Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ayrton

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

O Ayrton

  • Urodziny 25.10.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gliwice
  • Kod pocztowy
    44-100
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ayrton's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Można się dopisać. W piątek kolejna firma złożyła dokumenty i czeka na weryfikację.
  2. Nie ma problemu, żebyś został wciągnięty na listę firm wykonawczych. Musisz tylko złoży dokumenty do urzędu miasta w Gliwicach (zaświadczenie z US, ZUS, o niekaralności i takie tam inne) oraz montowana pompa musi mieć certyfikat EHPA-Q. Tu masz link do programu http://www.niskaemisja.ekoscan.pl/aktualnosci-gliwice
  3. Do wyboru jest tylko to co podałem na wstępie. Na co byś się zdecydował z tych wymienionych?
  4. Założenie przy montażu pompy jest takie, że skoro spalane są 4 tony ekogroszku, którego cena obecnie to już 1000zł/t. To do przyjęcia jest aby koszt eksploatacji pompy przy tym budynku była na poziomie 4000zł. Brana jest również wygoda związana z użytkowaniem. Teść najmłodszy już nie jest i chce trochę komfortu na stare lata.
  5. i chciałbym, żeby tą kase nie liczył za długo
  6. Instalator musi być w bazie programu dofinansowującego instalacje. A jest tam raptem trzech instalatorów pomp ciepła. Więc szału nie ma.
  7. Panowie i Panie, potrzebuje pomocy w wyborze pompy ciepła. Jestem laikiem w tym temacie a muszę teściowi pomóc w miarę szybko podjąć decyzję w wyborze wykonawcy i pompy ( i nie odwiodę go od tego bo się uparł). Pompa ma służyć do ogrzewania budynku o pow 160m2. Budynek piętrowy (parter i pietro) z lat 50-tych ocieplony styropianem 10cm, okna pcv ok. 10 letnie, strop dobrze docieplony wełną. W pomieszczeniach kaloryfery - trochę przewymiarowane. Obecnie dom ogrzewany jest kotłem na ekogroszek. Zużycie roczne to 4 tony ekogroszku. Temperatura na zasilaniu to przeważnie 40-45st, przy mrozach -20st dochodzi do 50st. Rozważamy dwie pompy: Firma A: Buderus WPL 11AR - koszt całości 32000zł brutto Firma B: Kita L33 Split - koszt całości 49000zł brutto Droższa bo z wtryskiem pary - cokolwiek to znaczy Firmy A i B dały również oferty na inne pompy ale polecają te dwie powyższe. Firma A: NIMBE AMS 10-12 z centralą wew. HK200S - 29000zł brutto Panasonic ALL in ONE INWERTER SPLIT GENERACJA H T-CAP- 32000zł brutto Samsung EHS 12 kW INWERTER SPLIT AE120JXEDEH/EU - 26000zł brutto BUDERUS WPLS 11.2 INWERTER SPLIT - 26000zł brutto Firma B Kita M Plus z grzałką 6kW - 46000zł brutto Pompa ma być częściowa refundowana przez miasto i musi posiadać certyfikat EHPA-Q. Rozważany jest również montaż fotowoltaniki o mocy ok. 6kW. Dach budynku jest ustawiony idealnie na południe i ma kąt ok 20st. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...