Witaj Piotrze!
Super zdjęcie! Musimy wszyscy nauczyć się wklejać zdjęcia do wątku. Piękne te nasze Emanuele. Też jesteście dumni z domku? Obcym ludziom przechodzącym bardzo podoba się ten domek i mówią, że jest piękny architektonicznie.
Bardzo się cieszę, że nie poszliście na łatwiznę i do deskowania dachu kupiliście zaimpregnowane deski. Nie ma co oszczędzać. Zamierzacie jeszcze w tym roku położyć papę?
Widzę, że również w kuchni macie jedno duże okno. My takie zrobiliśmy, bo mamy przepiękny widok lasu i szkoda nam było murować tam słupek. Zostawiliście okna łukowe. Mnie jest bardzo przykro z powodu decyzji mojego męża, ale ech, te kompromisy. Widzę, że podnieśliście ściankę kolankową. Jaką ma teraz wysokość? Muszę przyznać, że nie przeszkadza to dachowi.
A co do dachu i jego powierzchni. Więźby to chyba jest dobrze w zestawieniu. Choć nam zniknęło kilka sztuk w czasie, gdy leżała ona na budowie i czekała na ekipę, i musieliśmy niestety dokupić. Natomiast jak kupowaliśmy dachówkę, to w hurtowni od razu mówili nam, że zawsze trzeba w wycenie uwzględnić 10% więcej, czyli właśnie liczyli na 270 m2, bo sporo na nasz dach jest docinanych dachówek. Ale i tak oddaliśmy jedną całą paletę chyba ok. 140 dachówek, a 70 szt. później zdjętych do założenia okien dachowych po tynkach i wylewkach zostawiliśmy sobie na ogrodzenie albo na daszek pod kubły na śmieci i na wszelki wypadek.
Piotrze!
Jesli mozna wiedzieć, ile wyszło wam za materiał? Bardziej ile na ten moment kosztował was stan surowy z materiałem i robocizną. Chciałam się zapytać, żeby porównać, ile przepłaciliśmy za silkę. A ile jesteście do przodu w porównaniu do naszych kosztów budowy domu.
A ponadto czekamy na zdjęcie z przodu domku i skany waszych zmian w środku.
Pozdrawiamy serdecznie
Beata
Beato,
Nie będziemy już kłaść papy, gdyż konstrukcja dachu i same deski są bardzo mokre, a przy pełnym deskowaniu jest duże prawdopodobieństwo, że weszłaby pleśn, gdyż nie wyschną pod papą. Nic się im nie stanie przez 3 miesiące, a kierownik budowy i sami górale powiedzieli, że za mokre jest drzewo, aby je przykryć papą. Scianka kolankowa ma około 1 m. Co do kosztów samej ceramiki to mam to w wielu fakturach, ale bez gazobetonu, który jest w ścianach wewnętrznych koszt maxa 30 był około 8.000 zł. Całość domu w tym stanie to 140 tys. z czego około 15.000 zł poszło na rozbiórkę starego domu. Do tego poprzedni wykonawca sknocił nam fundamenty i betonu poszło około 22 m3. Ponadto mamy nietypowe ściany fundamentowe, gdyż do powierzchni ziemi jest znacznie grubsza ściana (z całego bloczka), a następnie nad ziemią ściana przechodzi na grubość 25cm. Zrobiliśmy tak celowo, aby na zewnątrz na cokole zastosowac klinkier 6cm, który bedzie oparty na tej szerszej ścianie fundamentowej. W ścianach fundamentowych po podsypce mamy także folie 0,2 mm, 15 cm keramzytu, folie 0,2 mm i na to wylewkę 15cm B20. Keramzyt jest dość kosztowny, ale byłem w domach z taką posadzką i są bardzo ciepłe. Także jak widzicie trochę rozmuchaliśmy koszty, a napewno można je było zmniejszyć. Doślę zdjęcia.
Pozdrawiam
Piotrek