Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

robert790

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez robert790

  1. Witam, Potrzebuję informacji na temat rozliczenia się z wykonanych robót z bankiem, w którym zaciągnięto kredyt hipoteczny. Mój dom jest wykończony w około 80% ale na dokończenie nie chcę brać kolejnych transz z niewykożystanego kredytu by niepłacić dodatkowych odsetek, gdyż w przeciągu 2 m-cy będę sprzedawał stary dom dzięki czemu będę mógł z własnych środków wykończyć cały domek. Mam tylko wątpliwość czy bank po 30 maja nie wyśle rzeczoznawcy na kontrolę by sprawdzić jak ma się inwestycja, do tego czasu mogę jeszcze brać kolejne transze, po tym czasie miją dwa lata, w przeciągu których miałem wybudować dom. Proszęo pilną i kompetentną pomoc.
  2. Witam Portosowiczów, Mam prośbę, czy moglibyście podać przybliżony koszt wykonania łazienki na górze i WC na dole. Chodzi mi tylko o koszt zakupu płytek, klei, robocizny. Z góry dziękuję.
  3. Witam, Jeśli chodzi o bramę garażową Wiśniowski to raczej nie polecam. Mam taką od wiosny, panele wyglądają dość ładnie, są chyba dość dobrze wykonane, ale to wszystko co można pozytywnego powiedzieć o tym produkcie. Prowadnice są bardzo toporniaste, ostatnie rolki dolnego panela nie posiadają regulacji przez co odstaje on od uszczelek, które też pasują jakby były z innej "parafii". Zamek zamyka się bardzo hałaśliwie, ogólnie mam wrażenie, że pomimo ciepłego materiału z jakiego zostały wykonane panele to sama brama będzie wpuszczać sporo zimna, już teraz daje się to odczuć. Żałuję, że skusiłem się na tą firmę, w zasadzie zadecydowała cena, bo wybierałem między trochę droższą firmą na "H" (nie będę uprawiał krypto reklamy), a Wiśniowskim tą drugą ma mój Tata i muszę powiedzieć, że jej kultura pracy jest nieporównywalna, bez zarzutów, cicha szczelna, solidnie wykonana. (zdjęcia są trochę słabe, ale nie mam innych)
  4. Hej Portosowicze widzę, że rozpisujecie się na forum, że hoho, prawie jak Atosowicze Czy możecie podzielić się swoimi doświadczeniami na temat docieplenia poddasza. Przymierzam się właśnie do tego etapu, mam zamiar umieścić wełnę 15 cm pomiędzy krokwiami, a 5 cm na krokwie? Potrzebuję podpowiedzi na temat wełny, jaką proponujecie pod względem jakości, ceny itd. Możecie podać przybliżoną cenę wykonania ocieplenia poddasza wraz z płytami k-g?
  5. Wydaje mi się, ze z tymi drzwiami nie wypali. Ja jeszcze nie mam schodów, ale wiem jak mniej więcej będą "leciały", przecież w projekcie mamy schody zabiegowe, które na górze wychodzą na ściankę pomiędzy łazienką, a pokojem, taki układ schodów raczej na pewno nie daje możliwości wciśnięcia pod nie żadnego przejścia, czy też drzwi, chyba, ze macie po 1,3 w kapeluszu Postaram się w poniedziałek pokazać ci kilka zdjęć mojej klatki chyba, że ktoś z Atosowiczów może zrobić to szybciej.
  6. Dzięki za link, ale liczyłem na jakieś własne doświadczenia i podpowiedzi, bo jak wiadomo doświadczenie biurkowego "fachowca" ma się nijak do doświadczeń praktycznych.
  7. Witam wszystkich, Czy ktoś robił już balkony, tj. izolacje, ocieplenie itd. ? Podobno to tęgi temat Jakieś fotki, porady
  8. A, mam jeszcze jedno pytanie, czy zastanawialiście się nad tym jakiej grubości styropianu użyjecie do ocieplenia elewacji. W projekcie jest podana grubość 14 cm, jak do tej pory spotkałem się z opiniami, że 12 cm w zupełności powinno wystarczyć, że to i tak niezły termos - 12 cm styropian + 24 Ytong U 0,60 W/m2K. Ciekaw jestem waszych opini. Dzięki
  9. Witam, Mam pytanie, czy ktoś montował samodzielnie główną skrzynkę przyłączeniową ? Elektryk zażyczył sobie 1200 zł za zamontowanie takiej skrzynki z zabezpieczeniami 16A oraz wyłącznikiem 3-fazowym, wyprowadzenie pionu i montaż haka mocującego kabel na szczycie domu (materiały wszystkie jego). Wydaje mi się, że jestem w stanie zrobić to sam, ale czy tak można, czy zakład energetyczny nie będzie żądał jakiegoś kwitu z montażu?
  10. Witam, Czy mógłby ktoś podpowiedzieć mi czy mogę samodzielnie zainstalować skrzynkę przyłączeniową zewnętrzną na domku jednorodzinnym? Znajomy elektryk zażyczył sobie za taką robótkę 1300zł, a wydaje mi się, że nie jest to żadna filozofia, skrzynką kosztuje 350zł, kabel w rurce ochronnej od skrzynki do haka przyłączeniowego znajdującego się na szczytowej ścianie budynku około 250zł, bednarka około 100zł. Koszt znacznie niższy, ale czy zakład energetyczny podłączy się do takiej instalacji, której nie wykonał ktoś z papierami ? Z góry dziękuję za pomoc.
  11. Wręcz przeciwnie Fleszarka, wielkie dzięki za zdjęcia. Właśnie o to chodzi by nie tylko oglądać czyjąś pracę , ale i pokazywać własną. Dzięki temu możemy wymieniać się doświadczeniami, a także inspirować innych własnymi inwencjami. Masz piękny dom, prawdopodobnie elewację będziemy robili w takiej samej kolorystyce co Ty, bo wygląda świetnie.
  12. Tak, układ mebli będzie nieco inny, tj. na lewej i środkowej ścianie, a pod oknem na prawej ścianie będzie stał mały stolik. Schodów jeszcze nie mam, będą wykonane w całości z drewna dopiero na jesieni. Ps. jak możesz to też wstaw trochę swoich zdjęć.
  13. Witaj Monadmar, Kuchnia jest tylko poszerzona o 20cm kosztem WC, oryginalna wydawała się za wąska . Co do ogrzewania to warto mieć podłogowe i grzejnikowe. U mnie pierwotnie miały być tylko grzejniki, ale postanowiłem dorzucić jeszcze podłogowe. Względem całej inwestycji jest to niewielki koszt, kwestia dokupienia około 300 mb rury PEX (około600zł), rozdzielacz 6-cio obwodowy (około 300zł), pompa wody (140zł) + trochę drobiazgów typu pex-folia, uchwyty itp. Mam znajomych, którzy taki system przetestowali i są z niego bardzo zadowoleni. Drudzy zaś mają tylko podłogówkę i narzekają raz, że w domu jest dziwny zapach ciepłego powietrza, które wydostaje się z "ziemi", a dwa nie wiem czy wiesz jak długo po powrocie np. z całodobowej lub dłuższej nieobecności w domu, w mroźny dzień trwa zagrzanie całego domu (kłaniają się farelki). Ci pierwsi przed planowaną dłuższą nieobecnością w domu nagrzewają cały dom włącznie z podłogówką. Po powrocie utrzymuje się jeszcze ciepło, ale po szybkim ponownym rozpaleniu w piecu i puszczeniu obiegu tylko na grzejniki, ciepełko mają już po kilkunastu minutkach. Tak samo robią na noc, w ciągu dnia podłogówka grzeje na pół gwizdka, wystarczy zamontować zwykłą czasówkę (około 100zł), która włącza co pewien czas pompę wody, a przed snem zanim wygaśnie w piecu nagrzewają podłogę, gdzie kilkanaście ton betonu przez całą noc oddaje ciepło aż miło. Rano powtórka szybkie nagrzanie grzejniczkami itd. Wydaje mi się, że to rozsądne rozwiązanie. pozdrawiam,
  14. Tynkarze nie poniszczą instalacji ponieważ najpierw będą wykonane posadzki. W zasadzie kolejność tych dwóch robót nie robi żadnej różnicy, trzeba tylko dopilnować by tynkarze na bieżąco usuwali do czysta nadmiar tynku,który będzie lądował na posadzkę. Ja zabezpieczę ją dodatkowo folią, której na budowie nie brakuje. Jest też szkoła mówiąca o tym, że lepiej jest wykonać posadzki przed tynkami, ponieważ pomimo zastosowania dylatacji pomiędzy ścianą, a wylewką może dojść do przenoszenia obciążeń na świeży tynk tzn. podłoga prze na tynk co może doprowadzić do powstawania pęknięć tuż przy podłodze. Wolę się o tym nie przekonywać
  15. Halo! czy ktoś może zamieścić trochę fotek z wykończonymi wnętrzami, podjazdem do garażu oraz klatką schodową?
  16. Myślę, że to dobry pomysł, zwłaszcza na tym etapie budowy. Ja niestety zacząłem myśleć o tym zbyt późno, w tej chwili mam zalane schody oraz taras przez co będę miał trochę więcej gimnastyki by wykonać coś sensownego i funkcjonalnego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...