Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pizarro

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Pizarro's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Pizarro

    Zwrot VAT

    Wszyscy pytają co można odliczyć, ja natomiast zastanawiam się, co na szybko mogę jeszcze kupić w 2013 roku! Póki co mam SSZ i myślę zakupić (proszę zweryfikujcie czy wszystko przejdzie z tych materiałów) - styropian podłogowy i elewacyjny (może uda się zakupić trochę Kg kleju do depozytu) - stelaż pod WC Geberit; - płytki podłogowe (ok 80mkw) i trochę ściennych (no i jakiś klej do depozytu); - rura PEX do ogrzewania podłogowego; - rozdzielacz do podłogówki; - kaloryfery płytowe - Isover na ocieplenie poddasza; - profile stalowe pod płyty G-K; - płyty G-K.
  2. Pokazuję mojemu KierBud projekt płyty stworzony przez konstruktora, a On na to: "a co to ma być ?? dom na styropianie?? to ci odpłynie jak woda przyjdzie. Ja się pod tym nie podpiszę !! tak się nie buduje, co za przekroje !!" Nie rozumiem tej branży ... przecież nie robił tego piekarz tylko konstruktor, domy jakieś na tym stoją ... chyba że się mylę ... i będę pierwszy budował !!!
  3. Masz rację, mało stosowana. Bardzo często odwiedzają mnie na działce budowlanej osoby, które oferują swoje usługi budowlane. Każdy jak słyszy "płyta fundamentowa" to od razu ... "Panie to są kolosalne koszty. A ile tam stali potrzeba.". Wydaje mi się, że 90% tych "ala" budowlańców po prostu w życiu płyty na oczy nie widziało. Ok, koszty kosztami. Faktycznie w moim przypadku płyta wyjdzie ok 7000zł więcej ale: 1. mam dobrze ocieploną, odizolowana od gruntu podstawę domu; 2. mam lepiej niż ławy zabezpieczony dom przed ewentaulnymi ruchami gruntowymi (możliwe szkody, póki co ich nie ma); 3. termin wykonania płyty to możliwe 2 tygodnie urlopu, z fundamentami się nie wyrobię ... tak więc może warto wydać te 7000zł więcej i mieć dobrej jakości podstawę. W skali kosztów budowy to dosyć nieduży wydatek.
  4. Zaprojektowane mam 20cm EPS200. Skłaniałem się dać na obrzeża i pod spód XPS 10 cm, a do środka kolejne 10 już EPS200, a nie w całości 20cm XPS. Niewiele zaoszczędzę, ale czy taka modyfikacja nie obniży jakichś parametrów konstrukcyjnych. Myśłę, że XPS jest lepszym materiałem więc raczej na minus parametrów nie obniżę.
  5. konstruktor tak zaprojektował moją płytę, mam 2,6t stali. Na wszystkie sposoby próbowałem zmniejszyć koszt ale nie zejdę poniżej 36000,00zł. Niestety różnica pozostaje i to około 7000zł vs. fundament. A ten styro XPS10 + EPS200 10cm to nie dobra kombinacja ?? zaoszczędził bym z pare stówek. Poza tym czy taka zmiana nie wpłynie na jakieś obliczenia konstrukcyjne płyty ??, chociaż mam zastosowany EPS200 20 cm.
  6. 1. W sumie to konstruktor włożył ta stal. Szkód obecnie nie ma, ale planują wydobycie, więc się delikatnie zabezpieczam na ewentualne ruchy terenu. 2. Czytałem tu że lepiej dać XPS niż EPS200, ale rozwiązanie 10XPS + 10 EPS jest również pomysłowe. 3. mimo tego różnica w kosztach wychodzi blisko 7000zł za fundamentem
  7. oto moje wstępne zestawienie kosztów PŁYTA (40tyś) vs. FUNDAMENT (29tyś) Koszty bez robocizny (robię wszystko swoimi siłami). Koparka i ostatnia wylewka z kosztów wyłączona. Ceny wg cenników kilku hurtowni i z internetu. Co o tym myślicie ?? jakieś sprostowania ?> może coś pomyliłem lub źle rozpisałem
  8. Konstruktor z Knurowa to tworzył. podaruje sobie jednak ten styropian na płycie i poproszę o zmianę opaski w poziomie z drenażem na końcu
  9. oto mój projekt płyty: zbrojenie góra-dół 15x15cm fi10 (tam gdzie ściany fundamentowe dodatkowe pręty fi12 1. Płyta jest nieco większa niż obrys ścian, konstruktor przyjął to ze względu na szkody górnicze i ewentualną możliwość deformacji gruntu i przemieszczeń ścian wobec płyty. Uważa za zasadne zostawienie miejsca na ewentualną deformację konstrukcji. Ale niepokoi mnie tam ten mostek termiczny. 2. czy ta druga warstwa papy na betonie będzie miała jakiś wpływa na podłogówkę, jeśli zdecyduje się ja poprowadzić w płycie ?? 3. z tego co piszecie to na płytę robicie jeszcze wylewkę. Mogę sobie ten 10 cm styropian na betonie odpuścić ?? 4. opaska jak widzicie jest w pionie i stanowi zarazem obrzeże płyty ... Jakieś opinie ??
  10. kwota jest całkiem do przyjęcia. Poproszę mojego kierbuda o wycenę stanu zero na fundamencie i niech ewentualnie sam zobaczy różnicę w cenie.
  11. Witam, wg kosztorysu potrzebuję 2200 szt Porotherm 25 P+W znalazłem oferte z jednej hurtowni oddalonej o 30km od budowy: 1. Porotherm 25 P+W => 4,70 zł/ szt. czyli 10340,00 zł 2. Dryfix 25 + pianka => 6,00 zł/szt. czyli 13200,00 zł 1. do tego dojdzie koszt piasku, cementu, wody, prądu, 2 osoby na budowie więcej. Myślę, że różnica w cenie spokojnie jest wyrównana. Pytanie, czy ten system Dryfix jest w miarę przyzwoity i warto się na niego skusić.
  12. czas podjąć decyzję, wszystko jednak będzie opierać się o koszty. Czy jest ktoś w stanie wycenić mi przybliżony koszt stanu "0" dla płyty i fundamentów ?? rzut fundamentu Nie mam jeszcze precyzyjnego projektu płyty (bo po co mam płacić jak nie zdecydowałem się na nią) Nie zrobiłem jeszcze badań gruntu (ale z wykopu pod kanalizacje jest ok 40 cm ziemi i potem glinaaaaaaaaaaaaa do 180 cm). Płyta raczej na wzór (kruszywo, piasek (40cm), chudziak (10cm), EPS 200 (20cm), beton (20cm). Płyta czy tradycyjny fundament ???
  13. a u mnie z płyta problem. KierBud jak zobaczył te wasze przekroje to się przewrócił ... stawia na tradycyjny sposób z ławami (niby dużo taniej) ... muszę w końcu się zdecydować
  14. Na dwóch działkach obok, koparka wykopała dziury pod fundamenty. Z ciekawości wybrałem się zobaczyć efekt. Struktura ziemi bardzo odmienna w przypadku tych dwóch wykopów. Ja u siebie nie mam zrobionego badania gruntu, ale z tego co widzę to chyba zrobię (ciekawe jaki koszt). Dziwi mnie fakt, że konstruktor mojej płyty nie chciał takich badań.
  15. jak dojdę do ładu konstrukcyjnego ze swoją płytą to postaram się zalać podłogówkę pomiędzy zbrojeniami (może doczepie ja do górnego zbrojenia). Póki co szukam mądrego konstruktora ...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...