Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mortor

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    70
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mortor

  1. W sumie nie zużywa się projektora aż do przepalenia lampy, czas trwałości (do 3000h zazwyczaj) jest podawany do połowicznego wypalenia kiedy już wyraźnie widać pogorszenie jakości obrazu.
  2. Aranżacja super tylko teraz kwestia jak idą przyłącza
  3. Zależy do czego potrzeba, jeśli potrzebne są z namagnesowanymi końcówkami to zobacz Neo PZ, 6 śrubokrętów kosztuje 70zł i wytrzymują większe obciążenia. Co do tanich i dobrych to już chyba takich nie ma niestety.
  4. Odkurzacz przemysłowy (bo sądząc z nazwy działu) wziąłbym raczej od karchera, nie są drogie, ale sporo jest akcesoriów dodatkowo cenowo nie wychodzi tak drogo.
  5. Ja korzystałem z diamentowej od boscha, ale też droga 170zł za 115mm, przy gresie nie narzekałem, ale to był gres typowo techniczny do garażu.
  6. KHE2850 to miał kolega który u mnie robił instalacje nie wiem czy się różni oprócz numerkiem, ale nie narzekał. Na instalacjach sobie tylko dorabia, ale w kość bardziej dostaje niz przy domowym użytkowaniu.
  7. Wiadomo, zależy od budżetu, jakościowo mają dobre, ale cena nie na każdą kieszeń
  8. Drewnopodobnych jest od groma w różnych półkach cenowych (ja podałem jakie mi najbardziej się podobają) także można przebierać, ale pamiętaj, żeby nie bazować tylko i wyłącznie na zdjęciach
  9. Pierwsza moja myśl taka sama ponadto na drewnopodobnych nie widać tak zabrudzeń, powierzchnia kuchni nie jest tez jakoś bardzo duża także po kieszeni nie uderzy. Fajna jest imatra, tylko zamiast jasnej (nie wiem kto to wymyslił do aranżacji) dać ciemniejszą fugę:
  10. Jasne można kupić przecinarkę za kilka K zł, ale zazwyczaj jeśli ktoś podejmuje się samodzielnie układać płytki to zazwyczaj chodzi o oszczędność, a maszyna ma wytrzymać do wykończenia jednego domu. Także nie ma co od razu skreślać dedry czy innych tańszych marek...
  11. Zależy jaka podbitka, ja siding przycinałem diaxem i większych problemów nie stwierdziłem, nie wiem jak robią profesjonaliści, ale źle nie wyszło.
  12. Hmmm to już zależy kto jak korzysta, ja mam kompresor (koszt 600zł bodajże mecafer) z tymże, że elektryczny, przydać się przydaje, ale głównie jak przy samochodzie sobie dłubie ewentualnie przy rozpalaniu grilla do rzeczy niezbędnych jeszcze trochę brakuje
  13. Jeśli mamy dostęp do prądu to oczywiście, tym bardziej, że nie musimy pamiętać np. o tym, żeby przy dłuższym leżakowaniu nie ładować baterii do pełna (albo rozładowywać do zera) i tutaj sprawdzą się tańsze marki typu Kinzo. Chociaż jak robiłem podbitkę to jednak, wolałem akumulatorowe
  14. Możesz zobaczyć jeszcze modele AL-ko w tej cenie, też posiadają w zdecydowanej większości silniki od Briggsa, z tych co wymieniłeś to postawiłbym raczej na STIGA, chociaż obie firmy produkują naprawdę dobry sprzęt.
  15. VIP Jacek dobrze pisał, żeby pompa jednak nie była z kompozytu przy dłuższym użytkowaniu, co do modelu który podałeś to pewnie jako taka podstawa wystarczy pod warunkiem, że nie mamy np. połowy podwórka w kostce
  16. Pytanie jaka różnica w cenie, jeśli nie porażająca to lepiej wziąć droższy model.
  17. mortor

    cięcie wyrzynarką

    Zależy co się chcę zrobić z tak przyciętą płytą wiórową, wiadomo w zależności o wyrzynarki (lepsze np. Boscha) postrzępienia krawędzi będą różne, ale idealnie nigdy nie będzie. Można oczywiście spróbować pilarką jak piszę CityMatic, ale przyzwoita też swoje kosztuje.
  18. A ile mniej więcej godzin pracuje w miesiącu (wiem, że ciężko do oszacowania, ale tak mniej więcej)? Bo to ma dość duże znaczenie na żywotność, ja akurat wolałem postawić na coś bardziej znanego (jak wyjdzie w praktyce to czas pokaże).
  19. Nie wiem czy najnowsze, ale do 50zł są np. Opoczno fusion, Klasa ścieralności 4, połysk
  20. Do domowych zastosowań oczywiście myjka może być słabsza, z drugiej strony sam wolałem dopłacić do 5.700 (140 bar) i też nie narzekam do czyszczenia kostki czy mycia auta nie ma chyba nic lepszego na chwilę obecną.
  21. Pewnie zależy od tego co i ile będziemy robić do domowego użytku w granicach rozsądku nie trzeba kupować profesjonalnego sprzętu od razu, ale jeśli wiemy, że sprzęt nie będzie oszczędzany to zazwyczaj jednak warto dopłacić. Zostaje jeszcze po środku Bosch.
  22. 3h? Szybko się uwijasz ale może mi się tyle schodzi bo multum krzewów i drzewek co w praktyce trochę utrudnia koszenie. Pierwszą wymianę oleju robiłem już po dwóch koszeniach, ale to przez docieranie silnika (tak samo jest w nowych samochodach 2tys km olej i potem wymiana i dopiero można jeździć już normalnie).
  23. Mam 3 sezon tą kosiarkę i chyba raz zdarzyło się, że naostrzyłem 2 razy w sezonie ostrza, częściej naprawdę nie miałem potrzeby co do wymian oleju to raz w sezonie i wszystko, musiałbym poszukać instrukcji obsługi, ale czytałem (tak tak wiem, praktycznie nikt nie czyta) i nie rzuciły mi się w oczy zalecenia wymiany oleju co 25 motogodzin (wymianę oleju przerabiasz raz w miesiącu?). Teren do koszenia 1200-1300m2, ciężko mi dokładnie powiedzieć, bo działka jest wieksza, ale całości się nie kosi.
  24. Czasem po takiej przygodzie nie opłaca się odratowywać kosiarki, raz to już przerabiałem i tak samo najechałem na pieniek, teraz bardziej uważam przy koszeniu. Co do nierówności to swoją dość dużą kosiarką do koszenia rowów przy siatce się nie pcham (tylko wykaszarka, tym bardziej jak nie wiadomo co tam może być).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...