wydaje mi się że warto te kilowaty próbować odzyskać. Będę się odzywał.
  17. a pomożesz komercyjnie w przeróbce?
  18. Moc znamionowa to 2x4.5KW ciekawe czy warto pokryć tym choć połowę zapotrzebowania. nakłady inwestycyjne pewnie nie duże. Kompresory śrubowe o podobnej wydajności czyli około 800l/min w pracy ciągłej kosztują ponad 15kPLN
  19. tak sobie czytam i czytam i nagle wpadłem na pomysł. Może trochę nie ten wątek ale wybaczcie. Prowadzę zakład obróbki metali i mam w niedużej kanciapie podwójny kompresor WAN-T, może potem zapodam fotę. mianowicie w lato muszę go wentylować wiatrakiem 30Watt bo w środku dochodzi nawet do 60stopni. kompresor ma 2 naprzemiennie pracujące agregaty tłokowe z głowicami żeliwnymi, które nagrzewają się do około 150:200stopni C. jedna głowica może ważyć około 5-6kg i ma żebra do grawitacyjnego chłodzenia powietrzem. Przy normalnym dniu pracy czyli w godz 6-22 głowice są nagrzane że jak splunę to skwierczy. (ale pomiar ale na pewno grubo powyżej 100st C). Mam zamiar 250m od zakładu zbudować dom. Co powiecie żeby wstawić go gdzieś w domu i porządnie wygłuszyć i ogrzewać tym wodę w dużym buforze? problem jest taki że trzeba zakopać ze 250m przewodu pneumatycznego i przesłać 8BAR do zakładu. ten kompresor grzeje w tej chwili atmosferę a i tak zasilam go prądem i tak. Niech ktoś sprowadzi mnie na ziemię.
  20. tak sobie czytam i czytam i nagle wpadłem na pomysł. Może trochę nie ten wątek ale wybaczcie. Prowadzę zakład obróbki metali i mam w niedużej kanciapie podwójny kompresor WAN-T, może potem zapodam fotę. mianowicie w lato muszę go wentylować wiatrakiem 30Watt bo w środku dochodzi nawet do 60stopni. kompresor ma 2 naprzemiennie pracujące agregaty tłokowe z głowicami żeliwnymi, które nagrzewają się do około 150:200stopni C. jedna głowica może ważyć około 5-6kg i ma żebra do grawitacyjnego chłodzenia powietrzem. Przy normalnym dniu pracy czyli w godz 6-22 głowice są nagrzane że jak splunę to skwierczy. (ale pomiar ale na pewno grubo powyżej 100st C). Mam zamiar 250m od zakładu zbudować dom. Co powiecie żeby wstawić go gdzieś w domu i porządnie wygłuszyć i ogrzewać tym wodę z bufora? problem jest taki że trzeba zakopać ze 250m przewodu pneumatycznego i przesłać 8BAR do zakładu. ten kompresor grzeje w tej chwili atmosferę a i tak zasilam go prądem i tak. Niech ktoś sprowadzi mnie na ziemię.
  21. Dostałem ofertę wykonania płyty fundamentowej w następujący sposób: Element robót/opis prac zebranie humusu na odkład do 10m /bez wywozu/ wykonanie podsypki wyrównujacej /ok.. 10 cm/,zagęszczenie Płyta fundamentowa Izolacja przeciwwilgociowa pozioma - 2 x folia budowlana pod całą płytą Wylanie pianobetonowej pionowej ostrogi przeciwwysadzinowej do głębokości przemarzania gruntu Wylanie podbudowy termicznej z pianobetonu PBG 40 na plaszczyźnie całej płyty - warstwa o gr. 25 cm Ułożenie ocieplenia poziomego płyty między przegrodami konstrukcyjnymi ze styropianu EPS 100 o gr. 10 cm Wykonanie zbrojenia w miejscu ścian konstrukcyjnych zgodnie z projektem Wykonanie zbrojenia siatką fi 6 na całej powierzchni płyty/alternatywnie zbrojenie rozproszone Bekaert Wylanie wieńców żelbetowych w miejscu ścian nośnych z betonu B25 o szer. 40 cm i gr. 20cm Wylanie warstwy konstrukcyjnej o gr. 10 cm z betonu B25 na całej powierzchni między wieńcami żelbetowymi. Wykonanie izolacji pionowej preparatem przeciwwilgociowym Instalacja w poziomie posadowienia ( w obrysie budynku) Rozprowadzenie instalacji kanalizacyjnej w poziomie posadowienia 4 piony dla każdego segmentu mieszkalnego Wykonanie przepustów dla instalacji: wodociągowej - rura o średnicy 75 mm - napowietrzenie kominka - rura o średnicy110 mm, elektrycznej rura o średnicy 50 mm zatarcie powierzchni płyty zacieraczkami Co Wy na to?
  22. u budowlanego laika zostało popełnionych kilka błędów, które nałożyły się na siebie i dom się rysuje. powinien mieć XPS ewentualnie EPS200 i i o 5cm grubszą płytę. planuje dać 25cm styro grafitowego na ścianę z silki 25cm 40cm wełny na poddaszu stolarkę najlepszą jaką da się kupić w polsce kocioł gazowy kondensacyjny + kominek z PW będzie bezprzeponowy GWC Provent GEO + podwójny Reku krzyżowy narazie nie potrafię jeszcze policzyć zapotrzebowania na energię
  23. Zastanawiałem się nad tym rozwiązaniem ale nie dają mi spokoju mostki termiczne ław fundamentowych poza tym musiałbym podnieść strop nad parterem o 2 lub 3 silki z uwagi na na 20styro na posadzkę oraz sufit podwieszany na instalacje. Płyta wyjdzie około 60kPLN ale zero mostków termicznych i sztywna konstrukcja.
  24. Panowie. Zamysł jest taki żeby podczepić podłogówkę na dolne zbrojenie płyty i zalać płytę z dokładnością do kilku mm. Skoro technicznie ja nie dam rady (podobno nawet firmy mają z tym problem) to wyleję płytę bez ogrzewania z dokładnością 3-4cm na długości 12m, Postawię dom a potem w we wnętrzach zrobię wylewki jak każdy kowalski. Wylewka powinna mieć wtedy grubość 4-6cm. Nierówność w każdym pomieszczeniu nie będzie większa jak 2cm.
  25. Hmm. Stan "zero" na płycie fundamentowej nie będzie różnił się niczym od ław fundamentowych z posadzką na gruncie. podłogówkę robi się tak samo. Chyba, że coś pominąłem. Każdy Kowalski to robi gdy chce mieć podłogówkę wodną. Więc o jaki aspekt finansowy pytasz?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...