Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jm.yarec

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    347
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez jm.yarec

  1. "...Przecież płyta OSB (technologia 3) jest wodoodporna..." - od kiedy?
  2. tak czy inaczej zostawiłbym wolną przestrzeń za rurkami.
  3. Dzisiaj 14:03 #3 JasonOgg polecam: czysty molibden i konstrukcje z nanorurek (w atmosferze "Cubergaim'a) i zastosowanie trajektorii uzywanej do wuznaczania - klapatoró do wybalgolometró" - bez tego ani rusz jak i podstaw dynamiki molekularnej,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  4. To zależy od formy samej zabawki - układanka, klocki, "gotowce" - domki, łóżeczka, stoliczki, samochodziki ? To Ona czy On ? to też ważne jak i wiek.
  5. Jak umiesz - to podaj na PW namiary (gdzie) do siebie ( i może tel. ?)
  6. w miejscu zielonych kółek - kątowniki perforowane - daszek "nie zjedzie" >
  7. temat po raz 7 !! a wyszukiwarka bee ?
  8. https://www.cnc.info.pl/spawalnictwo-i-obrobka-cieplna-f92.html
  9. jm.yarec

    Myjka LAVOR

    A może: https://myjki.com/8-myjki-domowe - sprzedaż i wyprzedaż a serwis z doświadczenia OK bo k4 kompakt mi spadł z tarasu (w budowie) i szkag trafił tył i jedno koło - wymieniono bez problemów mimo że z mojej winy. są też inne: https://www.bricoman.pl/otoczenie-domu/myjki-hydrofory-weze/myjki - opisy różnych
  10. " chciałbym dobrać rozstaw podpór w odniesieniu do zastosowanej płyty " od du.. strony, na ogół w zależności do przewidywanego obciążenia dobiera się rozstaw i grubość oraz materiał półek. Ale szukaj dalej.
  11. przy rozporach z kantóki / łaty lepiej zabezpieczyć końce płytkami ze sklejki np. ≠ 10 mm - zabezpiecza to drewnianą ościeżnicę przed powstaniem wgnieceń, przy użyciu "piany wysokorozporowej"
  12. W zasadzie to poszukujesz gotowego projektu całej więźby dachowej. poszczególne wymiary zależą od typu konstrukcji.
  13. kotwą chemiczną.- to można wlepić kołek w ścianę (pod haczyk) a nie słupy betonowe. wymiary ? przeznaczenie ?
  14. A możesz choć załączyć foto tego "systemu" ? , bo trudno coś podpowiedzieć gdy nie znamy szczegółów .
  15. a u na w w kalafoni tego nie trza = pozdro polaczki
  16. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem: 21-01-2018 20:59 ( post #8 ) I PRZEMYŚL !
  17. SJa08 - jak już się upierasz z wypełnieniem to: w ramie okna u góry wywierć otwory Ø 15 i "zasyp" wnętrze kulkami styropianowymi a potem zaślepl/uszczelnij otwory. " inusKodI mi się uszczelka " - uszkodzi ? Się nie "zapycha" - tylko zalepia taśmą przylepną (do zdjęcia gdy trzeba)
  18. Wypełnienie ramy jest robione przed cięciem profili i "spawaniem", dla tego są "cieplejsze" a wstrzykiwanie do gotowej ramy i to z szybami argonowymi może doprowadzić do zniszczenia - siła rozporu jest na tyle duża że potrafi zablokować drzwi z dębową ościeżnicą ("na amen"). O ile "taki numer" może przejdzie w malutkim okienku to w "pełnowymiarowym" może się skończyć wymianą całości z ramą i to w czasie mrozu ! A z zewnątrz masz otwory nawiewne ? jak tak to zatkaj, nie będzie wiało wewnątrz ramy.
  19. Kup to co JarekP napisał bo wie co pisze i mówi (pomimo że określił zestaw jako badziewie to "od święta" w sam raz, do tego wiertarkę z udarem ale nie "za 5 zł" bo na pewno się "rozleci" w czasie pierwszego wiercenia w ścianie. http://allegro.pl/topex-klucze-zestaw-narzedzi-56-el-38d224-walizka-i6797174741.html?reco_id=b0769a0a-fe2f-11e7-941c-246e963210a8 Jarek - dzięki za adres na Instalatorów (obok mnie a nie wiedziałem)
  20. caymann6 - mogę Ci toto narysować z opisem kolejności ale nie przez to forum - masz wiadomość prywatną z moim adresem "poza forumowym".
  21. Solidny (10×10 cm) słup (drewno impregnowane) "wbity" w zabetonowaną rurę (fundament) , do płaskich powierzchni dokręcone ze spadkiem deski "na sztorc" z uprzednio wywierconymi otworami Ø 16 mm : a) - w jednakowych odległościach od krańców - będzie kilka równoległych okręgów lub b) - w dwóch deskach j/w i dwóch z przesunięciem o ½ odległości - będzie można zrobić wznoszącą się "spiralę" w tak zmontowany szkielet "nawlekamy" rurę PP Ø 16 mm (do wody) i mamy okrągłą "pergolę drzewiastą" pod winorośl. Oczywiście rurę dokręcamy do spadzistych desek = stabilnie i bezpiecznie (!) Proste ? i gdzie tu problem ?
  22. jm.yarec

    Hamak, kołki, porotherm

    A o mocowaniu hamaków do ścian z drewna, batonu, siporeksu i innych wraz z utrudnieniami typu styropian lub płyty GK to na tym forum było tyle razy że można użyć "tutejszej" wyszukiwarki i mieć "czarno na białym" : CO i JAK do CZEGO montować. a bardziej poważnie: hamaki to obciążenie dynamiczne punktów mocowania (na wyrwanie nie ścięcie ! ) i kotwa chemiczna jedno-punktowa to mało (chyba że w celach samobójczych np. hamak na balkonie na 9 piętrze)
  23. A zapomniałem - gdy mieliśmy jaszcze żeliwną wannę to pod nią rura PEX prawie dotykała wanny (wystawała z wylewki podłogowej) i sama wanna też była ciepła - nic tylko się moczyć na leżąco (sama wanna też obudowana climaporem)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...