Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

darek-jg

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    64
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

darek-jg's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. "I tu rzeczywiście wytrzymałość (w sensie parametr Mpa) jest zdecydowanie na plus Porothermu" Tyle że przy ścianie działowej ta wytrzymałość na ściskanie nie jest potrzebna a co do mocowania kołków to sto razy łatwiej zamocować coś na gazobetonie niż w porotermie.Inna sprawa to przycięcie pustaków w warunkach domowych gdzie gazobeton tniesz zwykłą płatnicą a spróbuj obciąć poroterm na wysokość kilkunastu centymetrów bez użycia elektronarzędzi...
  2. darek-jg

    Ocieplenia poddasza ?

    "nie zapomnij tylko o szczelinie wentylacyjnej" Fajna rada, ciekawe tylko jak ta szczelina będzie wentylowana jak ma na dachu papę i deski i brak otwarcia przy murłacie i w kalenicy...
  3. Beton komórkowy będzie najlepszy,tylko połącz to nowo wymurowane ze starym albo przez wykucie "strzępi" dla przewiązania,albo pręty zbrojeniowe na łączeniu w spoiny(bo może pękać na łączeniu).
  4. Jeśli ta pustka jest dość szczelna to bym nie winił jej za większe zapotrzebowanie na ciepło z racji małej pojemności cieplnej powietrza(ogrzanie powietrza nie wymaga dużo energii)i pewnie można to naprawić od strony poddasza,a problemem może być połączenie tej wełny z izolacją zewnętrzną ścian czyli ciągłość izolacji... Jeśli ściany parteru wychodzą na nieogrzewane poddasze to powinny być ocieplone z obu stron.Często wykonawcy nie zwracają na to uwagi.
  5. W Twoim przypadku za dużo problemów z systemowym ceramicznym lepiej zrób porządny stalowy(widziałem już pęknięte wkłady ceramiczne także nie jestem ich zwolennikiem)
  6. Przypuszczam że ulega biodegradacji tak jak detergenty w płynie do mycia naczyń czy proszku do prania...
  7. "Przestrzeń między styropianem, a deskami wynosi 30 mm, więc cyrkulacja powietrza powinna być" Zrobiłeś otwory dla wypuszczenia powietrza,ale jednocześnie podziurawiłeś papę która chroniła przed skroplinami powstającymi na spodzie blachy...Jeśli w tą pustkę wchodzi ciepłe powietrze z poddasza to nie dziwią duże ilości wody skraplające się na zimnych deskach.Powietrze z wnętrza budynku nie może dostawać się do warstwy izolacji ani poza nią...W pierwszej wersji ocieplenia z wełną i starannym wykonaniu paroizolacji nie powinien wystąpić problem z zawilgoceniem wełny bo i skąd wzięłaby się tam woda?
  8. Zaprawa wapienna zwiąże dopiero po wyschnięciu- nie dopuść do przemarznięcia,grzej i wietrz
  9. Jeśli rysunek jest zgodny ze stanem faktycznym to wynika że słupki wyszły niesymetrycznie względem dachu-lepszym rozwiązaniem będzie doklejenie bk6cm do słupka w otworze nr 2,wtedy otwory będą symetrycznie.
  10. Proponuję je wymurować z bloczka dopiero po zaizolowaniu ścian fundamentowych ,środek można zalać betonem zrobionym na budowie, ewentualnie przy okazji wykonywania chudziaka.
  11. Ten komin to kpina, nie dość że zrobiony z rury wentylacyjnej to jeszcze dotyka drewna.
  12. Chodzi o to że szaluje połowę fundamentów ,ale nie do połowy wysokości .
  13. "Chodzi o to, że działówka wąska a L-ka to ani 1 (bo za wąska, ani 2 (bo za szeroka) tam nie pasuje"-dokładnie o tym napisałem.
  14. Jeśli żelbetowe nadproża są w ścianach nośnych ich zastosowanie może wynikać ze względów konstrukcyjnych i raczej sam nie powinieneś ich zmieniać na ceramiczne lub elki. W ścianach działowych elki się nie sprawdzą i tam możesz dać ceramiczne lub wylać żelbetowe.
  15. Tak na żywioł to odradzam- duże prawdopodobieństwo zawalenia.Zatrudnij kogoś z uprawnieniami, powie ci co trzeba zrobić i jak.Myślę,że bedą potrzebne papierki do urzędu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...