Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Muniamus

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Muniamus

  1. Muniamus

    Zlewozmywak granitowy

    Ma ktoś zlewozmywak akrylowy (z takiego akrylu jak są zrobione wanny)? Faktycznie się nie rysuje? Cena powalająco niska, więc jakiś mankament musi być. Musi? http://www.porcelitbis.pl/images/Zlewy/60x80%202-komor.png
  2. Jeszcze się zastanawiam, czy suporex jest dobrym materiałem? Nie będzie się kruszył pod płytkami?
  3. Właśnie dziś rano wpadłam na ten sam pomysł nadbudowa z suporeksu, niestety kosztem schowków, ale za to z większą szansą powodzenia ( o ile się nie zarwie ). Na suporeks płytki. Tylko nie wiem czym docinać suporeks na wysokość, w płaszczyźnie
  4. Nie do końca widzę tam możliwośc zbudowania całych schodów i przytwierdzenia do obecnych, niezbyt estetycznie to w moich wyobrażeniach wygląda. Sprobuję najpier jeden schodek zrobić tym moim sposobem, ale tak, jak mówisz, na klej do stopni i zobaczę co się dzieję...
  5. A dramat ze względu na co? I jakie to jest " mocne obciążenie" ? Dwóch chłopów wierciło i nic.. potem próbowali rozwalić, ani drgnęły... Dynamit?
  6. Rozumiem, tylko o to chodzi, że w te podłoże ciężko się wwiercić, nie wiem co to za mieszanka, ale wiertara, udar, młot wysiada. Pozostaje ta pianka i budowanie na raty. Tylko czy mdf da tutaj rade jeśli chodzi o obudowę? Jakieś inne rady?
  7. Hej, szukam kogos kto mi przemówi do rozumu czy takie rozwiązanie ma sens: Mam stare strychowe schody wykonane z betonu/żelbetonu (?). Każdy schodek jest inny, ma inną wysokość, szerokość. Dodatkowo potrzebuję je podwyższyć o cały jeden schodek, czyli na dole dodać jeden tak, by u góry ostatnim schodkiem była podłoga (górna podłoga jest teraz wyżej o 50 cm niż ostatni schodek). Postanowiłam zatem wykonać nadbudowę drewnianą na tych betonowych. Czy mogę przykleić na piankę niskoprężną/klej do stopni najpierw płytę mdf/meblową bezpośrednio na schód betonowy, a następnie na tym zbudować z płyty meblowej skrzynkę i na tą skrzynkę położyć (zamontować na zawiasach) stopnień z litego drewna 30 mm ? Czy to ma szansę powodzenia? Proszę o potraktowanie mnie poważnie
  8. Dzięki wielkie za pomoc. Już mniej więcej wiem, czego chcę Pozdrawiam
  9. Tylko wody. A z Pana doświadczeń z bojlerem - czy jeśli nagrzał całość wody to jak długo ona była ciepła po odłączeniu bojlera z prądu? I drugie pytanie: Czy bojler grzeje non stop czy z przerwami by podtrzymać temperaturę?
  10. Dziękuję, obejdzie się bez dzwonienia. Ale oczywiście bez tegoż źródła energi bojler sam też może działać? Czyli taki układ może być?: woda zimna z sieci -> zawór odcinający -> zawór bezpieczeństwa (?) -> bojler -> ciepła woda na krany. Dobrze myślę?
  11. Dzięki ogromne za szybką i zwięzłą odpowiedź. Jeszcze dwa pytania: 1. Zatem co oprócz bojlera, rur, złączek potrzeba do wykonania takiej instalacji? 2. Jak to możliwe, że woda w kranie wypływająca z bojlera ma ciśnienie? Czy to z sieci nie kończy się w bojlerze? Prosze mi wybaczyć takie beznadziejne pytania Może ktoś posiada schemat takiej instalacji?
  12. Witam, Mam następujący problem i proszę o pomoc. Zaznaczam, że nie znam się na tym. Jestem na etapie budowy łazienki i zostałam zmuszona podgrzewać wodę jedynie z bojlera elektrycznego (80 l., 1,5 kw). Woda z wodociągów zimna idzie na poddasze do bojlera i z bojlera na 3 krany ( w pobliżu - max 4 m.) i wc. Moje pytania. 1. Czy musi być pompka? 2. Czy musi być zbiornik wyrównawczy? 3. Jakie są wasze doświadczenia z bojlerami - jak szybko się woda nagrzewa i na co Wam wystarcza jedno grzanie? W przyszłości chcę ogrzewać dom jedynie kominkiem ( z rurami do pokoi, bez wymuszonego obiegu). Mieszkanko 68 m2. Czy lepsze będzie to, czy może ogrzewanie kaloryferów (5 sztuk) z owego bojlera? ( o takim rozwiązaniu przeczytałam tu na forum).
  13. A ja mam pytanie - jak się kominek sprawuje, bo mam zamiar kiedyś nabyć podobny (przy dobrych wiatrach finansowych). Czy te kafle trzymają ciepło dośc długo jak te niegdysiejsze piece kaflowe? Jak tak fest napalisz to ile masz ciepło w pomieszczeniu?
  14. To się nazywa akcja - reakcja Gratuluje w takim razie Męża i proszę o wskazówki gdzie się takich nabywa
  15. Ja Pana chcę za męża:yes: ! Podziwiam szybkość, precyzję i pomysłowość. No i zapał do pracy. Powodzenia i pozdrawiam.
  16. Juz sama rozwikłałam ów problem. Temat do zamkniecia.
  17. I temat zmarł. A ja też bym chciała to wszystko wiedzieć :] + Czy parapety drewniane wymagają jakiegoś szczególnego traktowania podczas osadzania? Help:cry:
  18. I chyba tak uczynię. Dzięki za odp. A wie ktoś może: 2. Czy widoczne belki stropowe (zaimpregnowane czymś zielonym w tartaku) zabezpieczać warto czymś jeszcze? 3. Czy pod płytami wiórowymi może być przestrzeń aż do wełny?
  19. Pod całością poddasza jest również cześć mieszkalna. Aż tyle tej wełny potrzeba? A folię kiedy się używa?
  20. Witam, mam problem z pewnym spadkiem Robię poddasze użytkowe. Na części domu - przybudówce jest krzywy strop (pochyły). W miejscu przy ścianie ma on ok 15 cm różnicy niż tam, gdzie się zaczyna - nie wiem, jak to określić. Obok niego mam podłogę - na razie same belki stropowe i one w obecniej chwili są o ok 1-2 cm niżej niż początek owego spadku. Na tej cześci gdzie spadek + kawałek cześci z belkami będzie kuchnia i łazienka a w niej ogrzewanie podłogowe. Na cześć z belkami będę kłaść wełne+folie+legary (no właśnie jaką ich wysokość?)+płyty wiórowe +panele i płytki. Chcę zrobić tak, by było tam równo. Może to zdjęcie pomoże mnie zrozumiec: http://tpascal.ovh.org/pliki/P1070208.JPG Jak wyrównać owy spadek by był na tej samej wysokości co część druga w końcowym rezultacie? Co robić po kolei? Będę wdzięczna za próbę zrozumienia mnie
  21. Dzień dobry, Widzę owocną dyskusję na temat ociepleń więc też chciałabym wtrącić swoje trzy grosze czytaj: zapytania. Oto mój strop. http://tpascal.ovh.org/pliki/P1070207.JPG Pod tymi deskami nic już nie ma tzn sufit. Chcę go więc wyciszyć przede wszystkim. Wełna 15 cm, na to folia paroizolacyjna (?) legary, płyty wiórowe, panele. Moje pytania: 1. Czy mogę kłaść wełnę bezpośrednio na te deski? 2. Czy widoczne belki stropowe (zaimpregnowane czymś zielonym w tartaku) zabezpieczać warto czymś jeszcze? 3. Czy pod płytami wiórowymi może być przestrzeń aż do wełny? http://tpascal.ovh.org/pliki/P1070206.JPG
×
×
  • Dodaj nową pozycję...