Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

maciek2000

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez maciek2000

  1. Dziękuję za informację. Proszę teraz o konkretną informację - czy posadzkę z żywicy 5mm mogę położyć na istniejącym okuciu blaszanym widocznym na zdjęciu ? Żywica będzie się trzymać blachy HPS ? Czy zakończyć na styku z okuciem i uszczelniać jakimiś masami (tak twierdzi fachowiec)
  2. Dziękuję za opinię. A czy powłokę dwuskładnikową Mapelastic mogę położyć również ok 8cm na okucie balkonu ? (cały czas walczę o prawidłowy odpływ wody) Tak to mniej więcej wygląda: Problemem jest fakt położenia okucia na jastrych - z tego co już doczytałem powinienem to zdemontować, podszlifować z 3mm, a następnie podlać mapelastikiem i po dokręceniu nałożyć powłokę również z góry. Proszę o pomoc jak to wykonać aby było na kilak lat dłużej
  3. Proszę o pomoc, od dłuższego czasu zastanawiam się co dać na taras 40m2 (na garażu) Wstępnie były to płytki z wcześniej położoną powłoką mapeilast oraz dobrym klejem mapei s1 (płytki bezpiecznie 30x30 i fuga 5mm) Drugim wariantem jest tańsza i podobno lepsza żywiczna powłoka 5mm (moim zdaniem dużo mniej estetyczna) Co będzie lepsze ? Druga sprawa to jak ogarnąć temat okapników/ofasówki - mam już wykonane okucie z blachy HPS i rynny. Jak na to zaaplikować żywicę ? Ja sobie życzę na blachę tak aby nie podmakała spływającą wodą pod blachę, a fachowiec twierdzi - że żywica jedynie do blachy a potem uszczelnić jakąś masą (że tak się podobno robi) Pomocy !
  4. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z płytą/stropem nad pokojem. Płyta nad pomieszczeniem mieszkalnym w starym domu ma prawdopodobnie (tak twierdzi fachowiec) jedynie 8cm. Nad nią obecnie będzie przygotowane pomieszczenie mieszkalne, będzie tam ok. 10 cm styropianu i wylewka z podłogówką. Pomieszczenie na górze jak i na dole to 4x4m. Fachowiec chce pod płytą umieścić belkę stalową i wybudować dwa słupy przy ścianach (słupy mają mieć zrobione stopnice/fundament) Bardzo mnie przeraża ta wizja ponieważ w pokoju na dole został niedawno zrobiony remont. Nie znam się na budowlance, ale czy nie ma szan uratować sytuacji w ten sposób, że na górze zamiast styropianu 10cm to dajemy 1cm - wykonujemy podkucie w ścianach, robimy wieniec dookoła z drutu plus odpowiednie zbrojenie i na całości wylewamy płytę o grubości np. 9cm ? Czy tak jest bezpiecznie ? Stara płyta wytrzyma obciążenie do czasu zastygnięcia betonu ?
  5. Dziękuję serdecznie za konkretną pomoc
  6. Ewentualnie jakiś inny pomysł zamiast XPS ? Strasznie drogo to wychodzi, tak sobie liczyłem, że bez drewna i legarów zmieszczę się w 4-5 tys. Wygląda na to że będzie ciężko.
  7. BARDZO DZIĘKUJĘ ! a co to jest XPS ? ocieplenie wilgocioodporne ? jak tego szukac w necie ?
  8. To jeszcze dwa słowa na temat wykonania tarasu drewnianego poproszę Jak dokładnie miałyby wyglądać te warstwy ? co będzie/powinno być hydroizolacją tarasu drewnianego ?
  9. Dziękuję za bogatą wypowiedź. No to mam problem, chcę to oczywiście zrobić bardzo sumiennie. Mówiąc tymczasowo miałem namyśli pozostawienie nieskończonego tarasu "tymczasowo" Bardzo proszę o pomoc jak to wykonać zgodnie ze sztuką mając na uwadze płytę w poziomie bez spadu oraz odległość pomiędzy płytą, a otworkami w drzwiach balkonowych max 16cm. Zaznaczam jednak, że muszę jakoś ocieplić strop (w garażu na suficie zaczęły robić się ciemne naloty po zimie) Z drugiej strony nie mogę ocieplać płyty od strony garażu (od dołu) gdyż mam dość nisko, jedynie ok. 220cm.
  10. Muszę tymczasowo uszczelnić taras nad garażem ok 45m2 (przyklejony do budynku mieszkalnego) Obecnie zrobiona jest płyta 12cm bez spadu i na niej papa termozgrzewalna (połozona rok temu więc nie chcę jej zrywać tylko zostawić jako jedną z izolacji) W przyszłym roku pójdą tam płytki lub inny materiał (jeszcze się zastanawiam) Pomysł jest taki: - na płytę i istniejącą papę położę grubą folię na zakładkę (aby nic nie stało się styropianowi) - potem styropian (biały, twardszy - jaki powinien być? Styrodur jest bardzo drogi) - na to ok. 4cm betonu ze spadem 1,2% - następna warstwa to 2mm Elastoschlamme 2K Rammersa (oczywiście z odpowiednią taśmą na łączeniach. I teraz zastanawiam się czy wskazana jest warstwa kleju (pod płytki) która „zabezpieczy” Elastoschlamme 2K przed uszkodzeniami mechanicznymi ? Proszę o sugestie i porady w temacie.
  11. Witam, Potrzebuję wykonać na budynku z pustaków pianowych tanią "tymczasową" elewację. Myślę nad wykonaniem ocieplenia styropianem 10cm + siatka, klej, na tą chwilę bez koloru i wykończenia (resztę planuję zrobić dopiero za 3-4 lata) Czy takia inwestycja ma sens ? elewacja nie zniszczy się przez ten okres ? Za wykonanie takiego wariantu powiedziano mi cenę 60zł/metr z materiałem. ok 160m2
×
×
  • Dodaj nową pozycję...