Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zygio

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

O zygio

  • Urodziny 16.03.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Toruń
  • Kod pocztowy
    87-100
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

zygio's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Przepraszam za długi czas oczekiwania. Jak ktoś ma jakieś pytania proszę kierować na maila [email protected]
  2. Witam jak by ktoś miał jakieś pytania co to tego projektu to jestem już po realizacji Pozdrawiam
  3. To co zauważyłem u mnie używane były odcinki 600m. Troszkę kręciłem nosem na takie wielkości ale rzeczywiście jest coś na rzeczy bo w zasadzie odpadów minimalne ilości i resztę zabrała hurtownia. Jedyny minus to kwestia układania jak się nie ma stojaka.
  4. zygio

    porotherm

    chyba nie bo wszystko był na zaprawę cementowo-wapienną. Nie stosowałem specjalnych zapraw "energooszczędnych". Całość i tak teraz przykryję styro 20 grafitowy. Co do twardości to jestem na etapie kruszenia pozostałości po budowie i co do pustaków to mam je tylko w całości. Byłem zdziwiony jak chłopaki budowali że nie ma odpadów ale może jest to też kwestia transportu ?
  5. budowałem rok temu u siebie woda gruntowa bardzo nisko w zasadzie 1m odkopię i mam. Przyjechał do mnie gość który wykonywał mi przyłącze wodociągowe 20 lat w branży jak mu powiedziałem o izolacji dysperbitem złapał się za głowę i stanowczo odradzał. Polecił mi produkt który używa się do izolacji betonu w studniach itp wszędzie tam gdzie jest woda. Firma nazywa się Drizoro produkt MaxSeal Foundation. On właśnie u jednego klienta robił takie prace ponieważ podchodziła wilgoć. Jest tego trochę na rynku ale produkty kosztują nie mało na pewno nie oszczędzaj bo szkoda twojej pracy. Na to wszystko styropian plus folia. Po czasie dowiedziałem się że można zastosować specjale styropiany xps które nie przepuszczają wodo ... może przy drugiej budowie.
  6. zygio

    porotherm

    mogę wypowiedzieć się co do ceramiki. U siebie miałem w projekcie też napisane bez konkretnego producenta ale grubość 25. Zastosowałem Leiera i zaoszczędziłem troszkę kasy.
  7. no właśnie koledzy i koleżanki grzejący gazem dajcie znać co macie. Mieszanie to dodatkowy koszt i dlatego takie rozterki. Co do ocieplenia to podłoga 15cm dach 25cm ściany 20 cm styropian grafitowy. Pasywka to nie jest ale to przez forum zacząłem się zastanawiać. Koledzy pisali od 26-35.
  8. nie za bardzo mnie zrozumiałeś wszystko chodzi na jednym obiegu grzejniki to drabinki chodzą na tym samym obiegu. Powiedzmy że ich nie ma nie o to tu chodzi. Zastanawiam się nad mieszaniem aby zmniejszyć temperaturę i móc regulować podłogówkę od tem. 25-50. Większość z użytkowników w tym temacie wypowiadała się o niskich tem pracy podłogi dlatego też się nad tym zastanawiam.
  9. Dwa mieszacze góra (10 sekcji)/dół (14 sekcji) wszystko razem z grzejnikami całość około 1600 metrów rury. Wszystko na jednym obiegu. Nie pytajcie czemu tak dużo zastosowałem regułę jak niektórzy na forum rórwnomierne rozłożenie rur. Rozwiązanie podpowiadane: dodatkowa pompa oraz sprzęgło hydrauliczne. Wszystko wpięte w piec. Dokładnie martwię się co jak na zew będzie 10 st a ja w podłogę wale 40 stopni.
  10. witam wszystkich w moim domu wykonałem już w całości ogrzewanie podłogowe i chciałbym podpytać się o rozwiązanie kotłowni. Pytanie kieruje do wszystkich posiadających ogrzewanie podłogowe z piecem kondensacyjnym. Czy podpinać piec bezpośrednio pod podłogówkę czy zastosować mieszacz? Wybrany przeze mnie piec Vaillant EcoTec posiada min temperaturę zasilania 35. Czy to troszkę nie za dużo jak na podłogówkę. Całość ma współpracować z sterownikiem CalorMatic pogodówka oraz z regulatorami pokojowymi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...