Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BreSsoN

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    70
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez BreSsoN

  1. BreSsoN

    Ocieplenie na siding

    Dziekuje za odpowiedzi, mysle ze mam wystarczajaco argumentow by staruszek zmienil zdania.
  2. BreSsoN

    Ocieplenie na siding

    Podbijam, jakies pomysly?
  3. Kawe na lawe... i jeszcze malo, czego to pchacie kolege w rozgraniczenie, zacznijmy od tej latwiejszej strony. Idziesz do geodety, tlumaczysz, on sprawdza czy granice między tymi nieruchomościami nie zostały kiedy wczesniej ustalone i oznaczone w toku innego postępowania. Jesli tak to je wznawia, sporzadza protokol, sasiad podpisuje a jesli nie kij mu do duszy. Jesli nigdy granice niebyly wznawiane i nie ma innej mozliwosci to pozostaje rozgraniczenie. O rozgraniczeniu tu: http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-00-100-1086 rozdzial 6 od Art. 29. Na podstaie art. 152 K.C tu: http://kodeks-cywilny.org/II-wlasnosci-i-inne-prawa-rzeczowe/wlasnosc/tresc-i-wykonywanie-wlasnosci koszty rozgraniczenia ponosza strony sporne wspolnie, poza tym I OPS 5/06 - Uchwała NSA tu: http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/BC3574649C ktora mowi "... a więc w przypadku kosztów rozgraniczenia koszty te obciążają strony będące właścicielami rozgraniczanych nieruchomości, według zasady wyrażonej w art. 152 Kodeksu cywilnego." Co do plotu art 151 K.C w linku wyzej i tu http://kodeks-cywilny.org/II-wlasnosci-i-inne-prawa-rzeczowe/wlasnosc/ochrona-wlasnosci uff trza bylo stare papiery odkurzyc.
  4. Wybacz ale pismem sasiad sobie tylek wytrze a nadzorowi nic do tego. Mozesz podejsc do geodety gminnego ale on nie ma mocy prawnej do wskazania granicy, moze sasiad zmieni zdanie ale watpie.
  5. Skoro nie da sie po dobroci to trza sila., niestety bedziesz musial to zronic na wlasny koszt. Podejdz do lokalnego geodety i zapytaj o wznowienie granicy dzialki, calosc powinna zamknac sie do 1tys zl. Geodeta sie przygotuje i jednego dnia wytyczy sporna granice na gruncie i zastabilizuje granicznikami. Sasiad po spisaniu protokolu moze tylko zawolac swojego geodete i liczyc na to ze Twoj popelnil blad. Jesli w przyszlosci kolo wyrwie granicznkiki podlega kaze pozbawienia wolnosci do lat trzech (tak bylo 10 lat temu ale mysle ze sie to nie zmienilo, doczytam, poprawie), ale trza go za grabe zlapac.
  6. Juz napisalem w temacie co mialem do napisania, czytaj od poczatku a w szczegolnosci §28.3 i 29.1a pozniej § 61.1 http://prawo.legeo.pl/prawo/rozporzadzenie-ministra-spraw-wewnetrznych-i-administracji-z-dnia-9-listopada-2011-r-w-sprawie-standardow-technicznych-wykonywania-geodezyjnych-pomiarow-sytuacyjnych-i-wysokosciowych-oraz/rozdzial-4_standardy-techniczne-wykonywania-geodezyjnych-pomiarow-sytuacyjnych-i-wysokosciowych/?on=22.12.2011 Bledy wplywajace na wyniki pomiaru mozemy podzielic na grube, systematyczne i przypadkowe ale to juz inna bajka. P.S. sam bylem urzedasem przez wiele lat jesli grzecznie zapytasz to otrzymasz grzeczna odpowiedz.
  7. BreSsoN

    Problem z pokojem

    Mowisz ze dom jest ocieplony a jak wyglada strop pod poddaszem, nie wiem czy dobrze ale wydaje mi sie ze w zimie cieplo ucieka do gory przez nieocieplony strop a latem pokoj nagrzewa sie od nagrzanego poddasza przez slonce. Dziwne ze dzieje sie to tylko w jednym pomieszczeniu.
  8. Witojcie. Dom rodzicow byl budowany ponad 20 lat temu, sciany z pustaka zuzlowego robionego samodzielnie na budowie. Role ocieplenia spelnia styropian kladziony na zakladke po 2,5 cm, jako wykonczenie siding. Niedaleko ja buduje swoj pierwszy dom, ojciec sie osluchal na temat budownictwa energooszczednego i wynikajacych z tego oszczednosci no i sam chce cos zmienic. Przede wszystkim chce dolozyc ocieplenia na sciany zewnetrzne, pozniej zmienic okna. Tu pojawia sie pytanie czy mozna dodatkowa warstwe styropianu, na kolkach, przymocowac bez sciagania sidingu? Brzmi to troche dziwnie ale zaoszczedzi sporo pracy, czy pustka ktora tam powstanie nie bedzie dodatkowym plusem. Dziekuje za sugestie.
  9. Dokladnie, oraz wygoda, posypka zatrzymuje snieg na dachu wiec nie trzeba odsniezac zwalow.
  10. A moze blachodachowka z posypka? Sam mama ja juz dwa lata na dachu. W moim rejonie czesto miewamy grad i silne wiatry, a tylko w tym roku juz trzy razy byl grad i jak do tej pory blacha sie trzyma.
  11. Udaj sie do inspektora nadzoru budowlanego zapytaj czy te odstepstwa to podstawa do odmowy odbioru budynku. Moim zdaniem nie, dokladnosc pomiaru gedezyjnego to +-10cm i jesli zachowane beda odleglosci od granicy dzialki mysle ze nie powinno byc problemu, jak zwykle zalezy to od urzednika. Poza tym, wszyscy znamy zasady zaokraglania, nigdy nie spotkalem sie z tym by geodeta podawal na szkicach czolowki z dokladnoscia do centymetra. Moim zdaniem geodeta, znajac problem, powinen na szkicu odpowiednio "zaokraglic" czolowki: 6,29 > 6,25; 4,34 > 4,40 ; 9,08 > 9,10 i 6,33 > 6,25 jak wczesniej pisalem wszystko w granicy bledu.
  12. Po co te zbedne dyskusje, naklejka jest jaka jest, to nie pokaz mody. Mnie sie pomysl podoba, sam jestem czlonkiem wielu for i wiele razy dzieki naklejce na samochodzie wiedzialem ze jak zapytam o pomoc to ja otrzymam. Chcesz naklejke to bierz nie to nie, ja chetnie wezme nawet kilka.
  13. Taki mam zamiar kupic ale w jaki sposob ten reku podgrzeje to powietrze skoro nie ma gdzalki? Czy ten dobry reku jest tek dobry ze podgrzeje powietrze wchodzace tylko dzieki powietrzu wychodzacemu? W takim razie co z zamarzaniem czerpni i prawdopodobnie samego reku? P.s wykonanie rurowca bedzie mnie kosztowalo ponizej 2tys. o dl 54m.
  14. Jak to nic? Jesli temp powietrza wpadajacego do rekuperatora wynosi - 10 st to czy reku nie musi dogrzac tego powietrza przy pomocy grzalki? Skoro tak to bedzie to kosztowalo kilka kW. Wiec powietrze po przejsciu przez gwc zamiast -10 bedzie mialo 5st to energia potrzebna do podniesienia tej temp bedzie wiele nizsza. Myle sie czy jak?
  15. Ja mam BK 400 30cm i planuje dac 25cm styropianu a zastanawiam sie czy nie dac 30. Co do grawitacji to bywa roznie. W domu rodzicow jest wlasnie taka wentylacja w lecie przy upalach i ciagle otwartych drzwiach balkonowych temp w domu wynoci nie wiecej jak 21 st. Nie wiem jak to sie dzieje ale tak jest cale lato. Poza tym sufit w lazience trzeba co roku czyscic i malowac bo czernieje.
  16. Wybaczcie ze sie wtrace w Wasza interesujaca wymiane zdan ale czy moglibyscie zostawic lato w spokoju i policzyc dla mnie ile zaoszczedze na dogrzewaniu powietrza przez reku zima. Zakladajac ze temp na zewnatrz bedzie -10, -15 i -20 stopni.
  17. Szkoda ze sie nie podzielisz spostrzezeniami, ja uwazam ze warto zainwestowac w gwc chociazby rurowy. Przeliczylem materialy w sklepie internetowym i wyglada to tak: rura ϕ160 6m x 9szt rura ϕ200 3m x 3szt trojnik ϕ200/160 x 6 kolano ϕ160/45 x 6 kolano ϕ200/45 x 2 Σ = 1342 zl plus oczywiscie wlasna praca i koparka. W moim przypadku koparka juz bede mial do kopania odwodnienia wiec nie jest to kilka klockow. Jak juz pisalem bede go uzywal glownie zima ( w moim rejonie okres od pazdziernika do polowy kwietnia - czyli okolo 198 dni) do podwyzszenia temperatury przed rekuperatorem. Robilem symulacje gwc rurowego programem GAEA (wersja demo) i obliczenia mnie zaskoczyly: Program : http://nesa1.uni-siegen.de/index.htm?/softlab/gaea.htm wyniki http://image87.webshots.com/187/7/37/11/2976737110102981182pGebpM_fs.jpg Przy temp zew -26°C otrzymam -4,6°C przy 34°C otrzymam 19,4°C zysk 6440 kWh wydaje mi sie ze sporo, wiec uwazam ze warto zainwestowac.
  18. Ja sie juz przestalem telepac i chetnie skorzystam z Twojego doswiadczenia. Napisz, prosze, cos wiecej. Ile metrow, jakich rur uzyles i jaki uklad zastosowales. Swoja droga zastanawiam sie czy uklad rurowca zda u mnie egzamin. Glownie zalezy mi na uzywaniu go w zimie, wiem ze trzeba mu dac odpoczac ale co w trakcie odpoczywania? Niestety bywaja u nas zimy dosc mrozne, w tym roku temp w nocy dochodzila do -30 w dzien spadala do -20 tak przez bite dwa tygodnie. Poza tym -10 do -15 to norma.
  19. Wydawalo mi sie ze powinienem jeszcze zwiekszyc wydatki do jednej wymiany na godzine. Czy moglbys zerknac na moj projekt i doradzic co i jak zmienic? Zaprojektowalem trzy biegi, moze dorobie jeszcze czwarty a w pierwszym zmniejsze wydatki by nie pizgalo w zimie? Link do pliku excel: https://docs.google.com/open?id=0B8q64akdSKQnd0VjUk9zaDNPemM Masz racje z glikolowym tylko problem z tym ze nie mam na niego miejsca. Z tego co czytam wszyscy zakopuja od 100 do 200m rury, nawet jak poloze ja w kregach to i tak zajmie to pewnie z 50m ktorych niestety nie mam.
  20. Witojcie. W ciagu najblizszych kilku dni, moze uda sie przeciagnac do tygodni, ma przyjechac do mnie koparka i robic odwodnienie wokol domu zakonczone studnia. Zastanawiam sie czy przy okazji nie wykonac GWC, niestety nie moge sie zdecydowac jaki zrobic. Co do warunkow gruntowych to Pan projektant napisal: "grunty mineralne rodzime w postaci glin piaskow z domieszkami rumoszu skalnego. Rodzaj warunkow gruntowych-proste. Rodzaj kategorii geotechnicznej-pierwsza. Przy wykopie mnie nie bylo ale z relacji wynika ze widac bylo gline w wielu warstwach i kolorach. Z warstw gdzie byla wymieszana z kamieniami i piachem saczyla sie woda, podobno bylo jej sporo, az zalewala sasiada. W zwiazku z tym wydaje mi sie ze zwirowy odpada, pozostaje rurowy lub wodny 1. Niestety nie ma zbyt wiele miejsca na dzialce dlatego myslalem nad rurowym na polnoc od domu. Na czterech metrach szerokosci do granicy moge zmiescic rurowca tichelmanna. Trzy rury fi160 szerokosci 18m w odstepach 1m. da to jakies 54mb rury, mozecie powiedziec czy to wystarczy? Dom ma 311m2, pow wentylowanej mechanicznie bedzie 265m2 zaprojektowane wydatki na 1 biegu to 335m3/h a na ostatnim 520m3/h. Duzo czytalem o bakteriach czy innych stworach w takim rurowcu, jak sie zabezpieczyc przed nimi bo niby do rurowca liniowego wklada sie linkie stalowa a jak to zrobic z ukladem Tichelmanna? (nie mam zamiaru przeplacac za Rehau). http://image96.webshots.com/196/0/51/81/2711051810102981182yXsKGp_fs.jpg
  21. Swoja droga czy ktos juz przerabial ten temat, co, gdzie i za ile.
  22. Niby jak Ty z niego korzystasz? Sasiad sie ogrodzil bo tak lubi, Ty lubisz przestrzen i nie masz nic do sasiada wiec po co Ci plot. Przecie prania na nim nie bedziesz wieszac.
  23. Ktos to juz kiedys liczyl i wychdzi duzo taniej, a jesli masz w poblizu tartak to wogole masz opał za free.
  24. Tym bardziej zostaw jak jest, skad wogole wzial sie pomysl placenia.
  25. Ja stoje przed podobnym problemem, mimo ze mam zamiar ogrzewac dom pompa ciepla to i tak zastanawiam sie nad kominkiem z plaszczem wodnym. Prawda jest ze w naszym kraju bywaja czeste przerwy w dostawie pradu, a bez niego pompa nie ogrzeje. Innym powodem jest ze mam dostep do darmowego drzewa, zastanawiam sie tez nad zastososaniem awaryjnego zrodla pradu np spalinowego generatora.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...