Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

archivi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    65
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

archivi's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. stiff - ile piec przegryzł węgla? wagowo lub wiekowo? Mój przepracował 3 zimy, razem ok 10-11T węgla i jak zobaczyłem Twojego ślimaka, to zastanawiam się czy by przed zimą nie sprawdzić jak mój wygląda . A jeszcze bym spytał, jeśli można - ile taki ślimaczek?
  2. Witam. U mnie 140l na dwie osoby, temperatura 38, nadwyzka na grzanie +20, podtrzymanie 120minut - wychodzi 3-4 tygodni. Na ub. zimę kupiłem badziewny ekogroszek, teraz wystarcza bardziej na 3 niz 4 tygodnie :/ w ub. roku 4 tygodnie dokladnie, jedno uzupelnianie w miesiacu razem z czyszczeniem... Teraz popiolu tyle, ze na jedno uzupelnienie przypada dwa czyszczenia... A dodam ze cieplej wody nie oszczedzamy . I jeszcze jedno - piec mam 15KW, wiec u mnie zasobnik to 125kg. Moze taniej by bylo gazem grzac, ale uzywany piec nie rdzewieje - u mnie 3 zimy i powiedzialbym ze stan doskonaly...
  3. Nie kracz - bo i tu UE narzuci dyrektywy - aby chronić środowisko pozbędziemy się worków . Nie wiem czy w końcu napisałem - rozważałem bezworkowe odkurzacze, ale po wieeeeelu złych opiniach na necie (bezworkowy + pies bardzo sierschiuchowaty - owczarek niemiecki długowłosy), stwierdziliśmy że bierzemy workowego zelmera jupitera. Pomimo Unijnej mocy - 1000W ssie jak Liwko wyżej napisał - aż łzy lecą... Jestem super zadowolony - na dzień dzisiejszy nie zamieniłbym na żaden inny... Cichy, super moc, bardzo wygodna pozycja przy odkurzaniu (człowiek wyprostowany). Jest jeden mega-minus - detale rury teleskopowej. "Cycek" który zabezpiecza rurę przed odłączeniem (naciska się grzybek żeby odczepić rurę) - w środku rury elementem sprężynującym jest kawałek blaszki na której zbierają się kłaki i inne śmieci... I w tej samej rurze, w miejscu gdzie zakłada się końcówki, jest plastikowa tuleja, która nadaje fajnego poślizgu przy zakładaniu i sciąganiu końcówek - u mnie ona się obróciła - nie przeszkadza to w użytkowaniu, łatwo poprawić, ale nie jest to do końca dopracowane. Ale czepiam się szczegółów . Cena odkurzacza to 400zł - 80zł zwrotu producenta, czyli 320zł. W zestawie dostałem 8 worków gratis. A co do worków - 4 litry pojemności, wystarczają na bardzo dużo odkurzania . Koszt worków - 2zł widziałem w sklepie z Worwo, na necie oryginalne Zelmera również 2zł z przesyłką (20zł za 10 worków z przesyłką) Pozdrawiam
  4. Ja jednak wybrałem workowca - Zelmer Jupiter i jestem bardzo zadowolony. Słyszałem BARDZO dużo negatywnych opinii o bezworkowcach przy zwierzętach w domu, szczególnie długowłosych - sierść skutecznie zapycha filtr i trzeba często wysypywać zawartość. Nie jest to trudne, ale podobno irytujące. No i gdzie czyścić filtr? Zlew czy umywalka + pędzelek, mam wrażenie, że zawsze coś dookoła się nakurzy. Pozdrawiam
  5. hehe jest też taka opcja i to dość tania, ale przypinanie opon czy szafki żeby wyciągnąć na górę będzie kłopotliwe ale myślałem o czymś takim + stelaż/klatka. Tylko w moich przypadkach dość problematyczne jest mocowanie na górze (strop).
  6. Jest jeszcze opcja zakupu masztu do widlaka - cena 1200 zł na allegro, tylko z tego co widzę, dochodzi koszt pompy i jakiejś elektroniki... Dla chcącego myślę że w 2000zł się zmieści... Będę temat badał, jak coś będę miał, podrzucę pomysły...
  7. Teraz ja odgrzeje kotleta... Potrzebuję windy... Dwóch wind... Jedna do piwniczki do której teraz jest bardzo ciężki dostęp z zewnątrz budynku - wymiar piwniczki to ok 2,5x4m więc schody odpadają. Druga myślę o budynku gospodarczym/garażu - są schody "strychowe", ale np. wrzucenie na piętro opon po tych schodach dla 1 osoby to naprawdę wyzwanie... W obu przypadkach jest to ok 2,30m wysokości. Ceny gotowych "bezpiecznych" rozwiązań przyprawiają o zawrót głowy... Myślałem o jakimś "chałupniczym" sposobie... Ceny z początku wątku rzędu 60tyś, 20tyś - w tych cenach to wykonuje się podnośniki nożycowe towarowe do hal i to na ok 3 m2 powierzchni i 1500kg udźwigu (60tyś). Nie musi to być szybkie, nie musi być nowe. Pierwsza myśl poszła w kierunku podnośników samochodowych - te na allegro są już po ok 5.000 zł.
  8. Gdzies jeszcze ustawia sie czas obnizania. Normalnie piec dziala w tych ustawionych 50st. Mozna mu ustawic, ze w godzinach np. nocnych na grzejniki poda nie 50 a obnizona o 10st temperature. Ogolnie nie zaleca sie uzywania pieca ponizej jakichs temperatur (wydaje mi sie ze ponizej 55). Ciezko cos wiecej doradzic, jak masz mozliwosc, wrzuc zdjecie plomienia. Ja bym eksperymentowal z nadmuchem i iloscia wegla tak jak pisalem wczesniej. 25kg/dobe to bardzo duzo jak na takie temperatury i tak mocno docieplony dom. W pierwszej kolejnosci wydluzylbym tez czas podtrzymania na np 60 min. - tyle spokojnie piec wytrzyma bez podawania wegla.
  9. Sterownik dziala na tej zasadzie ze albo piec grzeje zadana temperatura wody grzewczej, a gdy na sterowniku temperatura jest odpowiednia to piec przechodzi w podtrzymanie. Na piecu jest kontrolka czy sterownik wymusza grzanie czy nie. W podtrzymaniu piec powinien wytrzymac wiecej niz 20min - u mnie jest ok 120min... Ustawiles jakis czas do temperatury obnizenia? Piec dochodzi do tych 50 stopni?
  10. Sorka - 18% wegla - u mnie 23-24%. A itemp zalaczania pompy moim zdaniem nisko...
  11. Witam. Nie napisales ile wegla podajesz. Ja mam obroty wentylatora na 20% i przyslone otwarta ok 1/2. Wydaje mi sie, ze na nizszych obrotach, jak ogien pali sie delikatniej, ale wielkim plomieniem, piec szybciej wchodzi na zadana temperature. Ilosc podawanego wegla taka, zeby wypychalo troche zaru i wtedy -1 lub -2%. Czyli kopczyk ma byc na calym palenisku, ale ma z niego nie spadac. A moze napisz gdzie mniejwiecej mieszkasz? Moze ktos bedzie na tyle dobry ze pokaze swoj piec lub zagladnie do Twojego... Ja pale ekogroszkiem za 650zl/T, dom z cegly nie ocieplony i spalam ok. 15kg na dobe, ale dla mnie temperatura idealna to 18st.
  12. nawrot ma byc ustawiony tak, aby roznica pomiedzy zasilaniem a powrotem wynosila... yyyy... nie pamietam - w instrukcji jest napisane. Chodzi o to zeby zbyt zimna woda nie wracala na piec i zeby nie wykraplala sie woda na sciankach pieca. w zaleznosci od warunkow grzania roznie sie to ustawia. jak odpalasz grzanie, teoretycznie bardzo duzo czynnika powinno wracac na kociol, jak juz grzejniki sa mocno rozgrzane, na powrot wraca mniej czynnika - trzeba znalezc zloty srodek.
  13. Witam! Jestem w trakcie remontu starego domu. Wymieniłem okna na poddaszu na plastikowe (w ścianach). Teraz muszę to jakoś obrobić. Problem w tym, że kując stary tynk, odpadł kawałek tynku ze ściany. Ten sam problem mam pod samym dachem (pod okapem) bo poprzedni właściciel zrobił dach ok 5cm nad murem i pod podbiciem dachowym były szczeliny i zaczęły się tym interesować kuny i ptactwo (po tym jak ociepliłem dach). Widziałem kiedyś na youtube szpalety z jakiegoś tworzywa, które wyglądały jak drewno. Fajna sprawa - czy ktoś wie gdzie takie coś dostać? Przyznam że chodzi raczej o dość tanie, myślałem np. o styropianowych. Albo ma ktoś jakiś pomysł, jak wykonać jakąś sensowną "obwódkę" wkoło okna? (szpalety mogą być na gładko, ale jakoś muszę najść na stary tynk bo wygląda to okropnie). I jakby był właśnie podobny "dekor" ze styropianu to chętnie rzuciłbym to pod sam dach... A jeśli styropian, to czym go zabezpieczyć przed słońcem żeby nie żółkł itp? Mam nadzieje że zrozumiale, chociaż trochę chaotycznie ale ledwie żyje... Pozdrawiam
  14. ziutekt nie było pytania, więc co tu pisać? Zimy też jeszcze nie ma.... Cóż mogę napisać - fajnie że sterownik bezprzewodowy - ja wziąłem euroster`a. Nigdy w życiu nie wezmę przewodowego .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...