
Moni_
Użytkownicy-
Liczba zawartości
48 -
Rejestracja
O Moni_
- Urodziny 09.02.1978
Informacje osobiste
-
Płeć
Kobieta
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Jeszcze Gdynia
-
Kod pocztowy
81-646
-
Województwo
pomorskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Moni_'s Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Moze ktoś ostatnio szukał i kupował? Gdzie opłaci się kupić dachówkę cementową BRAAS, myślę o Bałtyckiej w kolorze grafitowym. Mam 250m2 dachu do pokrycia. U dystrybutora? W hurtowni? W internecie?
-
Busters i sylwekr pocieszacie mnie trochę, że to wcale takie porównywalny koszt nie jest. Pewnie macie rację. Ale serce mnie bolało gdy patrzyłam na zasypywanie całkiem sporej przestrzeni między ścianami fundamentowymi i to piaskiem za ciężkie pieniądze. Taka prawdziwa piwnica to racja - na pewno nie jest kosztem porównywalnym z zasypem, ale miałam na myśli rozwiązanie pośrednie - taka przestrzeń techniczna pod stropem - dostępna bez schodów tylko włazem w podłodze pomieszczenia technicznego, po to aby mieć dostęp do kanalizacji sanitarnej, która teraz jest zasypana. Nie robiłam bym tam żadnych instalacji, elektrycznych itp. Chocież teraz tak myślę - zrobiłam bym tak i znów żal by serce ściskał, że może trzeba było trochę dołożyć i by była prawdziwa porządna piwnica z wygodnym wejściem i pełną wysokością itp. Dobra, nie ma już co się nad tym rozwodzić, jest zasypane, chudziak wylany. Piwnicy nie ma i nie będzie a nawet "przestrzeni technicznej".
-
Ja mam tylko od zewnątrz a od wewnątrz zagruntowane dysperbitem.
-
woj. pomorskie - ładną cegłę na elewację szukam
Moni_ odpowiedział Moni_ → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
Czy mam szansę znaleźć wykonawcę za 50zł/m2 za murowanie cegły elewacyjnej? -
woj. pomorskie - ładną cegłę na elewację szukam
Moni_ odpowiedział Moni_ → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
Około 70m2 mam takiej elewacji do zrobienia. Z czasem ja sie dostosuję do wykonawcy jak będzie dobry i za rozsądną cenę. Najchętniej w lipcu, sierpniu żeby to było robione. Najchętniej - ręcznie formowana. -
Jeżeli miałaś ziemię z wykopu taką, że nadawała się do zasypu to super - duża oszczędność. U mnie niestety była glina, która wg kierbud absolutnie nie nadawała się do zasypu więc wszystko co wsypaliśmy do środka to była przywieziony ze żwirowni piach - trochę kasy poszło niestety. Twoje drugie pytanie: wg mojej wiedzy rób izolację pionową od razu, jak niby bloczki mają wyschnąć będąc zasypanymi?, a odkopywać to drugi raz - niepotrzebna robota. Różne są szkoły, ja zdecydowałam się na izolację poziomą z papy i pionową z dyspersji bitumicznej wl + wm.
-
woj. pomorskie - ładną cegłę na elewację szukam
Moni_ odpowiedział Moni_ → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
Tutaj są piękne cegły po 1zł, http://www.cegielniaslodkow.pl/nasze-produkty-cegielnia-cegla-recznie-robiona-krasnik-slodkow.html ale niestety daleko - dowiadywałam się i z transportem do nas by wyszło po 1,70zł za szt. Czy mamy tu w woj. pomorskim jakieś cegielnie produkujące tego rodzaju cegły? Szukam i jakoś nie mogę znaleźć. -
Jak w temacie, szukam cegły na elewacje. W cenie plus/minus 1zł/szt. Chodzi mi o uzyskanie efektu jak na zdjęciach. Jeśli znacie też godnego polecenia wykonawcę do murowania takiej elewacji to też będę wdzięczna za namiar. Gdzie kupić?
-
U mnie zasyp pochłonął 5 tys. zł 15 wywrotek x 260zł = 3900zł plus 11 godz pracy koparkowego 1100zł (Dom o powierzchni 160m Pu i około 100 Pz) Strop żelb gr 18cm na taką powierzchnię to 100 x 0, 18 = 18m3 betonu x 200zł = 3600 plus stal za jakieś 2000zł , no ale musiałabym zaizolować też podłogę w tej "piwnicy" i wylać tam jakąś posadzkę nawet gdyby to była przestrzeń techniczna no ale miała bym dostęp do kanalizy w razie co. A koszt porównywalny. Gdybym to wiedziała, to nie zasypywała bym przynajmniej jednego najgłębszego pola. Ale naczytałam się, że piwnica podraża koszt budowy domu o 30%, więc stwierdziłam robię bez piwnicy. Ale teraz mówię Wam jeśli jest spadek terenu i ścianka fundamentowa wychodzi wysoka na tyle, że da się tam wejść nawet będąc pochylonym, to warto DOKŁADNIE PRZELICZYĆ czy nie lepiej zamiast zasypywać tego pola zrobić strop nad nim i mieć taką przestrzeń techniczną, łatwy dostęp do chociażby wyjść iinstalacji ks. Nawet nie trzeba wtedy robić schodów do taiej "piwnicy" ja mogłam zrobić tylko taki właz w podłodze z pomieszczenia spiżarni. Bo to by nie było pomieszczenie typu piwnica tylko właśnie przestrzeń techniczna więc na codzień nikt by tam nie wchodził. U mnie koszt gdyby liczyć tylko na najgłębszym polu - gdzie ścianka fund. wyszła 140cm (od góry ławy do góry wieńca na tej ściance) to w tym polu lepiej było zrobić strop niż je zasypywać.
-
Jezu, u mnie wynosiła 80cm na długości domu i poszło masakrycznie dużo piachu do zasypu. Szczerze: żałuję, że w jednym polu - tym najniżej posadowionym nie zrobiłam stropu zamiast zasypywać. Nawet jeśli byłoby to tylko jako taka przestrzeń techniczna o wysokości 140cm - u mnie to akurat pole ma wyjscie ks - byłby dostęp do tego w razie co, a tak mam zasypane, oby dobrze zrobili tą kanalizę. Wydaje mi się, że koszty wylania stropu byłyby porównywalne z kosztem piachu do zasypania, pracy koparki i chudziaka. Ale budowa tak szybko idzie, że nie ma czasu na myślenie, a czasem człowiek mądry po fakcie. Koszt zasypu przewyższył moje szacunki o 1/3 (szacowałam 10 wywrotek i 8 godzin pracy koparki a wyszło 15 wywrotek i 11 godzin pracy koparki). Jak wcześniej czegoś nie zaplanujesz to wykonawcy jadą do przodu bo mają płacone od wykonanej roboty a nie od godzin. No niestety, pewnie tak z trzeci dom z kolei bym wybudowała tak żebym była 100% zadowolona, ale nigdy w życiu, na ten jeden nerwów mi wystarczy
-
Tak, warstwami. Właśnie też czytałam, że do zagęszczania używa się wody. Pocieszyłam się trochę. Ale piachu poszło nam więcej niż szacowałam i godzin pracy koparki też. Kupa forsy w piach. ech. Jest spadek terenu i z jednej strony ściany fundamentowe wyszły wysokie na 140cm, z metr by wykopał głębiej i by piwnica była za te pieniądze co poszły w zasyp + koparka + chudziak...
-
Trochę się martwię. Dziś zasypywaliśmy stan "zero" a jak na złość prawie cały dzień padało. Już w nocy padało. Grunt u nas to glina. Wykop robiliśmy dwa tygodnie temu 2.05, od tego czasu do wczoraj nie było kropli deszczu, glina była twarda jak skała, taka wyschnięta. To co napadało w nocy do wykopu wsiąkło w tą wyschniętą glinę, na dnie nie było wody. Zasypywaliśmy piaskiem, który też zmókł, bo leżał na działce już w kopach, ale wydawało się, że w głębi nie był zbyt mokry. Jutro zalewamy chudziak. Czy to jest dobrze? Tak sobie myślę, że cała ta woda która napadała do wykopu i w ten piach po zalaniu chudziaka już nigdy z tamtąd nie wyjdzie. Wykonawca mówił żeby się tym nie martwić, że przy deszczu grunt lepiej się zagęszcza. Czy może lepiej było nie zasypywać tylko zaczekać kilka dni aż wszystko obeschnie? A może nie lać jutro chudziaka tylko dać temu piaskowi wysychać? No ale ile on tam wyschnie, z wierzchu tylko, w głębi i tak już nie wyschnie... Czy to ma jakieś znaczenie czy nie przejmować się tym? Jakie macie doświadczenia?
-
fighter1983 - za późno przeczytałam. Już kupiony. Ostatecznie nie styrodur a hydropian po 286 za 1m3 (cena netto). Nie wiem czy nie przepłaciłam ale nie było czasu za wiele na załatwienie tego. Bloczki silikatowe na ściany konstrukcyjne gr 24, klasy 15, znalazłam z wytwórni w Szlachcie po 2,53zł/szt brutto+ 250zł za 1 transport. Transportów będę miała 4, więc na ilość jaką zamawiam po wliczeniu kosztów transportu i rozładunku wyjdzie 2,74zł/szt. bloczka. To są bloczki 25 x 24 x 22 bo są jeszcze takie większe na 33cm a nie 22, wtedy wychodzi ich trochę mniej na 1m2, ale po przeliczeniu te wyszły mi najtaniej.
- 3 108 odpowiedzi
-
- abc instalacji
- alarmy
-
(i 106 więcej)
Oznaczone tagami:
- abc instalacji
- alarmy
- antywłamaniowe
- architektura
- beton
- bezpieczeństwo
- bojler
- bramy
- bramy garażowe
- budowa
- cwu
- cyrkulacja
- dachy
- dom
- dom bez granic
- domek letniskowy
- domy drewniane
- drenaż
- drzwi
- działka budowlana
- dzienniki budowy
- eklektyczne
- ekogroszek
- ekologiczne
- elektryczność
- elewacje zewnętrzne
- fasada
- firany
- fontanny ścienne
- fundament
- fundamenty
- fundamenty i piwnice
- garaż
- garaże
- gaz
- gres
- grupy budujące
- hyde park cegła
- instalacje
- inteligentne instalacje
- izolacja
- izolacje
- kaskady
- klimatyzacja
- kominki
- kominy
- koszenie trawników
- kotły
- lista płac wykonawców
- materiał
- miedź
- mieszkanie
- my z mieszkań
- nieruchomości
- o oblicówkach
- ogród
- ogrody
- ogrodzenia
- ogrzewanie
- ogłoszenia drobne
- okna
- osb
- oświetlenie
- pilawa
- piwnica
- plan
- poddasze
- podjazdy
- podłoga
- podłogi
- podłogówka
- pokój
- pompa ciepła
- pompy ciepła
- powierzchnia działki
- prąd
- projekt
- projektant
- projekty
- przemyślany
- przyłącza
- pustak
- rekuperacja
- schemat
- schody
- ściany
- ściany wodne
- ścieki
- solary
- sswin
- stelrad grzejniki planar style
- stodo 12
- stropy
- taras
- thermobel
- tynki
- wentylacja
- więźba
- wizualizacja
- wnętrza
- woda
- współczynnik
- wykończenie ścian
- wymiana doświadczeń
- zasłony
- zewnętrzne
- zużycie prądu
- ławy
-
Jest napisane: "brutto z wliczonym transportem - koszt ostateczny"
- 3 108 odpowiedzi
-
- abc instalacji
- alarmy
-
(i 106 więcej)
Oznaczone tagami:
- abc instalacji
- alarmy
- antywłamaniowe
- architektura
- beton
- bezpieczeństwo
- bojler
- bramy
- bramy garażowe
- budowa
- cwu
- cyrkulacja
- dachy
- dom
- dom bez granic
- domek letniskowy
- domy drewniane
- drenaż
- drzwi
- działka budowlana
- dzienniki budowy
- eklektyczne
- ekogroszek
- ekologiczne
- elektryczność
- elewacje zewnętrzne
- fasada
- firany
- fontanny ścienne
- fundament
- fundamenty
- fundamenty i piwnice
- garaż
- garaże
- gaz
- gres
- grupy budujące
- hyde park cegła
- instalacje
- inteligentne instalacje
- izolacja
- izolacje
- kaskady
- klimatyzacja
- kominki
- kominy
- koszenie trawników
- kotły
- lista płac wykonawców
- materiał
- miedź
- mieszkanie
- my z mieszkań
- nieruchomości
- o oblicówkach
- ogród
- ogrody
- ogrodzenia
- ogrzewanie
- ogłoszenia drobne
- okna
- osb
- oświetlenie
- pilawa
- piwnica
- plan
- poddasze
- podjazdy
- podłoga
- podłogi
- podłogówka
- pokój
- pompa ciepła
- pompy ciepła
- powierzchnia działki
- prąd
- projekt
- projektant
- projekty
- przemyślany
- przyłącza
- pustak
- rekuperacja
- schemat
- schody
- ściany
- ściany wodne
- ścieki
- solary
- sswin
- stelrad grzejniki planar style
- stodo 12
- stropy
- taras
- thermobel
- tynki
- wentylacja
- więźba
- wizualizacja
- wnętrza
- woda
- współczynnik
- wykończenie ścian
- wymiana doświadczeń
- zasłony
- zewnętrzne
- zużycie prądu
- ławy
-
Do aktualnie budujących jakie ceny materiałów u Was? Przepłacam czy to dobre ceny: podaję brutto z wliczonym transportem - koszt ostateczny: 1m3 betonu B20 - 200zł 1m3 betonu "chudego" - 170zł bloczek betonowy fundamentowy 24x14x38 - 2,40zł/szt. stal konstrukcyjna pręty żebrowane śr. 12mm - 2,00zł/kg (dowóz gratis przy zakupie 1 tony ) Aktualnie szukam bloczków silikatowych klasy 15 na ściany konstrukcyjne gr.24cm styroduru gr. 15cm na ocieplenie ścianek fundamentowych Buduję się w województwie pomorskim.
- 3 108 odpowiedzi
-
- abc instalacji
- alarmy
-
(i 106 więcej)
Oznaczone tagami:
- abc instalacji
- alarmy
- antywłamaniowe
- architektura
- beton
- bezpieczeństwo
- bojler
- bramy
- bramy garażowe
- budowa
- cwu
- cyrkulacja
- dachy
- dom
- dom bez granic
- domek letniskowy
- domy drewniane
- drenaż
- drzwi
- działka budowlana
- dzienniki budowy
- eklektyczne
- ekogroszek
- ekologiczne
- elektryczność
- elewacje zewnętrzne
- fasada
- firany
- fontanny ścienne
- fundament
- fundamenty
- fundamenty i piwnice
- garaż
- garaże
- gaz
- gres
- grupy budujące
- hyde park cegła
- instalacje
- inteligentne instalacje
- izolacja
- izolacje
- kaskady
- klimatyzacja
- kominki
- kominy
- koszenie trawników
- kotły
- lista płac wykonawców
- materiał
- miedź
- mieszkanie
- my z mieszkań
- nieruchomości
- o oblicówkach
- ogród
- ogrody
- ogrodzenia
- ogrzewanie
- ogłoszenia drobne
- okna
- osb
- oświetlenie
- pilawa
- piwnica
- plan
- poddasze
- podjazdy
- podłoga
- podłogi
- podłogówka
- pokój
- pompa ciepła
- pompy ciepła
- powierzchnia działki
- prąd
- projekt
- projektant
- projekty
- przemyślany
- przyłącza
- pustak
- rekuperacja
- schemat
- schody
- ściany
- ściany wodne
- ścieki
- solary
- sswin
- stelrad grzejniki planar style
- stodo 12
- stropy
- taras
- thermobel
- tynki
- wentylacja
- więźba
- wizualizacja
- wnętrza
- woda
- współczynnik
- wykończenie ścian
- wymiana doświadczeń
- zasłony
- zewnętrzne
- zużycie prądu
- ławy