Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kwiatek25

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kwiatek25

  1. Kociołek oszczędny wszystko w jednej obudowie ma niestety jeden mankament jaki zauważyłem po zaniku prądu jeśli mamy dwa niezależne obiegi (grzejnikowy ,podłogowy ) i zamontowane 2 sterowniki automatyka się resetuje i trzeba rozkręcać kocioł aby skonfigurować obecność drugiego sterownika, oraz kłopotliwe ustawianie orginalnego sterownika bez instrukcji ani rusz. Co do układu solarnego nie wypowiem się ponieważ nie mam podpiętych solarów.
  2. Jak najbardziej może z jednym małym ale : 1.Wykonany komin musi być solidnie uszczelniony na połączeniach osobiście miałem przypadek że po podłączeniu do takiego komina na tynku w miejscu łączeń komina robiły się ładniutkie wikwity spowodowane właśnie nie szczelnymi połączeniami. 2.Komin obligatoryjnie musi mieć drożny odpływ kondensatu. 3.Czerpnia powietrza do kotła . Lepiej jest wykorzystać komin ceramiczny jako czerpnie powietrza i wykonać jednak wkład nie koniecznie metalowy obecne przepisy dopuszczają przewód spalinowy z tworzywa. Co do średnic do kotła gazowego 125/80 węglowy min. 160 Oczywiście nie można podpiąć do jednego komina dwóch urządzeń (kocioł węglowy i gazowy)
  3. Proponuje wejść na stronę producenta vaillanta i tam w dziale PORADNIK INSTALATORA mamy czarno na białym przedstawione jak powinna wyglądać prawidłowa instalacja kotła .Z własnego doświadczenia podpowiem ze instalacja z sprzęgłem jest o wiele lepszym rozwiązaniem.Fakt że koszt wykonania kotłowni jest wyższy lecz to jest inwestycja na lata więc tu bym nie oszczędzał .Co do temperatur to nie ważne jaką ustawimy na kotle ważne jest jaka temperatura będzie wracać do kotła po stronie powrotu, a to zależy od wielkości instalacji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...