Kris_3x
Użytkownicy-
Liczba zawartości
16 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Zawód
inzynier budownictwa
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
-
Jestem na etapie
sprzedam działkę, to zacznę budować
Dane osobowe
-
Miejscowość
Psary
-
Województwo
śląskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Kris_3x's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Plan miejscowy przewiduj takze zbudowę bliźniaczą, przy minimalnej szerokości działki 14 m. Mając 4 działki można więc np nastawiać np budynków bliżniaczych, co może się np deweloperowi bardziej opłacać niż jednorodzinne wolnostojące. Ale pożyjemy zobaczymy. Bardziej interesuje mnie co to za wykopki:)
-
Witam. jeśli w planie tak jest jak piszesz to pewnie prawda... A co z kanalizacją będzie nie wiadomo. Gmina przy części swoich obiektów robi tzw przydomowe oczyszczalnie... -czy to znak że nie bedzie kanalizacji? Zmieniając temat. Przejechałem ostatnio przez Kamień. Moja tablica stoi, tylko w związku z wykopkami przesunięta głębiej w działkę. I teraz moje pytanie. Czy ktoś wie co to za wykopki? Poprawiają wodę i czy ciągną prąd przy ul. Kwarcowej i innych? Widziałem też nowe zestawienie działek przeznaczonych do sprzedazy (wlaśnie Kwarcowa) i dziwna sprawa 4 działki zgrupowane są w jeden blok - tak mi to wygląda jakby szykowała się jakaś deweloperka w postaci szeregowca lub gmina szukała tego typu inwestora. Czy ktoś widział- wie? co się tam dzieje? Pozdrawiam wszystkich.
-
Tak się przypadkiem składa, ze pracuję w firmie produkującej domy. I jestem inzynierem budownictwa. Produkujemy domy głownie na export do Niemiec, wiec mam wgląd do fundamentów. Z kilkuset domów które widziałem (i opracowywalem) ani jeden nie był posadowiony an płycie stojącej na wierzchu (a projekty opracowywali Niemcy). Przypadek? Z drugiej strony na forach piszą, ze w skandynawii wylącznie płyty się robi... Nie byłem, nie widziałem, piszę co widziałem na własne oczy. Legalett na swój fundament grzewczy miał aprobatę ITB. Obecnie robią też płyty w wersji nieogrzewanej, podobno ma to umocowanie w normach europejskich ale jeszcze sie w to nie zagłębiałem. Jak na razie rozwiazania te mają słabe umocowanie w przepisach polskich. No i najgorszy problem to moim zdaniem kultura wykonawcza - a raczej jej brak.Trzeba by bardzo patrzeć na ręce wykonawcy żeby nie wprowadził swoich usprawnień do systemu jakiejś firmy typu damy tańszy styropian itd.że nie wspomnę tu o przypadkach prób zagęszczania gliny miękkoplastycznej i uwag o nie możności zagęszczenia piasku. Szczególnie w przypadku fundamentu płytowego prawidłowe zagęszczenie odpowiedniego kruszywa pod płytą ma kolosalne znaczenie a etap ten jest zwykle olewany. W tym wypadku fundament płytowy oparty chociaż na odpowiednio zagłębionych ławach zewnętrznych jest rozwiąniem dużo bardziej idiotoodpornym i daje mniejsze szanse na późniejsze znaczne zarysowania ścian. A jak jest w Polsce wykonywane zagęszczenie i odwodnienie gruntu widać po naszych drogach. Moim zdaniem lepiej dołożyć te kilka tysięcy złotych za święty spokój. A juz na pewno nie robiłbym samej płyty bez ław zewnętrznych przy gruncie wysadzinowym. Odnośnie oczyszczalni lub szamba to teraz w planie jest: "do czasu realizacji systemu kanalizacji sanitarnej dopuszcza się unieszkodliwianie ścieków w obrębie własnej działki poprzez przydomowe oczyszczalnie ścieków lub za pomocą szczelnych zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne. Po zrealizowaniu kanalizacji sanitarnej nakaz podłączenia się do niej i likwidacji zbiornika na ścieki, " - teraz pytanie czy dotyczy to tylko zbiornka bezodpływowego czy także oczyszczalni, trzeba by dopytać, przypuszczam ze tylko szamba...
-
Nie wiem w sumie czy bardziej by mi nie odpowiadało obecnie przyjęte rozwiązanie czyli POŚ z dopłatą gminy. Budować teraz, żeby za chwilę przyłączać się do kanalizacji - niepotrzebne koszty, rozkopana powtórnie działka, no i jednak wyższe koszty użytkowania. Góra Siewierska podobno miała być w czołówce bo ma tu być przepompownia. Z drugiej strony zanim ja się tam zacznę budować to już ta kwestia się dawno wyjaśni, w tą lub druga stronę. Z tego co się orientuję to jeśli zbudujesz oczyszczalnię to nie mają prawa cię zmusić do wpięcia się do zbudowanej kanalizacji. ale trzeba by to sprawdzić w przepisach. Inna rzecz to że naprawdę solidna oczyszczalnia w porządnej technologii, przyzwoicie czyszczaca ścieki, kosztuje jednak sporo a jej prawidłowa eksploatacja również (mam na myśli czyszczenie oraz oczyszczalnię nowszego typu z napowietrzaniem kompresorem). I dwa pytania : - czy ktoś z budujących / zamierzających się budować / ktoś z okolicy się orientował na temat zasadności i możliwości wykopania na działce studni ? Obawiam się czy studnia nie musiałaby być baaardzo głęboko (przekopanie przez całą górkę ? Nęci mnie to, bo działka sama w sobie nie jest mała, dodatkowa dzierżawa tym bardziej i dobrze by było mieć w przyszłości swoją wodę na jakieś utrzymanie zieleni. - od budowy studni bardziej ekonomicznym mozę sięm okazać dobry zbiornik na deszczówkę + woda do ogrodu prze osobny wodomierz (jeśli będzie kanalizacja) - podobnie ciekawi mnie czy ktoś robił (budujący pewnie tak badanie geologiczne - oczywiście na mojej działce mogą się różnić, ale jakiś wyznacznik to jednak jest - taka wstępna opinia na temat gruntu bardzo by mi się przydała w rozważaniach na temat posadowienia budynku - fundament/płyta. - jeśli masz na myśli fundament płytowy posadowiony "na wierzchu" to sytuacja ta nie ma żadnego umocowania w normach gdzie wymaga się min 0,5 m zaglebienia. W większości projektanci idą po bandzie z tym tematem... Jednakze jak patrzę na przekrój gruntu w rowie melioracyjnym w górze (same piaskowce czy tam inne kamienie) oraz na fundament domu gdzie mieszkam - z piaskowca, gdzie zaprawa wapienna dawno zamieniła się w piasek to zastanawiam się co jest solidniejsze - podłoże gruntowe w Górze czy fundament 80-letniego domu. Na oko wydaje się ze grunt:) . Mimo to jednak uważam że posadownienie na samej to dosyć ryzykowne zagranie na dłuższą metę i zalecałbym chociaż ławy zewnętrzne, posadowione na głębokości normowej. No chyba ze ktoś ma na myśli fundament grzewczy- to co innego, bo na to jest aprobata z ITB (przynajmniej dla tej szwedzkiej firmy). Rocznie mam do czynienia pzrynajmniej ze 100 projektami fundamentów zza naszej zachodniej granicy, i ani razu nie widziałem samej płyty fundmentowej postawionej na powierzchni gruntu. Może Niemcy majązbyt mało fantazji? Pozdrawiam w przededniu wiosny (jakieś 10 cm śniegu).
-
Mój jedyny dostęp do wójta to sprawozdania z działalności publikowane mniej więcej co miesiąc na oficjalnej stronie gminy (jakiś czas po posiedzeniu Rady Gminy). Z tą kanalizacją to sam jestem ciekaw bo mieszkam obecnie w miejscu gdzie była zaprojektowana włącznie z pozwoleniem na budowę. Powstaje jednak problem braku oczyszczalni na terenie gminy. Staram się czytać oficjalne protokoły z rady gminy, komisji itd ale na temat kanalizacji jakaś cisza. Zlecili jakieś kolejne studium czy coś... Jeszcze w tym roku nie byłem na Kamieniu, wiec nie wiem czy tabliczka stoi, bo w zeszłym roku na wiosnę starą ktoś ukradł, tak ze śladu po niej nie zostało.... tzreba sprawdzić.
-
Doniesienia z gminy: W lutowym przetargu na 6 działek wystawionych na sprzedaż z ulicy Miedzianej sprzedano 4. Ulica Miedziana już prawie obsadzona nowymi właścicielami ( zostały ostatnie sztuki działek) Pewnie w tym roku przeniosą się ze sprzedażą na następną przecznicę. Gorące informacje prosto ze sprawozdania wójta:)
-
Ja też ostatnio byłem kilka razy, bo ktoś podprowadził moją tablicę informującą o chęci sprzedaży działki na Czerwonym Kamieniu i musiałem wkopać nową. Jak do tej pory ,a byłem w okolicy kilkaście razy w rożnych porach roku, nigdy smrodu nie było czuć. A działki chyba niestety działki na ostatnim przetargu nie poszły specjalnie (pomimo akcji promocyjnej) - bo gmina obniżyła ceny, więc chyba prędko nie sprzedam mojej...
-
Chodzi o tą fermę drobiu,a właściwie o plany jej rozbudowy . link do planu zagospodarowania przestrzennego: http://www.bip.psary.pl/datadir/doc/bip_1289832037.pdf Mijesce możliwej rozbudowy to prawy górny biały fragment mapy, po drugiej stronie drogi, naprzeciw obszaru oznaczonego 1RU. http://bip.psary.pl/datadir/doc/bip_1315294161.pdf, i http://bip.psary.pl/datadir/doc/bip_1315294200.pdf Działki przy ulicy Kościuszki połozone są w prawym dolnym rogu mapki z linku 1. Poniżej mijescowy plan wraz z rysunkiem. http://bip.psary.pl/datadir/doc/bip_1315294098.pdf http://bip.psary.pl/datadir/doc/bip_1315294046.pdf Nie jestem pewien, ale w takim razie obecna ferma to byłoby 1RU z linka nr 1. Właścicielka kurnika nie jest zadowolona z nowych ustaleń miejscowego planu, uważa je za naruszenie swoich praw... dowód, pkt 13 obrad komisji budżetu gminy: http://bip.psary.pl/datadir/doc/bip_1337765289.pdf
-
Z tego co się orientuję to przedszkole na ten rejon jest w Strzyżowicach (w miarę wyremontowane,z nowym placem zabaw), szkoła zaraz obok przedszkola (jakies 4-5 km będzie z Kościuszki), z tym że do szkoł jeżdzą gimbusy. Gimnazjum mieści się w Psarach przy szkolnej lub innej Wiejskiej (chyba 1 sztuka), a szkołą średnia to już trzeba się wybrać do Będzina , ewentualnie dalej (może nawet Bytom), aczkolwiek w godzinach kiedy to potrzebne autobusów trochę jeździ.
-
Ile razy byłem to nic nie "pachniało". Przetargów na mniejsze działki jeszcze nie było, nalezy oczekiwać, ze niebawem będą. Wartośc mniejszych działek ustalono na około 100 zł/m2 (+ kilka groszy), jak nalezy się domyslać jest to cena netto do której nalezy doliczyć 23% Vat. Większe działki na ostatnicj przetargacj oferowane były w cenie ok 110 zł/m2 (nie uzbrojone) i ok 120 zł/m2 -już uzbrojone ostatni przetarg ustny (ceny już z podatkiem Vat). jka na razie drogi na czerwonym Kamieniu świetnie nadają sie do nauki jazdy na rolkach - bo równe i puste.
-
Z tego co wiem w miejscowym planie uchwalonym osobno dla działki gdzie inwestor chciał wybudowac kurnik mocno ograniczono mu możliwość budowy kurnika (bodajże do 1/3 tego co chciał), więc nie wie czy sprawa dalej dla Inwestora opłacalna. Ponadto ponieważ gmina sporo zainwestowała w przygotowanie działek i ich uzbrojenie, więc jej priorytetem będzie ochrona tego zasobu mieszkaniowego, tak aby pozyskać tam inwestorów - tzn. w interesie gminy jest utrudnianie budowy kurnika.