Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tomek23

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    342
  • Rejestracja

Tomek23's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. Też tak zrobiłem, mimo tego że mam kuchnie o 1 metr szerszą. Ściana będzie całkowicie zabudowana. 15.02 montaż kuchni wtedy pochwalę się zdjęciami. Z tą likwidacją wiatrołapu to zły pomysł. Moim zdaniem to nie najlepszy pomysł. Garaż i tak jest mały
  2. Ogłoszenia umieszczamy w dziale "Ogłoszenia drobne" (http://forum.muratordom.pl/ogloszenia-drobne,f48.htm)
  3. Tomek23

    GRUPA OPOLSKA

    Ogłoszenia umieszczamy w dziale "Ogłoszenia drobne" (http://forum.muratordom.pl/ogloszenia-drobne,f48.htm)
  4. Pożycz z jakiegoś pubu z ogródkiem letnim taki 4 metry średnicy. O tej porze roku nie jest im potrzebny, a Tobie będzie lżej A tak poważnie to też nie jestem szczęśliwy. Chciałem uprzątnąć teren przed zimą (resztki styropianu itd.), a tak... W ogóle nie jest wesoło. Kanalizację podłączą dopiero wiosną, mieszkać się nie da , a grzać trzeba
  5. Życzę Tobie, sobie i innym aby śnieg spadł dopiero w grudniu Tomek, dziękuję za życzenia, ale coś słabo się starałeś Dziś spadło w KK kilkanaście cm śniegu Jutro mieli mi zasypywać i ubijać fundamenty a następnie mury miały piąć się góry. W tej sytuacji to nie wiem.... Dziś niedziela, może padać. Ważne aby jutro go nie było
  6. Życzę Tobie, sobie i innym aby śnieg spadł dopiero w grudniu
  7. Mnie stan surowy zamknięty (okna, drzwi, brama garażowa, wylany taras i ganek) łącznie z projektem i wszystkimi mediami oraz ściankami działowymi wyniósł 141 kpln. Nie mam w tej chwil czasu na dokładne wyliczenia, ale zamkniecie kosztowało mnie 24kpln, więc stan surowy otwarty kosztował 117kpln. Od tej pory wydałem 181kpln+24kpln na zamknięcie co daje kwotę 205kpln. Aby się wprowadzić muszę jeszcze wydać minimum 50kpln, czyli minimalna kwota na wykończenie to w moim przypadku 255kpln. Według tych wyliczeń wychodzi u mnie stosunek 31,5% do 68,5% i to jest wersja najbardziej optymistyczna nie obejmująca ogrodzenia i zagospodarowania działki.
  8. Czy znacie firmę w okolicach Opola, która wykonuje studnie tradycyje - kopane.
  9. Tomek23

    GRUPA OPOLSKA

    Czy znacie firmę w okolicach Opola, która wykonuje studnie tradycyje - kopane.
  10. Co do podziału kosztów robocizna/materiały to również może być różnie np za dachówkę betonową z dodatkami + folia i łaty na dach około 200 m2 zapłacisz około 11-12kpln, a za położenie około 5 kpln czyli w tym przypadku masz stosunek 41% do 59%. Płytek za 30 zł/m2 + 3 zł /m2 klej też nikt ci za 10 zł nie położy. Wszystko zależy z jakim rejonie kraju mieszkasz (koszty robocizny) i z jakich materiałów będziesz budował dom.
  11. Niestety stan surowy to około 30% kosztów. Też łudziłem się, że będzie inaczej ale rzeczywistość mnie „wyprostowała”
  12. W jakim sensie żałujesz? Że z nich zrobiłeś czy że nie? Możesz rozwinąć myśl? Ja jakbym miał budować jeszcze raz postawiłbym cały dom z silikatów. W tej chwili kończę dom w którym ściany zewnętrzne są z ceramiki poryzowanej, a wewnętrzne z silikatów.
  13. Na domu mam KERA-PFANNE BRAZ FINESSE, natomiast na garażu kładłem sam dwa tygodnie temu 100 m2 Robena Falista Średzka Plus w kolorze kasztan i moim zdaniem nie warto dopłacać do Creatona. Dach wygląda OK. W Robenie więcej było dachówek zbitych i krzywych, ale zostały bez problemu wymienione. Zaletą Robena jest jednolity (w miarę) kolor dachówek podstawowych, krawędziowych i gąsiorów o czym w Creatonie można pomarzyć. Jeśli chdzi o angobę miedzianą to na Robenie jest zdecydowanie lepsza. Creaton wyglada jek by jej wcale nie było (mam po jednej z kazdego rodzaju- kupiłem je jak wybieralśmy dachówki na dachy)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...