Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DanielN

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    42
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

DanielN's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Koszt zależy od głębokości posadowienia kanalizacji, rodzaju gruntu i poziomu wody gruntowej oraz czy roboty ziemne będą wykonywane ręcznie czy mechanicznie. Dodatkowo na koszty ma wpływ rodzaj nawierzchni ( trawnik, jezdnia, chodnik, zadrzewienie) i konieczność jej odtworzenia.
  2. Niestety erniej'u nie potrafię porównać cen różnych producentów zbiorników. Przyznam, ze sam byłbym ciekaw wyników porównania ceny dla konkretnego szamba różnych wytwórców. Konstrukcja zbiornika jest uzależniona od funkcji jaką ma spełniać i warunków w jakich będzie pracować. Dla szamb usytuowanych w gruncie stabilnym i suchym koszty będą z pewnością niższe niż dla szamb osadzonych w mało stabilnym i nawodnionym gruncie. Z tego też powodu wydaje mi się sensownym indywidualne dobieranie konstrukcji zbiorników w zależności od środowiska w jakim będą osadzone. Ten sam konstrukcyjnie zbiornik jest przez jednych chwalony, a inni mają odmienne zdanie. To zrozumiałe jeżeli weźmiemy pod uwagę, że nie wszędzie panują takie same warunki gruntowo - wodne. Inwestując w szamo spodziewamy się, że będzie ono dobrze służyło przez dziesiątki lat. Wypompowywanie z niego wody gruntowej nie wzbudza zachwytu ze względu na ponoszone koszty. Z wielu wypowiedzi na tym forum wynika, że i w Polsce robi się czasem "chińszczyznę". Pozwolę sobie na małą dygresję, wodoodporny nie znaczy wodoszczelny.
  3. Na podstawie Twojego opisu trudno pokusić się o diagnozę. Prawdopodobnie przyczyną jest pompa cyrkulacyjna cwu..
  4. DanielN

    Długość odpływu

    Przedłużenie kanalizacji wykonane rurą PCV 110 układaną z 2% spadkiem nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie kanalizacji.
  5. Usuń wodę ze syfonu miski ustępowej i zapchaj go szczelnie szmatą zawiniętą w folię.
  6. Na cyrkulacji powinien być zamontowany zawór zwrotny, który zapewnia przepływ tylko w jednym kierunku.
  7. Kanały wentylacyjne Presto są przeznaczone do wentylacji pomieszczeń. Porowata struktura pustaków może absorbować zapach występujący w kanalizacji. Czy masz pewność, że połączenia są i będą absolutnie szczelne?
  8. W zakresie teorii betonowych zbiorników bezodpływowych i nie tylko proponuję obszerną lekturę Natomiast w zakresie produkcji elementów betonowych proponuję zapoznać się ze stroną producenta jakim jest Matbet. Tak jak zauważył betonowy, do montażu należy użyć właściwych materiałów aby uniknąć rozczarowań.
  9. Pytałem co masz zamontowane na instalacji za zasobnikiem, nic nie wspomniałeś o jakimkolwiek filtrze. Co to jest za filtr? Podejrzewam, że jest to filtr na zimną wodę z wkładem polipropylenowym. Jeżeli tak, to znasz "utajnione" źródło powstawania alkanów i zapachu. Zdemontuj całkowicie ten filtr. Hydraulik słusznie sugeruje połączenie zimnej wody z ciepłą przy każdej baterii. Musisz jednak zwrócić uwagę aby te połączenie było wykonane z przewodów o tej samej średnicy jakie mają rury instalacji. Wężyki mają znacznie mniejsze średnice przez co ilość i prędkość przepływającej wody będzie niewystarczająca do skutecznego płukania. Woda powinna swobodnie wypływać zarówno z rur przewodowych c.w.u. jak i cyrkulacji. Płukanie powinieneś zacząć kolejno od najwyżej położonej baterii, a kończąc na najniższej.
  10. Jak wypadły oględziny zbiornika ?
  11. Mocujesz miskę ustępową, a następnie odkręcasz śruby mocujące tak aby unieść miskę na ok. 1 cm. Do podniesienia miski możesz użyć kliny. Podstawę miski powlekasz cienką warstwą wazeliny aby miska nie przykleiła się do posadzki. Przygotowujesz plastyczną masę z kleju elastycznego rozrobionego emulsją uelastyczniającą. Taka masa nie kruszy się po związaniu. Szczelinę wypełniasz tą masą klejową na całym obwodzie podstawy miski ustępowej. Usuwasz kliny i opuszczasz miskę tak aby nie dopuścić do jej kołysania. W razie potrzeby można podklinować aby miska zachowała stabilność. Wkręcasz śruby mocujące. Usuwasz szpachlą nadmiar wyciśniętego kleju.Wszystkie powstałe zabrudzenia usuwasz mokrą gąbką.
  12. Poczekaj na wynik ekspertyzy. Jeżeli okaże się, że przyczyną perforacji jest działanie kwasu, to można przypuszczać, że nakładano nadmierną ilość pasty. Jeżeli rzeczywiście tak jest, to będziesz miał duży problem - mogą wystąpić kolejne perforacje.
  13. Wcześniej zaobserwowałeś, że śmierdząca ciepła woda po pozostawieniu w otwartym naczyniu przez kilka czy kilkanaście godzin nadal utrzymuje zapach. W takim razie można wnioskować, że rzeczywiście problem jest pomiędzy zbiornikiem a punktem poboru wody. Czy masz zamontowany tuż za zasobnikiem jakikolwiek kran ? Co masz zamontowane na rurach pomiędzy zbiornikiem a punktem poboru ciepłej wody poza kształtkami z PP ? Jeżeli nic, to jakie masz baterie ? Trzeba będzie pomyśleć o przeprowadzeniu płukania instalacji "od góry" aby zanieczyszczenia spłynęły na dół. Trochę gorzej może być jeżeli układ rur tworzy tzw. syfon.
  14. Przyznam, że nie chcę rozwijać tematu w zakresie obowiązujących przepisów prawnych. Jest to bardzo obszerny temat obejmujący ustawodawstwo, rozporządzenia i dyrektywy UE w zakresie gospodarki wodno-ściekowej, projektowania i eksploatacji. Uzyskaliście formalne zezwolenie i zawarliście odpowiednią umowę z właściwym zakładem komunalnym i z tego względu przyjmijmy obecne status quo. Pozostaje mi tylko życzyć aby Uram85 podążając Waszym śladem, uzyskał stosowne warunki techniczne, zlecił opracowanie projektu otrzymał zezwolenie, zrealizował budowę zgodnie z projektem i zawarł umowę z zakładem komunalnym i podobnie jak Wy cieszył się z rozwiązanych problemów. Szkic - pamiątka, o którym wspomniałaś jest naprawdę ładny. Czy mógłbym otrzymać chociaż jego kopię ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...