Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

przemty

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    327
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez przemty

  1. Mam mały problem z kierunkiem ułożenia paneli na powierzchni zaznaczonej na czerwono - cała będzie wyłożona panelami. Wszystkie "szkoły" mówią aby układać je w stronę okna. Tylko, że u mnie w salonie są dwa okna. I dlatego pytanie: układać tak jak strzałki niebieskie czy zielone?
  2. Użytkuje ktoś mikrocement na schodach wewnętrznych betonowych i może wyrazić swoją opinię o takim rozwiązaniu ? Możecie polecić których producentów systemy są warte uwagi - może być na priv aby nie robić reklamy...
  3. Będę robił wykończenie schodów wewnętrznych betonowych mikrocementem. Dostawca mikrocementu w swojej instrukcji zaleca wyrównanie całej powierzchni schodów. Pytałem czy mają własny produkt z całego systemu to powiedział, że nie ale z informacji jakie posiada od wykonawców to do tego celu używają Kerakoll Geolite 40. Czy faktycznie warto użyć ten produkt do wyrównania pod mikrocement ?
  4. Do sąsiedniej działki ma być wykonane przyłącze prądowe kablem, ziemią. Pół roku temu wykonawca działający dla PGE zadzwonił do nas i zapytał czy wyrazimy zgodę na poprowadzenie ziemią kabla naszą działką do sąsiedniej działki. Nie widzimy jakiś przeciwwskazań więc odpowiedź była na Tak. Pan powiedział, że w ciągu tygodnia z nami skontaktuje się, żeby podpisać zgody. Minęło 6 miesięcy i nikt się nie kontaktował aby coś podpisać aż dziś przyjechał ktoś i wyznaczył na naszej działce kołkami przebieg przyłącza. Tak jak pisałem, nie widzimy jakiś przeciwwskazań aby do sąsiedniej działki szedł prąd przez naszą działkę ale czy PGE może bez naszej pisemnej zgody tak poprowadzić przyłącz po naszej działce? Czy bez naszej pisemnej zgody jest to możliwe - bo może firma działająca w imieniu PGE zrobiła coś do czego nie miała prawa?
  5. Jak będą płytki na podłodze to argument równości wylewki jest naprawdę najważniejszy. Mam miksa i jest równy - tak wiem nie jest tak równy jak anhydryt ale czy róznica 1-2 mm ma znaczenie?
  6. Pytanie pewnie do mnie. Vaillant Ecotec Plus VC 146 14 kW plus zasobnik Vaillanta 150 litrów
  7. Pewnie coś w tym jest co piszecie czyli zbyt krótki okres od rozpoczęcia grzania aby dom już wchlonal potrzebne mu ciepło. Co prawda dom nie był budowany jak to jest teraz w modzie w ciągu roku od wbicia łopaty zamieszkać ale troszkę dłużej. Tynkui stały już od lipca 2018 a wylewki od września 2018. Pozostaje tylko czekać na wygrzanie domu i zobaczyć co będzie w przyszłym roku...
  8. Chodziło mi w innym kontekście - odpowiadając na komentarz -, że 300 zł to nie jest dla mnie dużo. Tak jak piszesz, w podświadomości gdzieś jest ta myśl, że może być mniej bo po to ocieplałem aby oszczędzać na ogrzewaniu. Ale też nie chodzi mi aby za wszelka cenę kosztem wygody itd zejśc na przykładowe 3 m3. Więc co proponujesz aby przynajmniej spróbować czy może być trochę mniej?
  9. Nie będę udawał wielkiego znawcę ale wydaje mi się, ze raczej to nie wina pogodówki. W zależności od temperatury zewnętrznej temperatura zasilania oscyluje pomiędzy 28-31 stopni przy krzywej grzewczej 0,3. i wskaźnik palnika mniej więcej jest na takim samym poziomie czyli przy minimum. Więc tutaj raczej niewiele ona zmienia. No chyba, żebez pogodówki temperatura zasilania może spaść do np 25 stopni?
  10. Ale ja nie narzekam. 300 zł na miesiąc to nie jest jakaś straszna kwota a jak pomyślę o komforcie i czystości to jak za pół darmo. Jakbym miał kocioł na paliwo stałe i poświęcałbym na jego zakup, skłądowanie, zasypywanie czas i wycenił ten czas to nie wiem czy gaz nie wyszedłby taniej. Dom grzany pierwszy sezon od listopada.
  11. Prawda, myślałem o tym a później nie wpisałem. Według projektu dla podłogówki całkowity bilans mocy grzewczej (co +cwu) wynosi 8.5 kW A izolacja jest następująca: - fundament XPS 10 cm - izolacja podłogi na gruncie EPS 100 - 15 cm lambda 0.035 - ściany 20 cm lambda 0.031 - poddasze, dach wełna 2x 15 cm lambda 0.031
  12. W takim razie od czego zacząć aby trochę zejść? Krzywa grzewcza 0.3 Kociol Vaillant 14 kW Sterownik w salonie Tzw pogodówke zamontowana Cwu ustawiona na 47 stopni Cyrkulacja tylko w strafach czasowych tak samo jak podgrzewanie cwu
  13. No nie za bardzo. Podpowiedź. Zmiennych jest tyle, że nie za bardzo wiem która jeszcze dopisać. Starałem się wypisać te które uważałem za ważne.
  14. Chciałbym dowiedzieć się czy zużycie gazu na poziomie 5 m3 na dobę jest dobrym czy złym wynikiem? Podstawowe dane do domu: - powierzchnia 125 m2 - wszędzie ogrzewanie pidlogowe - kocioł 14 kW - podłączony czujnik temperatury zewnetrznej - dwa cykle grzania, pierwszy 5 godz. Drugi 4 godz. - temperatura zadana 21 stopni - w zużyciu gazu jest też cwu i niewielkie gotowanie
  15. przemty

    Zużycie gazu

    W takim razie przerzucam się tam.
  16. przemty

    Zużycie gazu

    Chciałbym dowiedzieć się czy zużycie gazu na poziomie 5 m3 na dobę jest dobrym czy złym wynikiem? Podstawowe dane do domu: - powierzchnia 125 m2 - wszędzie ogrzewanie pidlogowe - kocioł 14 kW - podłączony czujnik temperatury zewnetrznej - dwa cykle grzania, pierwszy 5 godz. Drugi 4 godz. - temperatura zadana 21 stopni - w zużyciu gazu jest też cwu i niewielkie gotowanie
  17. przemty

    Ciepła woda uzytkowa

    No ale 45 stopni nie jest za zimna do kąpieli? Wiadomo, każdy lubi co innego ale taka temperatura jak dla mnie to chyba za zimna.
  18. przemty

    Ciepła woda uzytkowa

    Popatrzę w kotle bo w sterowniku nie widzę korekty temperatury. Wiem, że jest to ustawienie personalizowane bo każdy inny ma plan dnia i tygodnia. Tak mam pompę cyrkulacyjną.
  19. przemty

    Ciepła woda uzytkowa

    TAk, to jest mój sterownik ale nigdzie nie mogę znaleźć ustawienia przy jakim spadku temperatury bedzie załączany kocioł? Czyli to co piszesz czy włączy się przy spadku o 5 lub 10 stopni.
  20. przemty

    Ciepła woda uzytkowa

    A tak z ciekawości jakie masz ustawione przedziały czasu dla grzania wody ?
  21. przemty

    Ciepła woda uzytkowa

    Jak to się ustawia ?.
  22. przemty

    Ciepła woda uzytkowa

    To jest zestaw. Mój błąd, pisałem na telefonie i nie zauważyłem błędu.Poprawiłem. Zbiornik to VIH 150 45°C to już ekstremum, mam ustawione aktualnie 60°C czyli jak rozumiem, podgrzewanie załączy się przy spadku temperatury do 54°C ?
  23. Cały czas się jeszcze uczę kotła, różnych ustawień itd. Chodzi o zagadnienie cwu, jak najlepiej pod względem komfortu, ekonomicznym itd jest ustawić podgrzewanie wody : - przez całą dobę? - w przedziałach czasowych? Jedno i drugie rozwiązanie ma zalety i wady a jak wy macie? Zestaw to kocioł jednofunkcyjny Vaillant i sterownik VRC 700. I druga sprawa, przy spadku temperatury o ile stopni od ustawionej kocioł zaczyna dogrzeaac zasobnik aby utrzymać temperaturę?
  24. przemty

    Sterownik VRC 700/6

    I cały misterny plan padł po tym jak przedstawiłem temperaturę zadana na 22 stopnie. Pomimo przedstawienia temperatura oscyluje cały czas pomiędzy 21.5 a 22 stopnie a dodatkowo nawet są chwile, że kocioł wyłącza się. Czyli ogólnie utrzymywana jest cały czas temperatura zadana i nie ma przegrzania domu
  25. przemty

    Sterownik VRC 700/6

    Zrobiłem korektę ale temperatury zewnętrznej bo zawyżało o 1 stopień więc korekta o - 1K. Natomiast temperatura wewnętrzna na sterowniku 22.0 i na termometrze też 22.0 Wracając jeszcze do efektywnej temperatury pokojowej zadanej. Jeżeli zamiast temperatury zmierzonej sterownik przyjmuje efektywna to nie jest dziwne że przegrzewa. Temperatura zadana:21 Temperatura zmierzona:22 Czyli efektywna=21+(21-22)=20. Czyli sterownik przyjmuje w pomieszczeniu, że jest 20 stopni a zadane jest 21 więc trzeba cały czas grzać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...