Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sinusoid

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez sinusoid

  1. Co sądzicie o traktorkach AL-KO? Jest sens wydawać tyle? Elektryczne opróżnianie kosza, automatyczna skrzynia biegów. 20102 HDE Może lepiej tańsza opcja 18102 HD
  2. Jeśli do wyboru miałbym Makitę i Celmę to jednak wybrałbym Makitę.
  3. Ja proponowałbym coś tańszego jednak np. http://megastore.pl/108859,NAC-Pilarka-lancuchowa-257kW-SPS01-52.html Jeśli obniżymy wymagania co do mocy, to tanio naprawdę tanio możemy kupić nawet Makitę (moim zdaniem bardzo solidne narzędzia): http://megastore.pl/16383,Pilarka-lancuchowa-Makita-15kW-DCS3501-35.html
  4. Powierzchnia działki wskazuje na kosiarkę elektryczną ale przecież mogą być też inne argumenty na rzecz kosiarki spalinowej, choćby niechęć do zabawy z kablem, co trochę naszą wygodę ogranicza. Dużo zależy też ile chcemy/możemy wydać na kosiarkę. Oczywiście mocno upraszczając im droższa tym lepiej bedzie nam służyć (ale nie zawsze), ale nie każdy chce na kosiarkę do takiej działki wydawać niemałych przecież sum. Ja bym postawił na AL-KO labo Makita z silnikami do 2,1 kw. Dla bardziej oszczędnych ewentualnie Stiga.
  5. Hehe Chodzi o to, że bywają miejsca, albo inaczej są sytuacje, w których źródło światła przydaje się przez większość doby.
  6. Używanie żarówki LED w komórce czy piwnicy rzeczywiście średnio ma sens ale np. w domu w korytarzu lub w przedpokoju jak najbardziej. Np. u mnie LEDówka w korytarzu pali się przez większość doby.
  7. Szukam Waszej rady. Dom w starym budownictwie. Przewód wentylacyjny jest poprowadzony w sąsiedztwie przewodu kominowego. Komin wyczyszczony i zdaniem właściciela budynku powinien być szczelny. Mimo tego do jednego z mieszkań regularnie przedostają się śladowe ilości dymu (czuć swąd) poprzez wentylację. Obawiam się by kiedyś to nie skończyło się gorzej. Czy to możliwe, żeby dym się przedostawał do wentylacji przez wiatr, który napycha go przy czapie kominowej do wentylacji (jak twierdzi właściciel)? Czy bez rozkłucia przewodów kominowych i wentylacyjnych w celu uszczelnienia się nie obędzie? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
  8. Nowobogackie zróżnicowane kolorystycznie wille rzeczywiście mogą śmieszyć w swej pstrokatości (szczególnie jeśli widzimy jak dumni z nich są ich właściciele) ale z drugiej strony zawsze to lepiej niż metalowe lub drewniane szopy. Poza tym w przytaczanej Holandii moje oko przyzwyczajone do pstrokatego polskiego budownictwa czuło się trochę jak w szarym PRL-u, a nie w jednym z najbogatszych państw Europy. Generalnie jeśli jakimś cudem mamy do czynienia z oświeconym wójtem lub burmistrzem to będący w opozycji miejscy radni, oczywiście aby ugrać własny kapitał polityczny, stają niejako w obronie "mieszkańców". Naciski lokalnych mediów i społeczności są tak duże, ze tylko wyjątkowo odpowiedzialna głowa gminy zdecyduje się narazić mieszkańcom i wprowadzić Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego.
  9. Pod fundamenty z bloczków trzeba wylewać ławy i dopiero na ławach stawiać fundamenty z bloczków. Jeżeli jest to budynek podpiwniczony to lepiej jest fundamenty budować z bloczków, a jeśli jest bez piwnic to spokojnie można zrobić fundamenty wylewane, które będą na pewno tańsze. Ale wtedy pamiętajmy o zbrojeniu fundamentów.
  10. Wystarczyłby kocioł w granicach 40 kW o ile dom ma odpowiednią izolację termiczną (szczelne okna i ocieplone ściany). Ten który masz na moje oko przy takiej powierzchni powinien spalić w granicach 8-10 tys litrów na rok (ale dużo zależy od izolacji właśnie). Piec na ekogroszek przy aktualnych cenach paliwa wydaje się ekonomiczniejszym rozwiązaniem. Oczywiście ekogroszek wymaga więcej pracy.
  11. Nadmierne zróżnicowanie zabudowy w Polsce razi - to jest fakt. Powiem wprost - taki architektoniczny kicz. Trochę mi wstyd tej Polski gdy przekraczam granicę polsko-niemiecką. Ale, choć estetą nie jestem, z drugiej strony Polska jawi się jako kraj dużo bardziej kolorowy od Beneluxu czy takiej Skandynawii. Jakiś czas mieszkałem w Holandii i tam wszystkie te domy i całe ich budownictwo w tych burobrązowych odcieniach budziły dosyć ponure emocje.
  12. Chcieli też ograniczyć prędkość w terenie zabudowanym do 30 km/h:) Generalnie decyzji co do 100 watówek bym się nie czepiał ale pomysł by powoli likwidować wszystkie żarówki, a więc także 60W i 40W uważam za poroniony. A urzędniczy zakaz produkcji halogenów chyba jeszcze bardziej. Generalnie oświetlenie ledowe (jeśli mamy na myśli rachunki za prąd, a nie koszty samych "ledówek") wychodzi taniej. Sam mam led w kilku miejscach swojego domu. Ale powinien decydować bilans ekonomiczny każdego z nas, a nie biurokratyczny zakaz produkcji.
  13. Witam Wszystkich Forumowiczów Widząc bogactwo treści i Waszych doświadczeń żałuje, że dopiero teraz pojawiam się na forum. Tak czy inaczej dom już jest, aczkolwiek potrzebna będzie gruntowna przebudowa. Z wykształcenia m.in. elektryk (z innych branż, z którymi miałem do czynienia to także informatyka oraz marketing). Pracuję w sklepie z elektronarzędziami (administracja ich strony internetowej i elektroniczna obsługa klienta).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...