Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kolbust

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O kolbust

  • Urodziny 26.07.1979

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    świętokrzyskie
  • Kod pocztowy
    26-026
  • Województwo
    świętokrzyskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kolbust's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. To jest ciekawe i tanie, ale walory estetyczne tego rozwiązania są mocno wątpliwe http://tlc.howstuffworks.com/home/insulate-windows-bubble-wrap.htm
  2. Na stronie internetowej są tylko okna pasywne, nie ma paneli izolacyjnych które można by założyć na okna już zamontowane.
  3. Oprócz folii znalazłem też panele izolacyjne: http://www.advancedenergypanels.com/Replacement-windows-howitworks.htm Niestety nie mogę znaleźć żadnej polskiej firmy, która by miała coś takiego w ofercie.
  4. Cześć, Znajomy opowiedział mi ostatnio o cudownej folii, która przyklejana na okno ma znacznie poprawiać współczynnik przenikania ciepła i tłumić dźwięki dochodzące z zewnątrz. Na necie znalazłem taki artykuł: http://www.bzg.pl/node/302 Jestem nastawiony do tego trochę sceptycznie. Czy ktoś z was zetknął się z tematem wcześniej i ma jakieś doświadczenia z taką folią? Czy to może totalne bzdury?
  5. Atlantic tri 11, chodzi od 4 października. Na co i cwu poszło do dzisiaj 495 KW. Temperatura w domu ustawiona na 21.5 stopni, ogrzewanie w 90% grzejnikowe. Dom ma powierzchnię podłóg około 195 m2, powierzchnię użytkową ponad 170m2. Podzielcie się waszymi danymi.
  6. Spokojnie, to tylko pompy ciepła, nie religia. Napisałem, że Zubadan najlepszy, w formie pytania. Jeśli tak nie jest, to proszę napisać dlaczego. Sugerowałem się opiniami z tego forum. Z przyjemnością dowiem się czegoś więcej o Atlanticach i Daikinach. Nie zaszkodziło by rzetelnie porównać parę marek. No i poprosiłbym ceny tych urządzeń.
  7. OK, mam już mniej więcej jasność w temacie. Jeśli chodzi o konkretne marki pomp, to z tego co się do tej pory zorientowałem najlepsza jest Mitsubishi Zubadan? Jeśli jest coś jeszcze godnego uwagi to napiszcie proszę. Podajcie od razu cenę urządzenia i namiary na sklep. Jeszcze jedno: ile to Mitsubishi kosztuje i gdzie to można kupić? Ja znalazłem tylko za 11 tysięcy Euro na necie i jest to co najmniej o połowę za dużo. No i czy każdy w miarę rozgarnięty hydraulik mi to założy?
  8. Ciekawy post. Ja mam problem z przegrzewaniem paląc w samym piecu, więc zdaję sobie sprawę jakie to może być uciążliwe w wypadku dodania jeszcze pompy ciepła. Jednak w przeciwieństwie do kominkowiczów nie czerpię z mojego SASa odczuć estetyczno-sentymentalnych i chętnie bym się go pozbył, jeśli bym był pewien, że po pierwsze nie będę marzł, po drugie, nie będę przepłacał. Dlatego chciałbym jeszcze trochę podrążyć temat. Zainteresowałem się pompami powietrznymi, bo w przeciwieństwie do gruntowych są tańsze i nie wymagają zamienienia działki w poligon. Ale jeśli dobrze rozumiem, to powietrzne PC wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz mają COP coraz mniejszy, czyli w momencie kiedy ich najbardziej potrzebuję są najdroższe? Czy podobna zależność istnieje w pompach gruntowych? Temperatura gruntu na głębokości 2 metrów powinna być chyba w miarę stała? No i jeszcze jedna sprawa. Gdy mam na dworze powiedzmy -25 stopni i chcę mieć na zasilaniu temperaturę 55-60 stopni, lub więcej, jakiego COPu mogę się spodziewać z pompy gruntowej? Czy wtedy już cała magia uzyskiwania ciepła z "niczego" bierze w łeb i grzeją same grzałki (co oznacza horrendalne rachunki), czy jednak to działa?
  9. Dzień dobry, Temat pomp ciepła jest dla mnie nowy i mam wiele pytań, możliwe, że naiwnych. Mam dom 200m, ściana porotherm i 12cm styropianu. Ogrzewanie to w 80% grzejniki, kuchnia, korytarz i dwie łazienki to podłogówka. Piec na węgiel, temperatura w domu 24 stopnie. Żeby w zimę uzyskać tę temperaturę, przy -5 do -10 stopni na zewnątrz, muszę mieć na piecu około 55 stopni. Czy to jest możliwe do uzyskania w przypadku powietrznej pompy ciepła? Jak wtedy ma się sprawa z opłacalnością całego przedsięwzięcia, czyli poborem energii elektrycznej? Zaznaczam, że chciałbym połączyć instalację CO z pompą ciepła równolegle i palić w piecu tylko w przypadku mrozów przekraczających -10 stopni (jeśli nie musiał bym palić w piecu w ogóle, bo pompa ciepła by dawała radę, to jeszcze lepiej). Najbardziej mi zależy na ogrzewaniu domu z pompy ciepła w okresach przejściowych (marzec, kwiecień, październik, listopad) i taniej, bezproblemowej cwu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...