Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

an2lec

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    138
  • Rejestracja

O an2lec

  • Urodziny 01.03.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Częstochowa
  • Kod pocztowy
    42-207
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

an2lec's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Napisz dokładniej jaki dom masz do ogrzania (powierzchnia, ocieplenie, okna, grzejniki/podłogówka itp.). A jeszcze lepiej wprowadź swoje dane tu http://cieplowlasciwie.pl/start i podaj link do strony z wynikami. 2 tony miału to nie jest ilość która powinna decydować o wyborze ogrzewania. Jeśli już zdecydujesz się na kocioł miałowy/groszkowy to szukaj takiego który ma wszystkożerny i dobrze mocowo dobrany palnik oraz inteligentny sterownik. Polecam Skam-P. Z tego co widzę Pereko KSP Duo ma palnik rynnowy i ruszt wodny. Generalnie unikaj kotłów z palnikami tłokowymi, rynnowymi i rusztami wodnymi bo lubią kopcić i zarastać sadzą. Jeżeli ma być ruszt awaryjny to tylko żeliwny. Jeśli chcesz więcej poczytać o kotłach to polecam http://czysteogrzewanie.pl/kotly/kotly-podajnikowe/ oraz forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13884-poradnik-jak-wybiera%C4%87-kocio%C5%82-na-ekogroszek/
  2. Jedna drobna uwaga. 90W to jest moc znamionowa silnika na wale. To ile będzie pobierał z sieci zależy od aktualnego obciążenia i sprawności silnika dla danego obciążenia. Te silniki mają sprawność rzędu 50% przy mocy nominalnej. Czyli dla 90W oddawanych na wale pobierają 180W mocy czynnej z sieci. http://www.cantonigroup.com/gfx/file/besel/Katalog/New_2012/1_faz.pdf Problem w tym że nie znamy obciążenia silnika. Jedyna pewna metoda to pomiar dobrym miernikiem.
  3. Cała moc strat pompy obiegowej zmienia się w ciepło. Więc jeśli ktoś ogrzewa dom prądem lub innym podobnie drogim nośnikiem energii inwestowanie w energooszczędne pompy mija się z celem. Przy obliczaniu zysków/kosztów wynikających z zastosowania energooszczędnej pompy należy wziąć pod uwagę różnicę ceny nośników energii.
  4. Wprowadziłeś stare okna z dwoma szybami. Stąd wyższy wynik. Z tego kalkulatora więcej nie wydusisz. Chcesz dokładny wynik zrób OZC.
  5. Według linka którego podałeś w największe mrozy potrzebujesz 6,2kW. Nawet jeśli jest to niedoszacowane to pamiętaj że kotły na ekogroszek mają z reguły rezerwę mocy. Np. ze Skama-P 7kW można wycisnąć 10kW. Podejrzewam że chodzi Ci o wymiennik płytowy. Nie jest on konieczny, a poza tym nie sprawi że 2kW nagle zniknie. A możesz to trochę rozwinąć? Szczerze mówiąc jestem ciekaw jak bardzo przybliżone wyniki daje ten kalkulator.
  6. Jocer5 sprawdź jakiej naprawdę potrzebujesz mocy kotła. Chociażby szacunkowo na http://cieplowlasciwie.pl/start Podejrzewam że nawet kotły 10-12kW będą przewymiarowane. Jest jeszcze Skam-P 7kW. Dodałbym jeszcze do tego zestawu palacza. Aczkolwiek im lepszy sterownik tym palacz może być gorszy i vice versa Jakoś dziwnie się czyta wątek bez pompiarzy wyzywających pytającego od ignorantów budowlanych
  7. Dodatkowo przy tak małej mocy zapomnij o grzaniu w taniej taryfie. Arturo72 po to ma mocno przewymiarowaną pompę żeby mógł się chwalić grzaniem prawie wyłącznie tanim prądem.
  8. Producent chyba słabo dba o aktualizację swojej strony.
  9. Jarecki pisze że testy były prowadzone na węglu 24-26MJ czyli raczej średniokalorycznym. Zresztą przeczytaj co napisał SUSPENSER. On na testowaniu węgli zęby zjadł.
  10. Skam-P 7kW może spokojnie pracować do 10kW. Na wysoko kalorycznym paliwie podejrzewam że jeszcze wyżej z nieco większą stratą kominową. Moc kotła możesz zmieniać w pewnym zakresie kalorycznością paliwa. Na duże mrozy kupujesz parę worków czegoś wysokokalorycznego np. Wesoła, a normalnie palisz niskokalorycznym węglem np. Jaret. Gdyby jakimś cudem zabrakło Ci mocy (w co wątpię) to masz jeszcze kominek. Zbyt duża moc kotła skutkuje głównie niską temperaturą spalin co może powodować skraplanie wody na ściankach wymiennika (korozja) i w kominie (wykwity, niszczenie komina). Większe kotły mają też z reguły większe palniki co skutkuje gorszą pracą na niskich mocach.
  11. Problemem będzie znaleźć podobny dom ogrzewany ekogroszkiem
  12. Nie jest to jedyne rozwiązanie ale może być tak: tania – 0,305922 zł. brutto droga – 0,670889 zł. brutto
  13. Jeśli węgiel będzie sprzedawany na kWh to będzie mnie interesowało ile kocioł zużywa kWh. Ale dopóki jest sprzedawany na tony to ta informacja jest mi potrzebna jak k..rwie majtki. Czy ciebie interesuje ile węgla potrzeba spalić do zasilenia pompki? Nie. Bo płacisz za kWh a nie za tony.
  14. Dokładnie na to samo na co komuś informacja ile kocioł zużywa kWh.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...