Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

martisia00

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez martisia00

  1. Witam Zostało niby coś poustawiane, że pompa ma szybciej reagować na zmianę temperatury. Przy czym dopiero jak dom się wygrzał mogłam wyłączyć grzałkę, bo inaczej nie dawała rady. Rachunek za prąd za tamten okres był nieco trochę wyższy niż normalnie. Ale nie było tragedii. Glikol był uzupełniony i od tamtej pory (tfu tfu aby nie zapeszyć ) jest cały czas na tym samym poziomie ( będzie prawie rok czasu) Teraz już nie jednokrotnie było więcej jak -10 C. i Nie ma problemu z grzaniem, nic a nic. W domu ustawione na 20C, a i tak jest bardzo ciepło, w nocy czasem nawet za gorąco. Od tamtego incydentu grzałka jest w ogóle wyłączona, czyli pompa bez najmniejszego problemu daje radę. Nie wiem co to było i nie chcę wnikać. Ale najważniejsze, że wszystko działa. Aczkolwiek serwisów okresowych w tej firmie już robić nie będziemy ... Pozdrawiam Marta
  2. To w takim razie jakie jest rozwiązanie ? zrobić jeszcze jeden odwiert ?
  3. są tu 4 odwierty skośne o długości 40m, rury robocze 163mm, każdy pod katem 30^, wg projektu sonda geotermalna ma średnicę 63mm, są to sondy Raugeo wg. tego co jest napisane w projekcie . natomiast wg kosztorysu mamy niby 200m ... więc skąd ta rozbieżność ? zapytam w poniedziałek serwisanta, albo zadzwonię do firmy ... Tylko jest też pytanie w takim razie czemu w tamtym roku było ok ? czy może faktycznie przez wyciek glikolu któraś z nitek odwietru jest zapowietrzona przez co pompa teraz nie daje rady gdy jest chłodniej ?
  4. Według odczytu z pompy temperatury w poprzednim roku były niemal takie same .... ( a jak wiadomo wszystko z temperaturą w domu było ok ) Dla ciekawości wstawiam foto z odczytów z lata W tym momencie też pompa pracuje normalnie w domu jest 21,6 C. mimo ustawionych 19. Krzywa ( żeby serwis się nie czepiał że zmieniam ich ustalenia i przez co " znacznie trudniej jest dojść do przyczyny" problemu z pompą ) ustawiona jak w tamtym roku poziom 0, nachylenie 0,7. Czyli wnioskując skoro jest cieplej w domu niż zadana temperatura na pompie powinnam obniżyć krzywą prawda ? W poniedziałek ma być Pan od serwisu i Pani powiedziała, że może uda się znaleźć problem . Oby
  5. Czy chodzi Ci o temperatury in i out ? bo tylko takie mam wykazywane w pompie :
  6. Powiem tak, miałam problem z działaniem pompy i nie uważam aby wstawienie zapytania na forum było czymś złym, a czuje się jakbym zorganizowała całą nagonkę na firmę instalatorską. Mając problem i przedstawiając go szerszej grupie osób liczyłam na to ( i dalej tak jest ) że zawsze co "dwie głowy to nie jedna" i być może któryś z pomysłów okaże się rozwiązaniem. wpis typu : oberwatorPC "A ja pisałem wcześniej już kilka razy, że pompa pracuje prawidłowo. Wina jest tutaj po stronie użytkownika - pompa to nie piec na węgiel.... " Normalnym by było aby co nieco wyjaśnić, bo skoro Pan widzi w moim działaniu jakieś błędy, to pisanie suchego postu takiego jak ten powyżej, nic nie wnosi do tematu, a tym bardziej nie przybliża nas ( a w szczególności mnie ) do rozwiązania problemu. Pozostałym osobom serdecznie dziękuję za wszelkie sugestie i tak jak napisałam wcześniej, zobaczymy co będzie się działo przy kolejnych mrozach.
  7. Będę w taki razie wdzięczna za określenie w czym tkwił mój błąd, abym mogła go oczywiście uniknąć przy kolejnych mrozach. Ustawienia pompy nie były zmieniane od ustawień podczas uruchomienia pompy przez serwisanta, dom był również tak samo użytkowany.
  8. Tutaj sytuacja już została przeze mnie wyjaśniona w mailu do firmy Know o czym oczywiście Pan nie raczył wspomnieć . cytat : " To, że na Pani zgłoszenie reagujemy natychmiast to fakt, potwierdzony w Pani zgłoszeniu. Jest również faktem, że w opisywanych przez Panią dniach temperatura w dzień i w nocy bardzo mocno spadła poniżej zera (wykresy po niżej), w rozmowie z Panią podczas mojej wizyty usłyszałem, że temperatura w domu 18oC utrzymywała się przed 22 stycznia 2014r tutaj wystąpiła pomyłka 9.01 zadzwoniłam do Pana Macieja ale po to by złożyć mu życzenia noworoczne . W domu zaczęło się wychładzać kiedy mąż wyjechał do pracy tj 21-22, w rozmowie z Panem byłam po prostu zdenerwowana całą sytuacją stąd mój błąd w dacie. Pisząc wczorajszego maila sprawdziłam dokładnie biling telefoniczny, dzięki czemu mogłam dokładnie określić jak to faktycznie wyglądało[/I] . a kiedy to spadła poniżej zadzwoniła Pani do serwisanta z zapytaniem jak zmienić ustawienia. " Kolejny mail z dzisiaj oczywiście mimo moich wyjaśnień co do pomyłki dat Pan dalej stoi przy swoim : " "Pani Marto, Po pierwsze to, jak Pani pisze: ,,Problem sie zaczął ok 7-8 stycznia wtedy zgłosiłam zmniejszoną temperaturę do serwisu na dworze było wtedy 0 do 2 C. Mrozy powyżej -5 zaczęły się dopiero 19.01 czyli przez niemal dwa tygodnie miała w domu nie więcej jak 16 C. mimo że na dworze temperatura była na granicy 2 do -2 C. Skoro to są duże mrozy z którymi pompa nie może sobie poradzić to ja dziękuję za takie wspaniałe urządzenie ...’’ [i]tak jak napisałam w poprzedniej wiadomości dokładność dat sprawdziłam pisząc do Państwa wiadomość gdzie napisałam że pomyliłam się w ich określaniu . Chyba, że będzie Pan chciał poprosić światków o potwierdzenie którzy byli u nas w domu w okresie 15-18 stycznia, gdzie również mam zdjęcia z tych dni dokładnie z 15 stycznia i nikt nie chodził w swetrach, a w domu było spokojnie 20 C. " Nigdzie nie napisałam, że nie ma reakcji z Państwa firmy, co nie oznacza że "powód " dla którego dom się wychłodził został przez Państwa rozwiązany, bo nie został skoro nawet Państwa serwisanci nie są w stanie określić co , o czym sam Pan wspomniał : "· Opis przedstawiony przez Panią potwierdza moje ww. przypuszczenia, co do stanu na dziś, jeśli zaś chodzi o przyczynę, dlaczego pompa nie zareagowała na spadek temperatury możemy snuć tylko przypuszczenia. " Tym bardziej, że dopiero gdy Pan przyjechał grzałka została załączona, bo w poprzednich wizytach serwisantów nie byli w stanie jej załączyć, może wtedy szybciej udałoby się ustabilizować temperaturę w domu ..... Najprościej jest zgonić winę na klienta " oby tylko Nasze było na wierzchu" co nie zmienia faktu, że "coś" w pompie doprowadziło do wychłodzenia budynku i koniec. A ja z dwójką dzieci musiałam radzić sobie w domu w którym było 14,7-16,4 C. Tak jak napisałam w wiadomości czekam na kolejne mrozy ,oby pompa pracowała sprawnie jak to Pan zapewnia.
  9. Tutaj na pewno były wypełnione betonitem ( sama widziałam jak to robili, widziałam też opakowania tego ) Też słyszałam że coś spartaczyli ale to już było po fakcie, niestety.... jeśli chodzi o odwietry to mamy 200 m w sumie z tym że to są odwierty ukośne , ziemia bardzo twarda zeszło im dwa razy dłużej niż zakładali, same kamienie. Więc wiele ( nawet z zewnątrz ) mówiło że wydajność powinna być bardzo dobra, i tak faktycznie było ... tylko rok temu .
  10. Tylko w tym przypadku jest chyba tak że chcieliby mieć Know ale nie wiedzą How
  11. Dom ma tyle samo strat co w tamtym roku, powiedziałabym że nawet mniej bo to już drugi jego sezon grzewczy więc powinien być "wygrzany" Jeśli chodzi o nitki to to jest moim zdaniem o co chodzi od początku, podejrzewają że któreś nitki są zapowietrzone i przez to mogą nie działać. Więc zobaczymy ...
  12. w domu jest teraz 17,6 C. Pompa się włączyła już nawet nie chce mi się do niej zaglądać i sprawdzać parametrów ... wysłałam oficjalną reklamację do firmy Know Lublin i do centrali Viessmann w Polsce. .....
  13. No właśnie u mnie różnica na zasilaniu a na powrocie jest dużo większa :/ stąd faktycznie jakby pompa szybciej reagowała to może by dała radę Nie wiem o co Ci dokładnie chodzi czym jest sterowana pompa ? nie mam żadnego regulatora w pomieszczeniach jedynie te czujniki co są na w pompie . Teraz w doku dalej jest chłodniej 18 C. jest ustawione 20. W tym momencie pompa nie pracuje ale ma włączoną pompę wtórną na zasilaniu 23C. i na wyjściu chwile wcześniej pokazywało 24 więc teoretycznie ją wychładza , czy się mylę ?
  14. wczoraj wieczorem ustawiłam temperaturę w domu 20 C. pompa chodziła bardzo długo ( dokładnie ile nie jestem w stanie stwierdzić ) dzisiaj w domu 18,5 w tym momencie pompa ma włączoną pompę wtórną nic poza tym na obiegu 21C. Zastanawia mnie jedna rzecz Czy to normalne aby przez pierwsze kilka minut dolne źrodło z 3 spadło do 0 , później spada nieco wolniej ale i tak zazwyczaj pracuje na DZ -2 Wczasie pisania postu pompa się włączyła Z chwilą włączenia DZ spadło od razu do 2 , na zasilaniu 23C. Po 7 minutach DZ spadło do 0 ( zasilanie 30 C . )
  15. Ok dzięki za wsparcie. Teraz będę czekać co wymyśli serwis dlaczego pompa dopuściła do wychłodzenia domu ... ............................................................................................................................................................................................ Wczoraj w nocy ok 22 na zasilaniu było 34 C. na powrocie 26 C. Stan na dzień 02-02-2014: W domu 19,6 stopnia ( ustawione niezmiennie na 19 ) ( zasilanie 32, powrót 26 (zadane 33, DZ -2 ) zdjęcię z godziny 12.25 w domu 19,7 ( zasilanie 33, powrót 26 ( zadane 33, DZ -3 )
  16. Ok czyli nie zwiększać krzywej ? Ciśnienie w tym momencie jest podczas pracy pompy ( bo cały czas chodzi) 1,75
  17. napisałam : Mało mocy ? dziwne tym bardziej że dzisiaj w nocy całkowicie zakręciłam podłogówkę na górze Co nie znaczy że była troszkę odkręcona ... po raz kolejny piszę że podłogówka chodziła wszędzie na maxa do dzisiejszej nocy . Przeglądam temperatury z tamtego roku i było duzo więcej chłodniejszych dni niż do tej pory ...
  18. Jak mogłam wychłodzić poddasze skoro było tak samo grzane jak w tamtym roku ? zostało przykręcone Dzisiaj w nocy aby sprawdzić czy wzrośnie temperatura na zasilaniu .
  19. Tak tylko że w tamtym roku mrozy były ponad -20 ( sezon grzewczy pompy trwał niemal 6 miesięcy ) i nie było najmniejszego problemu :/ i żadna grzałka wtedy nie chodziła .... Mało mocy ? dziwne tym bardziej że dzisiaj w nocy całkowicie zakręciłam podłogówkę na górze (poddaszu którego na razie nie urzywamy) w tamtym roku było odkręcone na maxa... Dom z oknami 3 szybowymi z termoramkami 6komorowe , ściany solbet 24+ 15cm styropianu z kropkami ... 2 malutkie okna od strony północnej, od południowej reszta , cały dzień mam słońce w domu (jak świeci) poddasze zaizolowane 35cm wełny :/ nie ma mostków , certyfikat energetyczny wyszedł bardzo dobrze ....
  20. jak to załączała się całą noc...u mnie jak się załączy to chodzi calą noc az dogrzeje do zadanej temp. Nie załącza się kilka razy[/i] Tutaj masz rację błąd w wypowiedzi moojej mając na myśli załączanie się chciałam powiedzieć że chodziłą całą no aż zagrzała do zadanej temperatury Trochę cierpliwości bedzie cie to kosztować ale zrób na pompie nastawy temperatur (dla bezpieczenstwa normalnej i zredukowanej) na najwyzszy poziom . Krzywą ustaw też wysoką. Nie bój się jej zmieniać, zawsze możesz wrócić do wczesniejszych ustawien. Obserwuj prace pompy, wylacza się czy pracuje non stop. Masz teraz wychlodzona podloge wiec znacznych wzrostow temp zasilania i powrotu sie nie spodziewaj. Zaobserwuj prace w ciagu kilku godzin i opisz. Myślałam z wsześniejszych odpowiedzi że mam właśnie za wysoko ustawioną krzywą ? Po za tym teraz ją mniejszyłam do poziomu k0 i nachylenie 0,5 bo : Było K0, poziom 0,6 dzisiaj o 7.30 wyłączyłam grzałkę temperatura na zasilaniu była 42C. na powrocie 30C. W domu jest 20,1 a ustawione jest na 19C. W ciągu zaledwie 10 minut temperatura zasilania spadła do 38 , a na temperaturze wymaganej wg. krzywej wpowinno wygrzać do 37 . zdjęcie zrobione po 1 godzinie od wyłączenia grzałki : temperatura zasilania spadła do 36, wymagana 37 Więc jak to ma zrobić skoro temperatura zasilania ma 36 ? Więc po zmniejszeniu nachylenia krzywej do 0,5 , temperatura wymagana na powrocie powinna być 34. po zmianie krzywej : photos: Zdjęcie zrobione przed chwilą ( pompa cały czas pracowała od rana i teraz też pracuje , zasilanie 36C. na powrocie 29 C. Co może zmienić podwyższenie krzywej ? skoro pompa nie daje rady i tak wygrzać nawet do tych 34 C. zadanych od rana ? przez 4h
  21. Nie mam pojęcia, nie zwracałam na to uwagi ile pompa pracuje, wcześniej była ustawiona w programie czasowym 1-7 i później 14-20 i było ok. teraz jest ustawione bez programu czasowego , czyli załącza się kiedy sobie tam potrzebuje. z tymi odczytami zrobię tak jak podajesz, tylko wyłączę grzałkę ( dzisiaj praktycznie załączała się całą noc ) bo w domu naprawdę było bardzo zimno i nie dało się wytrzymać... stąd się złamałam i załączyłam grzałkę . Co do tego że wodę grzeje bez problemu to oni tłumaczą to tak że przy wodzie do użytkowania są małe opory więc daje radę sobie grzać, a przy podłogówce już zapotrzebowanie jest dużo większe i przez to nie daje. Aczkolwiek i tak ze źródłem jest coś nie tak bo glikol ucieka więc może to mieć wpływ. ( przez ponad rok był regularnie uzupełniany, instalację niby była porzadnie odpowietrzana więc powinno być ok a nie jest ) Ale nic wyłączę grzałkę i niech sobie popracuje tak z conajmniej dzień bez niej i zobaczymy jak się będzie zachowywać instalacja i jej parametry. Dom mamy bardzo dobrze ocieplony, 3 szybowe okna, samo zapotrzebowanie cieplne jest bardzo małe więc tu się nie martwię . Dzięki serdeczne za zainteresowanie
  22. Krzywa została ustawiona przez serwisanta .... pozostawię to bez komentarza bo coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że oni nic nie potrafią ... Bufora nie mam, drugiego źródła ciepła nie mamy jeszcze ze względu braku funduszy ( mamy w planach kominek) w domu jest ok 16 C. więc w grubym swetrze i skarpetkach ujdzie jak jest naprawdę zimno to teraz dogrzewam elektrycznym grzejnikiem. Sterowniów pokojowych też nie mam. Tak pompa wodę do użytku grzeje bez załączania grzałki normalnie do 48 C bez żadnego problemu, problem pojawia się przy grzaniu wody na połogówkę wtedy na zasilaniu jest ok 27-29 C. Jeśli załącza się grzałka to dochodzi do 40-41. Ale nie o to chodzi...aby chodziła grzałka. POdejrzewają że ma to związek z wyciekiem glikolu przez co jedna lub kilka nitek odwiertów mogło się zapowietrzyć przez co nie starcza jej mocy aby grzać centralne.... W takim razie skoro nie dopilnowali wycieku i nie naprawili go w czasie kiedy były ku temu warunki , ja wystawię imrachunek za prąd za dogrzewanie pompy grzałką ... Jeszcze jest problem jeden że przy diagnostyce na początku pokazuje zawyżone temperatury na obiegu, więc tu też może być problem... Daję im czas do jutra jak nie zgłąszam reklamację do centrali ...
  23. NIe mam bladego pojęcia czy mam odpowietrzniki na źródle, ani nic nie wiem o naczynku ;/ niestety to że jestem tu kobietą nie działa na moją korzyść ... Teraz temperatura jest zadana na 22C. nachylenie krzywej 0,8 poziom K2, temperatura dolnego źródła 1, teraz na powrocie jest 22 ale to z tego względu że przez cały czas pompa była odpalana ręcznie przez serwisanta z trybu srewisowego i to z uzyciem grzałki więc nieco podbiło temperaturę ale i tak bardzo szybko spada, temperatura zasilania nawet z dopaleniem grzałki nie przekraczała 36C mimo iż wg zapotrzebowania na schemacie miała mieć 47... Zdjęcie postaram się jutro wstawić Zobaczymy co jutro wykombinują, może coś ruszy skoro sprawą zajął się sam właściciel ... oby. Będę na pewno opisywać co się dzieje, może się komuś przyda ale oby nie ...
  24. Dom jest normalnie zamieszkały od roku i w tym momencie na powrocie było 20 C. Podłoga jest mocno wychłodzona moim zdaniem..
  25. Dzwoniłam już do centrali jeśli serwis Know tego nie rozwiąze, to wtedy oni wkroczą, dzisiaj był sam właściciel i w między czasie zauwazył że czujniki czasem na diagnostyce urządzenia pokazują różne dziwne wartości (zawyżone) więc jutro ma skonsultować to z centralą viessmanna i być może wina leży po stronie płyty sterującej ;/...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...