Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

michal_cobra

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    46
  • Rejestracja

O michal_cobra

  • Urodziny 30.03.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Kod pocztowy
    05-075
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

michal_cobra's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam mam problem z montażem płyty indukcyjnej Według mnie mocowania są po prostu wadliwe i nie pasują Chodzi o tzw wieszaki, na zdjęciu widać te wieszaki które przykręca się do blatu w wyciętym otworze i na nich chyba powinna wisieć płytya? W płycie są na to miejsca ale jak włoże płyte w otwór w blie to od spodu widze ze te wieszaki nie dochodza do tych mocowań w płycie, tylko płyta leży całym ciężarem na blacie Tzn cały ciężar wisi n szkle płyty. A uchwytów nie da się dać wyżej bo będą wystawać ponad blat. Czy ktoś sie z tym spotkał? załączam instrukcję ( 11 strona) http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201409/20140919103203962/CTN464KC01_XEO_DG68-00330A-03_PL_HU_SK_CS_EN.pdf Proszę o pomoc :/
  2. A czy po jakimś czasie przy schodach z paneli nie występuje efekt skrzypienia panela o beton?
  3. Znaczy lepsze są mostki które tworzą specjalne kotwy? Czy jaki system popierasz?
  4. Z tego co sie naczytałem i rozmawiałem z ludzmi którzy robią projekty to najbardziej optymalne jest montowanie okna na równo w murem Tak żeby styropian zachodził na rame i wtedy można też zastosować taśmy paroszczelne + paroprzepuszczalne i jest ok. Chyba na tym się skupie. Tylko czy w takim montażu dawać taśmy czy tylko piana i styropian?
  5. A czy znasz jakies okna drewniane ktore umozliwiaja taki montaz jak opisales? Ewentualnie jakis link jak sie wykonuje taki montaz?
  6. Witam Mam dylemat jaki system wybrać Zamierzam ocieplić dom 20 cm styro i zastosować ciepły montaż okien Napotkałem taki patent Firmy sokółka Czy ktoś to zna, jak to się spisuje czy spełnia to swoje zadanie? Proszę o opinie.
  7. No w lato myslalem zeby wykorzystac kolektory do instalacji 230 (swiatlo, gniazdka)
  8. Widzę że ekspert chyba juz nie obecny... Ale może ktoś mi odpowie Jaki byłby koszt instalacji służacej do: Grzanie c.w.u. wspomagania c.o. w okresach przejściowych (tzn nie tyle co wspomaganie a grzanie, zamiast uruchamiania kotła na gaz) Rodzina 6 osobowa. Powierzchnia urzytkowa 240 m2 do ogrzania. grzejniki (brak podłogówki) dom ocieplony 20 cm styro grafitowy + ciepłe okna. Jeśli byłby nadmiar energii myślałem o buforze? Proszę o jakieś sugestie czy ma to sens ewentualnie wycene
  9. No tak właśnie chciałem zrobić. kołki klej lub pianka i szczelnie dać nowy np 15 cm styro na stare 5 cm. Ale wyczytałem że styropianu na styropian sie nie klei i mam dylemat :/
  10. Mam pytanie odnośnie klejenia styropianu na stary styropian Dokładnie styropian siatka klej i tynk. Czy można na to dokleic kolejna warstwe styro i na nia od nowa klej i tynk? czy koniecznie trzeba zrywac stary styropian?
  11. Poglądowy rysunek http://w290.wrzuta.pl/obraz/7qyc4sW0ZsI/bez_tytulu Jaką długość mogą mieć przewody te od trójników do skrzynek rozdzielczych? czy mogą mieć 4 do 5 metrów? Przy czym najdłuższy od skrzynki Fi 63 miałby 9-10 metrów jeden kąt niecałe 90 stopnie przez strop i 90 stopni do anemostatu.
  12. Zacząłem wstępnie wyliczać swoją instalację i nawet są jakieś konkrety już Tylko problem który nie wiem jak uwzględnić to różnica w długości kanałów najdłuższy nawiewowy do 20 metrów najkrótszy jakieś 6-7 metrów i wyciągowe tak samo. Nie wiem jak uwzględnić zmianę ciśnienia przy takich różnicach w długościach. bo czym dłuższy tym mniejsze ciśnienie o ile wiem, więc trzeba by to jakos skorygować srednica kanału. Jest na to jakiś wzór? czy "fachowa" wiedza?
  13. A jaki rekuperator do centralnego z płynną regulacją, wentylatorami na stały prąd i żeby nie pobierały kosmicznych ilości prądu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...