Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

fastel

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bydgoszcz
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

fastel's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Schemat który przesłałeś to jakiś stary schemat ze zmienionymi (unowocześnionymi) tylko niektórymi elementami (w molerze, teraz eaton, jest IS a nie FR, Fael też nie istnieje). Po prostu ktoś poszedł na skróty. Jeżeli chodzi o różnicówki to najlepiej dać osobną na obwody zewnętrzne. Tam najczęściej dochodzi do wyzwolenia WRP i lepiej żeby nie wyłączyło całego domu.
  2. Widzę że pytanie trochę napisane aby było jakieś zamieszanie. Czy obwodów jest za dużo? tak. Czy kiedykolwiek się skorzysta na tak rozbudowanych zabezpieczeniach? mało prawdopodobne. (tak z doświadczenia) Czy można dać osobny eS na każdą lampę? oczywiście. Wracając do pozostałych kwestii: Lepiej dać osobną rozdzielnię na obwody niskoprądowe i zasilacze - można łatwiej zrobić porządek z przewodami i nie będzie problemu z grzaniem. Rozdzielnie z zasilaczami dla świętego spokoju dać o jedną listwę większą i zostawić ją pustą. Należy się także upewnić czy producent zasilaczy nie przewidział jakiś przerw między dwoma zasilaczami (tak jest przy niektórych przekaźnikach). Jak rozdzielnie będą w nieogrzewanym garażu to w ostateczności można nawet zrobić wentylację. Jak już było napisane trzeba pamiętać o spadkach napięć i odpowiednim doborze przewodów dla 12V. Na niektóre obwody lepiej różnicówki nie dawać, lub (i znowu kto bogatemu zabroni) na każde z takich urządzeń dać osobną - alarm, piec, brama zewn, pompy do podłogówki (lub kominka). Pozostałe podzielić tak aby nie było możliwości wyłączenia jedną różnicówką wszystkich odbiorników w jednym pomieszczeniu. Koniecznie osobna na zewnątrz (będzie wywalać najczęściej)
  3. Witam Nie zajmuje się tematem rekuperacji na co dzień. Potrzebowałbym podłączyć rekuperator pod inteligentny budynek w systemie knx. Jedyny problem, że nie chcę przerabiać wnętrza rekuperatora - gwarancja. czy jest możliwość podłączenia systemu bezpośrednio, bez przeróbek, do rekuperacji?
  4. Jeszcze raz zadam pytanie: instalacja działa prawidłowo a jedyny problem to neonówka?? Jeżeli tak to zamontować włączniki i zapomnieć o temacie. Ewentualnie jeżeli jest jakiś znajomy elektryk to może sprawdzić połączenie w puszce rozgałęźnej (chodzi o połączenie PE i N) i najlepiej jakby lampa nie miała żadnych metalowych części dostępnych.
  5. Czy instalacja działa prawidłowo (jak rozumiem światło zapala się i gasi prawidłowo), a jedynym problemem jest neonówka? Jakie przewody są tam położone?
  6. One nie są do oznaczenia wejść tylko do oznaczenia długości podłączanej żyły. Przewód powinien być pomiędzy min i max (tak jak pokazują strzałki).
  7. Dobre, To znaczy, że szyba jest pomiędzy gniazdem (mechanizmem), a ramką z el. centralnym??? No tak, ale moim zdaniem to wyobraźnią właśnie grzeszysz. Chętnie zobaczyłbym zdjęcie takiego czegoś. A no i wtyczka z dłuższymi bolcami (HA, Ha, HA) no a później tylko odetnij stare wtyczki, zamontuj nowe (nie pomyl przewodów co w Twoim wypadku jest bardzo możliwe) i już. I niech mi ktoś powie, że nie warto do prostej rzeczy wezwać elektryka (np z gazety) Lepiej już nic nie ruszaj i dzwoń po elektryka!! Pozdrawiam
  8. Niestety takie są wymiary zrobionej półki (za blisko ściany) i w tej chwili można zamocować tylko profil ( zwykły aluminiowy kątownik najlepiej zagięty aby taśma świeciła w dół a nie specjalny profil do taśm bo i tak go nie będzie widać) do sufitu zaraz przy krawędzi półki. Nie ma znaczenia źródło światła, tym bardziej, że na załączonym zdjęciu świetlówki świeca na sufit a nie na ścianę.
  9. Niestety takie są wymiary zrobionej półki (za blisko ściany) i w tej chwili można zamocować tylko profil ( zwykły aluminiowy kątownik najlepiej zagięty aby taśma świeciła w dół a nie specjalny profil do taśm bo i tak go nie będzie widać) do sufitu zaraz przy krawędzi półki. Nie ma znaczenia źródło światła, tym bardziej, że na załączonym zdjęciu świetlówki świeca na sufit a nie na ścianę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...