Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ElemenT

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    167
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ElemenT

  1. Przykład innej uchwały MPZP w tej gminie: http://administracja.gison.pl/mpzp-public/dzwierzuty/uchwaly/U_1999_54_VII.pdf W sumie niczym się nie róźni - też nie ma żadnych informacji.
  2. Cześć, chcę kupić działkę na mazurach. Działka była bardzo duża. W MPZP przeznaczenie to usługi turystyczne, chyba że dokona się podziału to wówczas zabudowa rekreacyjna. Właściciel podzielił dużą działkę na kilka mniejszych i sprzedaje. Uzyskałem z UG wypis z planu a tam kompletnie zero informacji. Żadnych wskaźników jak powierzchnia biologicznie czynna, powierzchnia zabudowy. Dosłownie zero. Jedyne co tam jest to że w przypadku braku podziału można postawić budynek maks 3 kondygnacje z dachem 2 spadowym (określony jako pensjonat na 50 osób). W przypadku podziału - budynek parterowy z poddaszem użytkowym z dachem 2 spadowym. W gminie mówią że wszystko jest w planie. Czy ktoś spotkał się z takim planem oraz wie jak go należy interpretować? Jeżeli czegoś nie ma w planie to zapewne mogę to robić. Jak nie ma powierzchni zabudowy to mogę zabudować wszystko? (teoretycznie).
  3. Mam taką zagwozdkę. Mam wymiennik ACV Comfort 130l do CWU tj zbiornik w zbiorniku. Zasilanie jest z jednego źródła (w moim przypadku piec gazowy). W związku z instalacją PV chciałbym na czas letni zasilać go jeszcze grzałką, ale z powodu braku wejść za bardzo nie ma jak. Czy znacie jakiś sposób? Zasilanie z pieca jest połączone bezpośrednio. Chciałbym obok powiesić boiler np 10l wraz z pompą obiegową, który uruchamiany był by przez sterownik. Czy zawory 3 drogowe, ewentualnie trójniki?
  4. UPS do pieca + Bateria (akumulator).
  5. Albo podział na podcentralki, albo jedna wielka obudowa - tzw integrator.
  6. Ja jak starałem się o kredyt to miałem jazdę z mbankiem. Dom poszerzałem o metr wobec czego zmieniły się wartości powierzchni w niektórych pokojach. Sumarycznie wszystko się zgadzało ale nie było wyszczególnione że pokój 1 zamiast 14m2 ma 15m2.. Dodatkowo w projekcie miałem jakoś tam ściany działowe wykreślone, ale zmieniliśmy je na etapie budowy. Kierownik nie wprowadził tego do dziennika bo uznał ze zmiana mało istotna. Bank przy kontroli i porownaniu z projektem uznal ze cos jest nie tak i kazał nanieść zmiany na projekt, najlepiej przez projektanta lub architekta. I nie było przebacz. Oczywiście ich olałem bo inne banki z chęcią chciały udzielić kredytu.
  7. Full hd to rozdzielczość 1920 × 1080 Kamera 4Mpix to w tych kamerkach co pisałem 2688 x 1520 Ale do tv podłączasz rejestrator po złączu hdmi więc rozdzielczość sama się ustawiana fullhd.
  8. Zależy od modelu telewizora i rozdzielczości TV.
  9. Jest to też rozwiązanie. Ja tak nie zrobiłem bo po podliczeniu kosztów wychodziło dużo drożej. W każdej łazience mam po 4 do 5 złączek (pex wavin) co daje max 100zł. Przy rozdzielaczu szafka + rozdzielacz to tysiak - cenę zwiększa rozdzielacz z atestem na wodę pitną. Te do CO ponoć się nie nadają. Ponoć, nie wgłębiałem się zbytnio.
  10. Hikvision Rejestrator IP NVR Hikvision DS-7604NI-E1/A (4 kanały, 40Mb/s, 1x SATA, VGA, HDMI, We/Wy alarmowe) za okolo 500 Kamera IP sufitowa Hikvision DS-2CD2120F-I (2 MPix, 2.8 mm, 0.07 lx, IK10, IR do 30m) za około 400 wszystko IP jeżeli HDTV to Cyfrowy rejestrator HD-TVI 4-kanałowy Hikvision DS-7204HQHI-F1/N/A (1080p, 12kl./s, H.264, HDMI, VGA) TURBO HD 3.0 okło 400zł kamery Kamera HD-TVI sufitowa Hikvision DS-2CE56D7T-ITM (1080p, 2.8 mm, 0.01 lx, IR do 20m) TURBO HD 3.0 po jakies 220 a najlepiej wejsc do jakiegos sklepu i sprawdzic sobie ceny
  11. Mam kolejną zagwozdkę. Podłączoną mam bramę pod alarm tj zwarcie przewodów otwiera/zamyka bramę bramę. By uchylić bramę tj zrobić furtkę muszę tam się naklikać 2 razy, chciałbym zrobić sobie makro "furtka", niestety nie wiem jak zrealizować podwójne otwarcie wyjścia. Wie ktoś może jak to zribić?
  12. Roboty ziemne czyli co, wykopanie dołu pod fundament czy także zasypka z materiałem?
  13. Też szukam kogoś od balustrad zewnętrznych. Mam do wykonania 3 balustrady francuskie. Wawer
  14. Odkręć to niebieskie i zobacz co jest pod spodem. Może to jakaś zatyczka zabezpieczająca tylko? Tylko prund wyłącz wcześniej w gniazdku
  15. Ja robiłem tynki potem dopiero wodę. W łazienkach to żadna różnica bo i tak przykryłem to płytką. W kuchni nie było widać bo podejście jest za szafką. Grzejniki w łazienkach także podejść nie widać bo za płytką. Robienie wody przed tynkami jest ryzykowne. Robienie po tynkach daje plusy. Całe cwu i co ukryłem w warstwie styro. Kładzenie bezpośrednio na gruncie, nawet w otulinie, daje duże straty.
  16. ElemenT

    Zatkana podłogówka?

    Albo przedmuchać a jak powietrze przechodzi to nabić i zobaczzyć czy nie uchodzi gdzieś. Jak jest ok to podłączyć i powinno śmigać... O ile problem nie jest w innym miejscu.
  17. I nie podlewać a położyć folię budowlaną czarną lub malarską.
  18. Ogarnąłem temat. Dokupiłem nadajnik ACU120 ABAX i teraz piloty łapią mi 100m od domu w obie strony. Nadajnik zamontowałem w garażu, także teraz sygnał do pokonania ma tylko drzwi garażowe lub okno. Działa pięknie.
  19. Włącznik roletowy działa tak: Roleta idzie w górę w momencie jak masz wciśnięty przycisk, jak puścisz (dasz na dół wszystkie klawisze) to się zatrzymuje (o ile taki tryb wybierzesz na sterowniku). Tak samo robisz na TSI/TSH - wyjście typu bistabilne - jedno kliknięcie to otwieranie - wejście uruchomione, drugie kliknięcie to zatrzymanie - wejście wyłączone. Możesz też sobie zrobić otwieranie do połowy tj wyjście typu mono z czasem np 5s, wówczas jedno kliknięcie spowoduje, że wyjście (klawisz roletowy) jest wciśnięty 5s i rolety będą szły do góry przez 5s i zatrzymają sie w połowie.
  20. Też nie jestem automatykiem ale wystarczy skorzystać z googla by wiedzieć co to jest. Zawsze lepsza taka odpowiedź niż "tak da się".
  21. Jest możliwe jak wyjście sterujące zrobisz bistabilne i klikniesz 2 razy.
  22. Zależy od tego czy rolety mają taką funkcję. Mogą się podnosić tak długo jak masz wciśnięty przycisk. Wówczas trzymasz aż będzie ci odpowiadało. Inne są jak w bramie garażowe. Przyciśnięcie podnosi , drugie przyciśnięcie zatrzymuje.
  23. Ja na swój manipulator INT-TSG dałem prócz godziny jeszcze stany niektórych wyjść i info o cyrkulacji - można powstawiać ikonki odpowiadające stanom niektórych wyjść lub wejść. Przydatna sprawa. Co do tabletu na ścianie - ja teraz używam głównie do obsługi telefonu na androidzie i w zupełności wystarczy Mam natomiast pytanie do kolegów bardziej wprawionych. Wczoraj zamontowali mi bramę i chciałem w końcu uruchomić piloty na abaxie. Ustawiłem centralkę - otwieranie bramy i jednocześnie blokowanie czujki tak by nie wyło. Jakie było moje zdziwienie gdy zasięg na zewnątrz okazał się tak słaby, że 10m od od centralki już nie łapało. Efekt taki, że nie mogę otworzyć bramy :D Co więcej bramę garażową mogę otworzyć tylko ze środka, z zewnątrz tez nie łapie. Dodam, że centralka wisi na poddaszu i od pilota dzieli ją tylko gips karton, wata i dachówka. Czy to normalne czy mam coś skopane? Ewentualnie jakie są sposoby zwiększenia zasięgu (prócz kupowania oddzielnych nadajników) ? Wymiana anteny? Dodam, że 2 ściany dalej także na poddaszu stoi router wifi i komórka przy bramie łapie mi 3 kreski, więc na razie zamiast klikać raz na pilocie, to muszę włączyć wifi, uruchomić apkę i kliknąć tam otwieranie bramy.
  24. Ja mam neta na LTE (ip operatora potem prywatny mój) i łącze się przez VPNa. Poza tym Satel udostępnił opcję zarządzania poprzez ich serwer, ale ja tam wole nie wypuszczać na zewnątrz takich rzeczy.
  25. Ja bym podłączył kamery do routera i jednocześnie rejestrator IP- oczywiście jak zrobić PoE pomijam. Jak masz wpięte kamery w sieć i rejestrator to możesz bawić się w drogi modulator lub np. android tv - 200zł - masz smart tv i możliwość podglądu kamer po IP. Ja mam kamery hikvision, oni mają apkę do tabletów. Tą apkę instalujesz na android tv i masz całe sterowanie, odtwarzanie itp w TV.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...