Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tren90

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    70
  • Rejestracja

1 obserwujący

O tren90

  • Urodziny 16.12.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Elektryczność - instalacje i oświetlenie

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

tren90's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Chciałem zapytać kolegów - jaka polecanie pompę cyrkulacyjną do CWU dla kotła ZSB 14-3C? Od 12 lat miałem grundfos UP15-14 BUT - jednak już przepracowała swoje i czas na wymianę. Pompa oczywiście steruje piecyk. Co polecicie ? I jeszcze jednak sprawa czy warto zmieniać sterownik FW100 na coś nowszego? Czy wymiana coś nowego wprowadzi?
  2. Nie pamiętam na pewno ale histereza w CWU jest z automatu ustawiona na 10 czy 15 stopni. Chyba raczej 15. tej wartości nigdzie nie można zmienić. Jeśli więc ustawisz 43st. od godz. powiedzmy 19-tej to myjąc się o godz 20-tej możesz mieć letnia wodę - tym bardziej , że w miedzy czasie z pewnością ktoś korzysta z wody np ktoś się myje wcześniej niż Ty lub ktoś zmywa naczynia. Woda w zbiorniku naturalnie sie wychładza plus do tego dochodzi cyrkulacja, która też przyśpiesza wychładzanie wody. Mi dużo czasu zajęło wyczajenie o co chodzi z CWU. Jeśli ustawi się temperaturę poniżej 40st na CWU to piec nawet jej nie zagrzeje, nawet nie podejmie grzania. W moim przypadku mam tak, że od rana do wieczora mam 43st. A na wieczór od 19:00-21:00 grzeję na 50st. Woda jest gorąca (taka lubię) i spokojnie 4 osoby sie wykąpią na jednym zbiorniku. No jeśli "szanowna" zrobi dłuższą kąpiel to niestety piec zagrzeje mi drugi raz zbiornik. Tak wiec jeśli ustawisz 50 st to domieszasz sobie lekko z zimną ale wodę będziesz mieć dłużej ciepłą. Sprawdź też jaką masz cyrkulacje ? optymalnie to 3 lub 4 cykle /h. 1-2/h to za mało i możesz długo czekać na ciepła wodę (czytaj długie spuszczanie wody).
  3. Być może Pan konsultant nie zauważył mojego pytania zatem ponownie je powtórzę (korzystając oczywiście z wielkiej uprzejmości konsultanta junkers) 1) Jak działa histereza podgrzewania C.W.U. w kotle ZSB 14-3C O jaką wartość temperatury musi spaść temperatura CWU żeby piec znów ją nagrzał? 2) Czy obniżenie mocy grzewczej kotła parametrem 1A 1B wpływa na oszczędność gazu?
  4. W takim razie korzystając z zaangażowania Pana konsultanta chciałbym zapytać jak działa histereza podgrzewania C.W.U. w kotle ZSB 14-3C. O jaką wartość temperatury musi spaść temperatura CWU żeby piec znów ją nagrzał? Druga kwestia to czy obniżenie mocy grzewczej kotła parametrem 1A 1B wpływa na oszczędność gazu.
  5. @mariuszwa, czy ustawienie minimalnej temperatury zewnętrznej ma wpływ na nachylenie krzywej grzewczej i tym samym czy przedkłada się to na mniejsze/większe spalanie gazu? Bo mam wrażenie, że krzywa inaczej jest nachylona jesli ustawie minimalną temp zew na "-15stp" a inne nachylenie jest przy "-18stp"
  6. Jeśli masz model 22KW i ogrzewsz 200m2 to spokojnie mozesz ograniczyć. Też żeby nie przesadzić.
  7. Czy minimalna temperatura zewnętrzna ma wpływ na nachylenie krzywej grzewczej i tym samym czy przedkłada się to na mniejsze/większe spalanie gazu?
  8. Skoro przegrzewa Ci to obniż krzywą. Przegrzewa Ci w dodatnich zew. temp. czy w ujemnych? Czy może i tak i tak? O ile Ci przegrzewa? Pocisz sie w domu ? Napisz jakieś konkrety. Jak ustawiony piec ? Jak ustawiony parametr 1A? Jak masz ustawione taktowanie ? 3A i3B i 3C ? Jak masz ustawione WTW, akumulacje, max zasilania, min temp.zew, jakie masz temperatury grzania i oszczędzania ? Bez tych danych każdy Ci napisze że masz regulować krzywą - a skoro przegrzewa to ją obniż.
  9. No jak ja przełącze w tryb oszczędzania (20stp) to jestem minimalnie pod krzywą. Tylko nie wiem jak mam to interpretować -dlatego czekam co napisze mariuszwa. Wydaje mi się, że to źle jak punkty wychodzą powyżej krzywej.
  10. Kurcze zastanawiam sie dlaczego na mojej krzywej 32/54 przy max zasilania 60 w trybie grzania 22 przy WTW 0% i aku 60% oraz mini zew "-18" moje punkty z temperatury żądanej i temperatury zew. układają się NAD krzywą grzewczą - co robie źle ? Jak się domyślam punkty powinny się układać pod krzywą tak jak mojemu przedmówcy. Skoro układają się nad krzywą to oznacza że krzywa mi nie dogrzewa tak ? Proszę o pomoc w wytłumaczeniu .
  11. Ja fabrycznie w FW100 mam -20 ustawione i zmieniłem na -18 a ty mariusz jaki masz sterownik?
  12. Mam bardzo podobnie z pewnością przylgowy termometr pokazuje mniej mi nawet o 8 stp.
  13. No właśnie o to mi chodzi - bardzi ci dziękuję. Czy jak rozumiem jesli wpiszesz minimalna temperatura zewnętrzna np -18stp to koniec mojej krzywej odnosze do tej temperatury a nie do -20. Ty masz ustawiona -15 i na niej kończy Ci sie Krzywa. Dla mnie wszystko jasne w tej kwestii. Z ciekawości zapytam dlaczego -15 a nie np i18 lub fabrycznie -20 ?
  14. Mariuszwa a możesz wrzucić szybki skan twojej krzywej. Chodzi mi też jak poprawnie jak wyskalować - robisz ją od 20 do -20 czy np od 18do -18? Byłbym wdzięczny za jakis skanik. Czy nie jestem w błedzie sądząc że WTW obniża krzywą im większy procent sie ustawia ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...