Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aga2535

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Aga2535's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witamy na forum. My jesteśmy z kujawsko-pomorskiego. Jesteśmy na etapie kładzenia klinkieru w kuchni i wyboru płytek do salonu i łazienki. Jak potrzeba pokażemy domek. Pozdrawiamy.
  2. Co do ogrzewania, mamy również podłogówkę, w łazienkach, kuchnia, przedpokój na dole i górze oraz w pokoju połączonym z kuchnią.
  3. Witam. Dach faktycznie powinien być trochę dłuższy. Wymiary nam się z każdej strony zwiększyły ok. 15 cm., a wieźba była zamówiona na wymiary domu z projektu od Z500. Nie wiem co mamy w tym wypadku robić i ile dać ocieplenia.Poradźcie co z tym fantem zrobić? Ocieplenie miało być na 15 cm., jak zmniejszymy to zrówna się z fundamentem, który jest ocieplony 10 i dodatkowo ma być na niego położony klinkier 2 cm. Myślałam, aby budynek pomalować na biało i dać siwe pasy nad i pod oknami pod sam dach, a na dole do fundamentu.
  4. I kolejne zdjęcia tynki i posadzki. Pytaliście , dlaczego tak tanio. Tynki robił nam znajomy, który otwiera właśnie swoją firmę. Wyuczył się fachu i chce być na swoim, jesteśmy jedymi z pierwszych jego klientów. Posadzki?, nie wiem czy to jest tanio, nie mam z kim porównać, ale za 150m2 posadzi myślę, że to nie dużo. Co do materiału, sklepy z których bierzemy dają nam rabaty i przeważnie wszystko jest na 8%. Jesteśmy z niewielkiej miejscowości, w biednym województwie kujawsko-pomorskim. Nasza blachodachówka jest z Firmy But Mat. Pozdrawiam
  5. A oto nasza Zetka. Tak jak obiecałam wklejam zdjęcia. Jak widać mamy wysoki komin. Budując drugi raz przesunęlibyśmy komin w inne miejsce bliżej kalnicy. Niestety zorientowaliśmy się za późno, że efekt na zewnątrz będzie taki jak widać, do tego drożej wychodzi (więcej płytek klinkierowych), no i kominiarz może mieć problem. Poza tym kominy mają inne wykończenia, ponieważ jeden jest systemowy, a drugi ten mniejszy z cegły. Następnym razem, ten mniejszy wentylacyjny też zrobiłabym z gotowych systemowych elementów i wykończyłabym go tak samo, jak ten spalinowy. Inne zmiany, które ja osobiście bym wprowadziła to po dwa okna dachowe w pokojach, tak jak w górnej łazience. O tym pisał wcześniej Swirek, u niego to miały być lukarna. To drugie okno naprawdę by się przydało.
  6. Nasz dom jest w połowie podpiwniczony, więc koszty są nieco inne, dodatkowo mamy wybudowany budynek gospodarczo-garażowy 35 m2. Nasze wydatki te niektóre to - 14000 8% vat pokrycie dachu domu( blachodachówka modułowa Wenecja Preloq X- Matt, grafitowa(blachodachówka, 4 okna dachowe Fakro PTP-V/ U3 O6 78x118, 3 kominki wentylacyjne, membrana AQ Iron 120, rynny Flamingo), - 4400 położenie blachodachówki (wygląda suuuper!!!) -2500 23%vat pokrycie gospodarczego( 23% dlatego, że robiliśmy sami), -10000 murarz, który przychodził po godzinach (stawka 1h-20zł), pomagał nam przy wszystkim "złota rączka", - 4400 materiał na wieźbę na dach, wykonanie sami z pomocą murarza " naszego fachowca" (z firmy od pokrycia mówili, że tak równo położoną wieźbę rzadko się spotyka) - 6600 wykonanie tynków + 1800 cement, wapno, piach (11 zł mmetr, piwnica, parter, piętro + gospodarczy wewnątrz i na zewnątrz, razem 660m2) SUPER ZROBIONE -2000 wykonanie posadzki + 1000 materia ( jeszcze kończą) - elektryka materiał 3600, dom + gospodarczy, były tam potrzebne jakieś drogie kable - 30000 okno firmy OKNOPLAST, trzyszybowe, profil Platinum Evolution1, wewnątrz z ramkami cieplnymi + rolety, kuchnia i salon 3,60m elektryczne, puszki na murze + drzwi wejściowe Door,sy + drzwi stalowe do piwnicy z 10cm ociepleniem, wszystko złoty dąb, rolety brąz - komin systemowy Schidel Rondo Plus 10m + 2 kanały wentylacyjne 5000 - 5000 klinkier ręcznie formowany z firmy KMK na kominy+ półcień wejście + fudament do okoła domu (zrobimy na wiosnę) Do tej pory pory wydaliśmy 150000. ( pod połową podpiwniczenie + 35m2 gospodarczy, na razie jeszcze bez bramy). Woda, kanalizacja + ogrzewanie , piec, pompa ciepła, do uregulowania - coś około 15000 ( pompa ponad 3000, piec również, jeszcze będzie jakiś rabat na 8%). Wykonanie sami Pozostało nam do zrobienia: - poddasze ocieplenie, sufity z płyt - kolory na ściany, najpierw 2x biały ponieważ nie kładziemy gładzi (chcemy wprowadzić się na święta, a gips trzyma wilgoć) - słup+ ściana w dużym pokoju klinkier - łazienki kafelki+ wyposażenie - panele, - kafelki w dużym pokoju i przedpokoju, - kuchnia ( orientacyjna cena pod wymiar bez sprzętu 5000, 2 na 4 m ściany) - drzwi wewnętrzne 7 szt. - elewacja ( na wiosnę) Po weekendzie wkleję zdjęcia, niestety bez okien i drzwi wejściowych. Okna 11.10. Niestety jeszcze nie mamy prądu, użycza nam sąsiad. Zgodnie z umową powinien być do 30 lipca 2013 r. Papiery od projektanta z energetyki już są w starostwie. Ich pozwolenie i energetyka stawia linię. TAK NAM CAŁY CZAS OBIECUJĄ. Starostwo ma czas 6 tygodni na podpisanie pozwolenia. 1 tydzień miną. Po weekendzie idę do nich może wydadzą pozwolenie wcześniej, przecież działkę budowlaną kupiliśmy właśnie od starostwa
  7. Witam po bardzo długim czasie. U nas jutro zalewają posadzki. Elektryka założona, woda i kanalizacja również, ogrzewanie - ten temat zostanie dzisiaj zakończony, tynki gotowe. Okna wraz z drzwiami zewnętrznymi mamy zamówione na 11 października. Mam nadzieję, że do tego czasu posadzki przeschną i będziemy mogli brać się za układanie kafelek. Tynki we wszystkich pomieszczeniach wyschły nam w bardzo krótkim czasie jak na tą porę roku.Wszystko za sprawę braku okien i przeciągów. Po weekendzie wkleję kilka fotek. Z34 jest po prostu super domkiem, układ bardzo fajny:):):). Pozdrowienia dla wszystkich budujących, mieszkających w swoich zetkach oraz tych z zamiarem budowy. PS. My mamy optymistyczny plan, aby wprowadzić się na święta, budowę zaczynaliśmy w kwietniu. Tynki mamy cementowo-wapienne, pięknie maszynowo położone. Gładzi nie będziemy kłaść, mamy zamiar dwa razy pomalować najpierw ściany na biało, słup i część ściany w pokoju z kuchnią pokryjemy klinkierem ręcznie formowanym. Chodzi nam o czas. Nie mamy jeszcze ocieplonego poddasza i podwieszonych sufitów na górze. Myślicie, że do Gwiazdki zdążymy? Dodaję, że większość chcemy zrobić sami, tak jak to robiliśmy do tej pory.
  8. Jesteśmy na etapie poszukiwania osób do wykonania wieźy. Dach taki jak w projekcie, cena nam zaproponowana 2600. Czy to nie za drogo? Jak myślicie szukać dalej? Ps. Fajna kuchnia i super wykonany dół.
  9. Co do przesuwanej częsci okna tarasowego nie mam pojęcia, która część ma się przesuwać. Będę jeszcze myśleć...
  10. Wyceny na wybraną blachodachówkę jeszcze nie mamy. Nie mam pojęcie, ile może ona z wszystkimi wykończeniami kosztować. Dlaczego blachodachówka - ponieważ jest dużo lżejsza niż dachówka, to jest ten główny powód.My mamy budynek częściowo podpiwniczony, a więc i fundament schodkowy. U sąsiadów, którzy mają dachówkę i dodadkowo cały dom obłożyli cegłą klinkierową w miejscu połączenia części podpiwniczonej z niepodpiwnicząna widać nad ziemią pęknięcia. Poza tym dzisiejsze blachodachówki są dużo trwalsze. Oczywiście nie myślimy o najtańszej tylko takiej z wyższej półki. Również mamy poddasze użytkowe, ale ja słyszałam, że pod dachówką również jest ciepło latem na poddaszu, więc tutaj różnicy nie ma. Dzisiaj przywieźli nam strop (taki jak w projekcie). Koszt 3850 zł, oczywiście na 8%. Pozdrawiam.
  11. Witam! A oto nasze kolejne dokonania. W przyszłym tygodniu mamy w planach układanie i zalewanie stropu. Wieźbę już mamy pozostało nam wybranie pokrycia. Decydujemy się na blachodachówkę: BUD MAT Wenecja modułowa, matowa i gruboziarnista, kolor grafitowy. Jeżeli chodzi o okno tarasowe, nic nie zmienialiśmy jest takie jak w projekcie. Waszym zdaniem, która część powinna się przesuwać? My bierzemy pod uwagę srodkowe skrzydło lub to od zewnętrznej ściany.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...