Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bomble

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

bomble's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Projekt jest dosyć nowy i nie przypuszczam, żeby znalazły się już osoby budujące wg niego. Osobiście jestem prawie zdecydowany na gl330 http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-330,358,61,opis.html Planuję zmienić troszkę wejście (słupy drewanine do samej ziemi, bez betonowych ścianek), parter bez zmian (może powiększę garaż), piętro całkowicie do reorganizacji - 3 pokoje zamiast 5 + garderoba i powiększenie łazienki. A jakie Wy wprowadzilibyście zmiany?
  2. Dziękuję za odpowiedzi. Chyba przeznaczę przyszły rok na walkę z sąsiadem i zbieranie funduszy. Zastanawiam się jakie wynagrodzenie może zasądzić sąd na rzecz sąsiada ustanawiając drogę konieczną. Słyszałem, że jest to mniej więcej równowartość podatku płaconego za fragment działki przez którą poprowadzona będzie droga konieczna. Czy to prawda? Przy okazji: w tym roku odnawiałem granice w archiwum map w gminie (przez uprawnionego geodetę), ale nie było okazania granic i spisania protokołu z sąsiadem. Czy może on teraz żądać rozgraniczenia działek (na mój koszt, oczywiście)?
  3. Droga jest od dawien dawna. Jest rząd działek, wzdłuż nich droga. Każdy oddał kawałek swojej działki na nią. W gminie nie ma jeszcze uchwały, żeby tę drogę zrobić gminną i do pozwolenia na budowę potrzebuję zgody dwóch sąsiadów na przejazd przez ich działki do mojej. Jak już wspominałem jeden sąsiad dał drugi chce kasę.
  4. Witam, mam "trudnego" sąsiada, który nie chce mi bezpłatnie użyczyć swojego kawałka drogi. Jest to jedyny dojazd do mojej działki (drugi sąsiad, przez którego kawałek drogi też przejeżdżam dał mi notarialnie możliwość przejazdu, przechodu, itd. za darmo). Droga "trudnego "sąsiada to 14mX4m. Jaka jest rozsądna kwota, którą można zaproponować. Jaką kwotę zasądziłby sąd, gdybym procesowo miał uzyskać drogę konieczną?
  5. Witam, mam problem z uzyskaniem służebności drogi od sąsiada (jednego z dwóch, przy czym drugi udzielił jej notarialnie bez problemu). Kochany sąsiad ma dawny uraz do mojej rodziny i postanowil utrudnić mi proces budowlany. Sytuacje wygląda następująco: rząd działek, każda przeznaczyła 10m krótszego boku na drogę; moja działka jest w środku, za nią jest kilka działek, do których sąsiedzi MOGĄ dojeżdzać-otrzymali pozwolenie. Dodam, że w posiadaniu gruntu jestem krócej niż 20 lat, więc nie przysługuje mi prawo służebności przez zasiedzenie. Z tego co wyczytałem w Internecie pozostaje mi droga sądowa, przy czym sąd przychyli się do mojej prośby, gdyż jest to jedyna droga dojazdowa. Rodzi się kilka pytań: 1. Czy jest inne wyjście (zakładam, że nie przekonam Mr. Sąsiada) 2. Ile czasu może potrwać sprawa sądowa? 3. Zakładam, że sąd udzielił mi służebności - sąsiad siada przed telewizorem, ogląda Rozmowy w Toku i stwierdza, że życie jest nie fair - i wymyśla: "pierwsze śliwki robaczywki" - tym razem się nie udało to wymyślę, ha, że granica nie przebiega jak powinna. Co wtedy? Posiadam mapę geodezyjną uaktualnioną miesiąc temu, która została wprowadzona oficjalnie do gminnego archiwum map. 4. Co jeszcze sąsiad może mi wymyślić (mam warunki zabudowy, będę się starać o pozwolenie na budowę) ?
  6. Witam, Mam działkę i aktualnie staram się uzyskać z gminy warunki zabudowy. Gmina rozesłała do sąsiadów zawiadomienie o planowanej budowie i zgłosili się właściciele sąsiedniej działki, że paliki są źle zabite, a ich działka powinna być o metr szersza (na moją niekorzyść). W tym miesiącu geodeta mierzył mi działkę i ktualizował mapę w gminie. Z tej mapy wynika (po raz kolejny), że sąsiedzi się mylą. PYTANIE: Czy sąsiedzi mogą stwierdzić, że "mapa mapą, ale my to my mamy rację" i czy jest to już wystarczający powód do zablokowania wystawienia zezwolenia, czy też muszą swoje roszczenia poprzeć jakimś dowodem? PS. Wiem, że rozwiązaniem mogłoby być postępowanie rozdzielające granice, ale są to dodatkowe koszty (i czas), których chcę uniknąć. Pozdrawiam.
  7. Dzięki za odpowiedzi, Ważne jest dla nas, aby na dole był dodatkowy pokój. Mamy w rodzinie osobę starszą, która nie jest w stanie chodzić po schodach, a będzie pewno u nas od czasu do czasu nocować. W związku z tym toaleta na parterze musi być wzbogacona o kabinę prysznicową - musimy trochę pokombinować, aby ją nieco powiększyć. Planujemy nieco powiększyć kuchnię kosztem salonu. Co do dachu to jego powierzchnia dachu wynosi 212 m2. Na górą jeszcze się nie zastanawialiśmy. Na razie jest nas tylko dwoje, ale planujemy rodzine 2+2. Za wszelkie dodatkowe komentarze z góry dziękujemy. Każda rada jest mile widziana.
  8. Witam, przymierzamy się do wybudowania domu. Brak nam doświadczenia i dlatego prosimy o opinie na temat projektu PG16 z http://www.dom-parterowy.pl, zakładka DOMY PARTEROWE Z PODDASZEM MIESZKALNYM I GARAŻEM. Posiadamy wąską działkę (20 m) i ważne dla nas jest, aby taras był od strony wejściowej. Niestety mało jest takich projektów. Czekamy na komentarze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...