Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MORDIMER.

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez MORDIMER.

  1. MORDIMER.

    Co to za zawór?

    Jest to zawór HERZ-a, więcej informacji na ich stronie, w dziale technika zasilająca.
  2. Te kolanka zostały wytarte przez wodę. Już nie raz spotkałem się z takim przypadkiem i zawsze działo się to na kolanku i w instalacji c.w.u.
  3. MORDIMER.

    jak moc pieca

    Wystarczy 15-17kW, zależnie od producenta. Kotły na eko-groszek mają duży zakres regulacji mocy, także przy odpowiednio wykonanej instalacji C.O. w okresach zarówno przejściowych jak i zimą nie powinno być problemów. Co do producentów, to warto porównać np.: Galmet, Zębiec czy Defro.
  4. Warto mieć takich znajomych. Jak się budowałem, też robił zaprzyjaźniony instalator. Jak potrzeba teraz wykonać jeszcze jakąś małą robótkę, to podjedzie przy okazji, zrobi i weźmie tylko na paliwo.
  5. Twój fachman to jeden z tych wszystkowiedzących najlepiej. Jeżeli nie skutkują argumenty, to jako inwestor po prostu każ mu to zrobić właściwie-powiedz, że na twoją "odpowiedzialność". Z niektórymi nie da się inaczej.
  6. U mnie też była taka dyskusja hydraulik-budowlańcy o to kto ma ułożyć dylatację. Ułożyli budowlańcy przy zalewaniu posadzki ale zachwyceni nie byli wcale chociaż dopłacałem. Po prostu dylatacja przeszkadza przy wykonywaniu wylewki.
  7. Znam takiego "hydraulika" co za całą kotłownię liczy sobie 300,-zł. Tylko potem trzeba zatrudniać drugiego. który to wszystko poprawi. Oczywiście, że trzeba trochę podzwonić i się popytać o ceny. Później można też się targować. Najlepiej chyba gdy takiego fachowca bierze się z polecenia np. znajomego u którego pracował.
  8. Najwięcej jest do upiększania domów PRL-owskich, szaro-burych, kwadratowych i wszystkie takie same. Widziałem taki jeden lifting i byłem pod wrażeniem, np. drewnianych wykończeń elewacji. Tu już raczej wkroczył specjalista. Każdy dom może być piękny tylko czasem trudno to wydobyć lub brak jest pomysłu.
  9. Ja do swojego wprowadziłem się w zeszłym roku. Łatwo nie było: problemy z materiałem, dostawcami. fachowcami itp., itd. No i czasem jakaś kłótnia z żonką. Ala daliśmy radę. Domek stoi a my w nim - już we trójkę
  10. Ja też mam stosunkowo dużą powierzchnię okien i uważam, iż to był dobry wybór i piękny widok na lasy. Kilka przemyśleń: - dużo światła w pomieszczeniach -dobre okna=małe straty ciepła -ilość wpadającego światła można regulować np. żaluzjami, szczególnie w lato -rolety zewnętrzne pełnią dwie funkcje: bezpieczeństwa oraz izolacyjną
  11. U mnie też się nie zmieścił. Mówiąc szczerze, to by się przydał ale taki był projekt łazienki a w jedynym miejscu gdzie mógłby stanąć znajduje się wanna. Wybór pozostał oczywisty. Dobra rada: jeżeli macie szansę, to bidet jak najbardziej.
  12. Wybudowałem własny dom i można by rzec, iż jestem szczęśliwcem gdyby nie fakt, że na kredyt Czy moi potomkowie będą chcieli w nim zamieszkać? Tego nie wiem ale dla nich jest postawiony, żeby później przez 25 lat nie musieli żyć z kredytem na karku.
  13. Wiadomo, że wychłodzi się szybciej - ciepło zostaje bezpowrotnie stracone podczas wietrzenia pomieszczeń. Do tego dochodzie jeszcze kwestia utrzymania wilgotności powietrza na odpowiednim poziomie. Warto więc zastanowić się nad rekuperatorem.
  14. Przepływowy ogrzewacz wody opisuje się mocą (kW) a nie pojemnością, gdyż nie mają one zbiornika, tylko spiralę grzejną. Do kuchni potrzeba ok.4-5kW. Proponowałbym firmę Kospel - krajowy producent i mają b.dobre produkty. Co do modelu to podaje link:http://megastore.pl/35621,Podgrzewacz-elektryczny-Kospel-AMICUS-EPO-D-5-przeplywowy-cisnieniowy-podumywalkowy.html To jest wersja dolna czyli podgrzewacz jest zainstalowany w szafce-jest niewidoczny w pomieszczeniu.
  15. Każda tego typu konstrukcja bez solidnej podstawy (czytaj fundamentu) nie będzie prawidłowo wykonana. Zacznie pękać i zapadać się.
  16. Ja od lat preferuje "starego, dobrego" Boscha. Jeżeli ktoś ma firmę to nie ma się co łaszczyć i kupować coś taniego i może wytrzyma jedną robotę, tylko zainwestować w porządny sprzęt. Szkoda czasu i nerwów na badziewie. Do domu i przy ograniczonych funduszach, pozostaje zielony Bosch - nieprofesjonalny ale jakość trzyma. Dlatego w tym przypadku proponuje coś takiego:http://megastore.pl/6573,Bosch-Wiertarko-wkretarka-PSR-18V-z-walizka.html
  17. Lubię bardzo majsterkować i mam trochę różnych narzędzi. Wiem jedno trzeba unikać tandety bo tym to nic nie da się zrobić. Z firm, które znam mogę polecić: COVAL, STANLEJ, KUŹNIA, czy ostatnio wypróbowuje NEO. Jeżeli chcesz coś powybierać, to popatrz tutaj:http://megastore.pl/0,4704,Narzedzia-reczne.html?&del[prod]=all_items
  18. W opisach termin podkuwanie jest często zamieniany na dłutowanie, czyli dokładnie to o czym myślisz. Co do kucia w pustakach duże znaczenie ma oczywiście kwestia doświadczenia. Gdybyś chciał kupić:http://megastore.pl/14350,Mloto-wiertarka-Makita-HR2470-780W-z-walizka.html#dane-techniczne Pozdrawiam
  19. Jeśli porządna myjka to na pewno Karchera. Tylko zastanawiam się czy do użytku domowego potrzebny jest taki za ponad tysiąc złotych? Trochę mniejszy w zupełności wystarczy i będzie w większym stopniu wykorzystany, np.:http://megastore.pl/109851,Karcher-Myjka-cisnieniowa-Kompakt-K-3-200.html
  20. Całe szczęście, że jest gwarancja. Mam pytanie: czy jesteś pewny co do takiego wykonania hydroizolacji czy tylko taką informację otrzymałeś od "fachowców"? Czy ten klej mrozoodporny był też wysokoelastyczny i nadaje się na zewnątrz budynku? Nawet na opakowaniach kleju wewnętrznego jest napisane, że jest MROZOODPORNY - mógł być taki użyty.
  21. MORDIMER.

    Ogrzewanie podłogowe

    do silencio: rury nie powinny być ułożone wzdłuż progu drzwiowego, tam będzie szła dylatacja wylewki.
  22. Wavin, najlepszy stosunek jakości do ceny. Diamond, typowa "chińszczyzna" - potrafi się rozwarstwić. Te rury idą w posadzkę, dlatego nie proponowałbym na tym przyoszczędzić.
  23. Oczywiście, że możesz tak zrobić. Jeżeli sam będziesz to wykonywał, to wejdź na stronę producenta CO. Tam znajdziesz szkice z opisami instalacji. To nic skomplikowanego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...