Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bad_sector

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez bad_sector

  1. Będę układał ocieplenie bezpośrednio na stelażu do płyt gk. Generalnie będę tam układał wełnę, ale jestem również w posiadaniu styropianu i zastanawiam się nad ułożeniem go bezpośrednio na stelażu, a dopiero na nim wełnę. Jedyna wada tego rozwiązania jakiej jestem świadomy to bezpieczeństwo (palność styropianu). Poza tym widzę zalety w postaci dodatkowego ocieplenia oraz ułatwienia w układaniu wełny. Czy są jakieś inne wady tego rozwiązania których nie uwzględniłem? Dodam, że nad sufitem podwieszanym jest ok 1,5 metra przestrzeni i dach o małym spadzie, bez stropu.
  2. W międzyczasie powstał pomysł, żeby zamiast dodatkowej konstrukcji drewnianej zrobić ruszt z profili do podwieszania płyt gk tak jak na zdjęciu nr 3 i podwiesić go na krokwiach które są widoczne na zdjęciu. Aby zminimalizować „pracowanie” krokwi (np. podczas zalegania opadów śniegu na dachu) w poprzek będą wzmocnione podciągiem z kratownicy stalowej. Na ruszcie do płyt gk będzie ułożona izolacja z wełny. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
  3. Witam, rozpoczynam remont mieszkania i poszukuję porady dot. ocieplenia dachu i przygotowania konstrukcji podwieszanego sufitu. Po zdjęciu dotychczasowego sufitu podwieszanego i ocieplenia sytuacja wygląda jak na poniższym zdjęciu: Jak w tej sytuacji wykonać ocieplenie? Planuje wykorzystać wełnę mineralną która została zdjęta z tego dachu. Czy ocieplenie zastosować na poziomie dachu (krokwi), czy też stworzyć poniżej nową konstrukcję z belek drewnianych tak jak zaznaczyłem na poniższym zdjęciu? I na niej ułożyć wełnę? Czy do tak przygotowanej konstrukcji drewnianej można podwieszać profile aluminiowe do montażu płyt gk? Czytałem na tym forum opinie, że drewno "pracuje" i mogą pojawić się problemy z pękającymi spoinami. Proszę o poradę [Edit]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...