Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kurczak81

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    155
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kurczak81

  1. Chcemy założyć w domu klimatyzację. Klimatyzator KASAI FLY - wybór mocy 3.5kW / 2,6kW / 5.3kW. Chłodzenie latem, ogrzewanie w okresie przejściowym Jak rozmieścić jednostki i jaką moc dobrać. Rzut domu poniżej. 1. Salon z kuchnia (ok. 50m^2) czy 3,5kW wystarczy czy lepiej mocniejsza jednostka? 2./3. Pokoje - i tu pojawia się pytanie gdzie umieścić nadmuch (wersja 2 czy 3 i oczywiście moc). Czy ktoś może coś podpowiedzieć pomóc? [ATTACH=CONFIG]468234[/ATTACH]
  2. Zmierzyłam twardość wody - 28 stopni w skali niemieckiej. Co teraz? Zmiękczacz wody bez zbędnych bajerów w postaci wifi Filtr pod szafką jestem jak najbardziej ZA, ja i syn pijemy dużo filtrowanej wody (cały czas) ;P Jak wtedy wygląda sprawa wylewki? Trzeba zakupić nową? trójdrożną? Część instalacji w kotłowni mamy z miedzi.
  3. Witam, chcemy kupić zmiękczacz wody (szybko robi się kamień na szybie pod prysznicem + armatura, czajnik), ale nie wiemy jaki. Rodzina 2+3 (7lat,5lat oraz 6mc). Obecne zużycie wody 13m^3/m-c. Mam tester, czy taki test wykonuje się na zimnej wodzie z sieci? Dodatkowo chcę zapytać o filtrowanie wody do picia bezpośrednio z kranu. Teraz filtrujemy wodę przez dzbanek Brita i pijemy. Co moglibyście polecić. Oczywiście cena w granicach rozsądku Dziękuję i pozdrawiam
  4. Mąż robi bufory i w związku z tym mamy pytania, ale od początku. Docelowo: 2 bufory 1500l (c.o) i 300l (cwu – na chwilę obecną c.o. i cwu z tego baniaka, ten baniak zostaje na cwu – dotacja na solary). Dom parterowy, całość podłogówka + 3 grzejniki w łazienkach (mają wpięte dodatkowo grzałki o mocy 2kW). Grzanie buforów piecem Atmos DC22s + w dwóch buforach 1500l po dwie grzałki, do bufora 300l chcemy też dołożyć grzałkę. Na dachu PV 9,6kW. I tu pytanie: jakie grzałki polecacie, jakiej mocy zastosować? Tak to wygląda na chwilę obecna Mąż jest na etapie kucia wylewki + wspawanie krućców. Poniżej rysunek połączenia i krućców mojego autorstwa Czy takie połączenie dwóch baniaków będzie poprawne? Czy to jest wystarczająca liczba krućców? Czy rozmieszczenie krućców na odpowiednich wysokościach jest poprawna czy coś poprawić? Jakie termometry polecacie? Czy jeszcze jakeś mufy pod czujniki temperatury? Czy warstwy fundamentu pod baniakami są poprawne, czy coś zmienić? Średnice krućców: • zasilania fi 1” • tuleje pod temperatury fi ¾” • odpowietrznik fi 1” • coś jeszcze?  Wspawanie muf od srodką ma być z kolanami, tak jak poniżej na rysunku? Od góry w dennicy (podejście pod c.o.) też ma być wyprowadzone kolanem? Czy to będzie poprawne: Ocieplenie, od góry 20-25cm, dół 20cm, boki 30cm lub więcej. Tak będą obudowane baniaki: Czy warstwy idąc od wewnątrz będą ok? • 10cm • Folia • 10cm wełny • strecz • 10cm wełny • strecz Jakiej pojemności naczynie zbiorcze? Tak na szybko policzyłam wodę w układzie i będzie coś około 3450l, czyli naczynie przeponowe coś między 280-350 litrów (8-10%)? O spięciu całości: pieca i 3 baniaków będziemy później myśleć  Jeśli jeszcze o czymś zapomniałam to proszę o doradzenie i poprawę. Z góry dziękuję.
  5. Też myśleliśmy nad tą jednostką, ale ostatecznie padło na Vacuflo. Skontaktuj się z użytkownikiem forum murator - Pan Lukasz_Walo. Pomógł nam dobrać jednostkę. Osobiście jestem mega zadowolona z OC.
  6. Witam, Panowie mąż zabiera się za zrobienie dwóch buforów i pewnie będziemy dużo pytać, bo niektórych rysunków już nie ma i ciężko coś podpatrzeć, ale do rzeczy. Mąż zakupił blachę 3mm i zastanawia się czy czyścić blachę i ewentualnie malować ją w środku?
  7. Jeśli nadal szukasz odkurzacza to polecam zakup. U nas zapadła decyzja o zakupie Vacuflo. Wielka pomoc w doborze odkurzacza przed użytkowania forum Pana Lukasz_Walo. Mój kilkuletni syn chętnie odkurza dom. Polecam.
  8. Panowie, mam pytanie. Zepsuł się odkurzacz tradycyjny i tak rozmawialiśmy z mężem, że skoro mamy rozłożone rury do OC to może by go kupił. Na co dzień w domu jeździ roborock, ale piwnice, garaż/warsztat, też trzeba czasem odkurzyć. Zastanawiamy się na Profi 38.2 cena to około 2500 zł plus duża ilość dodatków i 11 lat gwarancji. Nawet jeśli wybralibyśmy jednostkę innej znanej firmy, to dorzucając drugi zestaw akcesoriów to cena wychodzi około 4000zł. Pytanie czy jest sens dopłacać? Czy ktoś może coś doradzić? Dom parterowy, około 160 m^2, 3 gniazdka na parterze, jedno w piwnicy (najlepiej, aby było przy OC) plus gniazdko w garażu (tu byłoby najdłuższe połączenie 18-20mb rury - garaż wolnostojący obok domu). Z góry dziękuję za każdą pomoc.
  9. Dziękuję bardzo za pomysły. Dlaczego czerwony? Mąż chciał czerwona kuchnię, ale ja się nie godziłam na taki kolor, bo się upatrzy i jakoś do mnie nie przemawia. W sumie białe tło z czymś delikatnym czarnym byłoby najlepszym rozwiązaniem.
  10. Dziękuję, jakoś czarnego chyba chce uniknąć, bo wydaje mi się, że będzie za ciemno, no i będzie widać każdą plamę wody
  11. To i ja wrzucę kuchnię i poproszę o doradę grafiki między szafki (pole 250x55 cm), miało być coś z dodatkiem czerwieni, ale jak próbujemy coś w programie wstawiać, to nic nam nie podchodzi. Z góry dzięki.
  12. U nas w łazience na podłodze i na ścianie Cerrad setim nugat. Jeszcze przed fugowaniem. Nie mam aktualnych zdjęć. p.s. mam do sprzedania , chyba 10 opakowań tych płytek, jeśli ktoś zainteresowany
  13. Witam, witam, jeśli ktoś tu jeszcze zagląda to: tak na chwilę obecną wygląda nasz domek: W środku po instalacjach, tynkach, wylewkach + drzwi. Podłogówka w całym domu
  14. Zapomniałam dodać, że będzie grunt Mapei Primer G, w strefach mokrych Mapei Mapegum WYSP, taśmy. Czy tak będzie ok?
  15. Witam, Panowie glazurnik powiedział krótko Mapei. Dodał, że schodzi około 4-5kg kleju na 1m² Teraz pytanie jaki? Podłoga (ogrzewanie podłogowe caly dom - tylko w łazienkach płytki): format 60x60, 20x60 i 45x45 Ściany: format 30x60, 22x45, 20x60 Możecie powiedzieć co wybrać? Czytam i czytam i sama nie wiem. Czy do ścian może być Mapei glazurnik? A na ogrzewanie Adesilex P9? Proszę o pomoc.
  16. Dzięki śliczne za odpowiedź. Dałeś mi do myślenia, bo w salonie/kuchni powinno to dobrze wyglądać, 9m x 6m, to w pokojach może być już problem. Jeden ma tylko 3.5m x 3.6m. A jeśli w pokojach damy inne panele to będzie problem z różnica poziomów, bo tu 12mm, a w pokojach 10mm. Nie orientujecie się, czy są może długie panele o grubości 10mm? Może jakiś inny pomysł na podłogę? Na wykończenie mamy zestawione 20mm. Dodam, że płytki odpadają, bo latem są zimne, płytki będą tylko w łazienkach. Pewnie skończy się tak, że zrezygnujemy z długich paneli i na całości położyć 10mm. Proszę powiedzcie jeszcze jakiej firmy wybrać panele, czy kronopol będzie ok, czy raczej szukać czegoś innego.
  17. Witam, czy ktoś z Was ma może położone na ogrzewaniu podłogowym panele Kronopol King Size? Dokładnie chodzi mi o kolor dąb kataloński, grubość 12mm, do tego podkład 3mm, folia. Podobają mi się te panele ponieważ są długie (1,84m) i wyglądem przypominają deskę. Czy ktoś miał do czynienia z tym produktem?
  18. Tak, kurka wie, że są różne średnice itp
  19. Tak, mamy kocioł zgazowujący drewno (taki dostaliśmy w spadku). O solarach myśleliśmy, żeby je w przyszłości podpiać, ale gmina w tym roku będzie dofinansowywać FV i rezygnujemy z solarów na rzecz FV. Z tego co czytałam, to Ci co mają bufory to piszą, że 25 wężownicy 18mm wystarcza do cwu, a tu dziś mi piszecie 50m 15mm. Tak oglądałam schematy na stronie atmosa i u nas można by zastosować schemat a u góry dać wężownice do cwu i dorzucić grzałki podpięte do FV. Tylko czy baniol 700l da rade na cwu i podłogówkę? No i jak przekonać męża do tego rozwiązania. P.S. Tak, z tego linku też korzystam i czytam. Na domkopedia są bufory innych,ale kupa linków i zdjęć nie działa.
  20. Czyli lepiej puścić wężownice do cwu w takim baniaku. Mój mąż obawia się, że woda w takiej wężownicy nie podgrzeje się i będzie zimna Mówicie o bakterii, ale jak w baniaku jest ciągle woda o temp. 70*C, to chyba tej bakterii brak. Sama już nie wiem, co i jak
  21. No to pewnie źle to nazwałam, masz rację zapewne to zasobnik
  22. Witam Panów, no chyba, że Panie też tu zaglądają, to je też witam. Od jakiegoś czasu zgłębiałam tajniki bufora ciepła i po wielu rozmowach z mężem i całą resztą zdecydowaliśmy się na bufor, a dokładnie na baniak ładowany grawitacyjnie. Mąż ma takowy baniak wykonać, a że ja mam trochę więcej czasu, to czytam co i jak. Mam kilka pytań do mądrzejszych w tym temacie ode mnie. Założenia: Piec – ATMOS 22DC Baniak – docelowo ma mieć 600-700litrów, średnica 0,35-0,45m Wykonanie – nierdzewka Przeznaczenie – cwu Mąż w środku chce zamontować rurę w kształcie meandy do podgrzewania wody prosto z kotła, (tak jak na rysunku, w płaszczyźnie poziomej, mniej więcej tam gdzie wymalowana zielona kreska), czy to dobry pomysł, czy prosta rura też wystarczy. Czy dobrze poumieszczałam wloty i wyloty wody? Proszę mi powiedzieć, gdzie poumieszczeć grzałki, jakie i jakiej mocy. Czy np.: 3x3kW będzie wystarczające? Czy lepiej więcej grzałek o mniejszej mocy? Ile taka grzałka ma żywotności? Jak rozumiem wkręca się ją bezpośrednio w baniak? Nie można zastosować jakiejś „pochwy”, że w razie awarii, wykręcam grzałkę, wkręcam nową i działa bez spuszczania wody z baniaka? Najprawdopodobniej, nasza gmina, będzie inwestować w fotowoltaikę. I tu chciałam zapytać, czy panele FV o mocy 5kW będą wystarczające dla domku jednorodzinnego? Na koniec płaszczyk dla baniaka grubości 20cm z perlitu, czy dać 30cm? Na razie tyle, pewnie jeszcze coś wyjdzie w „praniu”. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...