Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rafoto

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

O rafoto

  • Urodziny 03.01.1981

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Poznań

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

rafoto's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, mam dwa balkony, na których chciałbym ułożyć podłogę ze składanych płytek tarasowych (klepek). Jednak powierzchnia balkonów jest pokryta papą i jest bardzo nierówna. Chciałbym coś położyć żeby wyrównać ale co? Normalnie bym położył płytę OSB ale to jest na zewnątrz. Ma ktoś jakiś pomysł na tanie rozwiązanie? Nie zależy mi na izolacji przeciwwilgociowej ani cieplnej tylko na wyrównaniu - grubość max 5cm.
  2. Witam, mam balkon, na którym bezpośrednio na betonie jest wykonana hydroizolacja. W stylu odwróconego dachu chciał bym położyć na nim twardy wodoodporny styropian lub płytę XPS 50mm a na nim podłogę z lekkich płytek tarasowych. Mam następujące pytania: 1. Użyć wodoodporny styropian czy płytę XPS? Czy taka podłoga wytrzyma ciężar posadzki i ludzi? 2. Płyty należy kleić do podłoża? Jeśli tak to jak będzie woda spływała? 3. Czy krawędzie cięte płyty XPS/styropianu trzeba jakoś zabezpieczać przed wilgocią czy cięcie nie narusza wodoodporności? 4. Czy należy kłaść coś między płytę XPS/Styropian a podłogę? Doczytałem, że w odwróconych dachach na płyty kładzie się agro włóknina ale czy w tym układzie to jest potrzebne?
  3. Podbijam temat. Nikt nie wie jak usprawnić wentylację w takim pomieszczeniu żeby była większa cyrkulacja powietrza? Gentoonx, możesz konkretniej?
  4. Witam, mam pomieszczenie aktualnie używane jako pralnia - ok 6m2. Jest wentylacja fi120 odległa od komina na ok 3m, okna brak. Kiedy pranie się suszy wentylacja grawitacyjna nie daje rady więc zamontowałem tam wentylator. Teraz jednak wentylacji grawitacyjnej brak jeśli went. jest wyłączony. Czy da się jakoś usprawnić tą wentylację, np. wypuszczając rurę przez dach, tak aby była dodatkowo wentylacja grawitacyjna kiedy wentylator nie chodzi i/lub dochodziło świeże powietrze przy pracującym wentylatorze (coś jak uchylone okno), tak aby pomieszczenie to było bardziej przewiewne i można było skutecznie suszyć tam pranie? Jak należało by to wykonać?
  5. Witam, idąc za radą, że rozpalanie górne stosować należy również w kominkach rozpaliłem wczoraj właśnie w ten sposób. Efekt był nieco inny niż się spodziewałem a mianowicie zaczęło rozpalać się ładnie, przy otwartych drzwiczkach, po ok 15min. drzwiczki zamknąłem kominek dalej się rozpalał aczkolwiek nie zbyt szybko. Jednak po jakieś 20-30 min się nie źle rozpaliło i cały wkład drewna (ok 5-6 szczap średniej wielkości, brzoza i jesion 50/50 w miarę suche) stanął w płomieniach, ogromny ogień. Były to jednak płomienie o kolorze ciemno pomarańczowym i nie źle kopciło co świadczy o zbyt dużej ilości paliwa w stosunku do powietrza i niskiej temperaturze - chyba że się mylę? Przy dolnym rozpalaniu tego nie mam. Normalnie rozpalam tak że po załadunku i rozpaleniu od dołu trzymam kominek do porządnego rozgrzania się (ok 1h) na powietrzu dolnym, które wchodzi pod ruszt a potem przesuwam wajchę i to samo powietrze wieje na szybę - w moim rozumieniu jest to powietrze wtórne. Przepustnica otwarta na 100%, czopucha brak. Jest to kominek Lechmy PL-210 Eco, 14kW, podwójna szyba, szamot, płaszcz wodny. Jak należy rozpalać kominek, żeby było efektywnie i nie kopciło? Góra dół? Jakie powietrze podawać? Czy podawanie powietrza pod ruszt jest złe? Pozdrawiam serdecznie i wesołych świąt!
  6. Forest, poleciłbyś coś innego w podobnej cenie? Ta lechma kosztuje około 7tyś netto. Szczerze o wiele bardziej podoba mi się Austroflamm Aquaheat ale kosztuje ponad 11tyś netto - znacznie drożej. A ten model lechmy robi świetne wrażenie z bliska - dobra jakość wykonania i dbałość o szczegóły.
  7. Forest, dzięki za dobrą radę. Zgadza się, kominki Lechmy mają złą opinie co do kopcenia. Moje wątpliwości budzi fakt, że kominek ten jest rzekomo model PL-200 Exclusive SP-L obłożony szamotem. Dlatego się zastanawiałem czy to wystarczy by go polepszyć czy też zmiany są większe? Co do sterownika z automatyczną przepustnicą to który model jest dedykowany dla tego paleniska? Sprzedawca mi wciska coś innego. Aczkolwiek wciąż zastanawiam się nad ręczną regulacją dopływu powietrza - odradzasz takie rozwiązanie?
  8. Podbijam temat. Nikt nie posiada Lechmę Eco SP?
  9. Witam, przymierzam się do kupna kominka z PW. Spodobał mi się ten model jako że jest tani a wygląda przyzwoicie i jest dobrze wyposażony - drukowana podwójna szyba, szamot, szczelny itd. Czy ktoś ma taki kominek i może się podzielić opinią? Głównie boję się smolenia szyby ponieważ kominek ten powstał na bazie kominka PL-200 który ma strasznie niepochlebne opinie co do brudzenia się szyby. Różnica między tymi kominkami jest moc i obłożenie PL-210 szamotem. Na forum wyczytałem, że obłożyli szamotem żeby obniżyć moc i zmniejszyć smolenie ale czy to wystarczy? Będę wdzięczny za wszelkie opinie. Nie chce żeby się brudził bardziej niż to konieczne przez kiepsko zaprojektowaną konstrukcję.... Pozdrawiam
  10. Dzięki za odpowiedzi. Może nie akurat o nadciśnienie mi chodziło. Ogólnie szukam potwierdzenia lub zaprzeczenia tej teorii: Jeśli ilość potrzebnego świeżego powietrza do wentylacji domu jest X a przez obudowę kominka przepływa przykładowo 0,4X(ogrzane) to pozostałe powietrze, które dostanie się do domu to 0,6X (zimne). Tak więc mniej zimnego powietrza dostanie się do domu podczas gdy ilość świeżego powietrza zostaje taka sama. Powinno to zmniejszyć straty ciepła. @Wojtek_796 - sądzisz, że wpuszczając bezpośrednio zimne powietrze do obudowy kominka bez żadnego wymiennika nie zdąży się ogrzać?
  11. Witam, Znalazłem na forum post w którym ktoś wspomniał o pobór powietrza do ogrzewania z zewnątrz. Nie udało mi się jednak znaleźć nic konkretnego na ten temat w internecie dlatego postanowiłem zwrócić się do szanownych forumowiczów. Chodzi o rozwiązanie w którym komora spalania jest zamknięta z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz a dodatkowo powietrze, które kominek powietrzny zasysa do ogrzania nie pochodzi z salonu tylko również z zewnątrz (przynajmniej częściowo). Jako że czeka mnie instalacja kominka zaletą, którą dostrzegam w podobnym rozwiązaniu to: -Zimą do domu napływałoby świeże powietrze nie wychładzając cały dom bo będzie wcześniej ogrzane przez kominek (częściowo zastępuje to drogą rekuperację) -W domu panuje lekkie nadciśnienie więc zimne powietrze nie będzie przedostawało się inną drogą Czy jest coś na rzeczy czy jest to fikcja?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...