Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zygwad

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez zygwad

  1. ja na razie zbieram papierki a zezwolenie dostanę pewnie najwcześniej we wrześniu. dlatego KB jeszcze nie mam.
  2. konstruktor na wyjeżdzie. Pytam, bo wydawało mi się, że są jakieś ogólne normy odległosci zbrojenia od krawędzi betonu.
  3. mam prośbę aby fachowcy spojrzeli na mój rysunek płyty i zbrojenia - jakie tam strzemiona w ten fundament dać? 20x20 czy 20x25? Niby rozrysowane ale słabo.
  4. o i o taką odpowiedź mi chodziło. Budynek bedzie lekki. Czy jeszcze jakaś propozycja co do producenta lub rodzaju styropianu? jakaś termoorganika? styropmin? coś innego?
  5. starałem się to napisać kilka postó wcześniej ale wszyscy podłapali temat styropianowego domu. Popatrzcie panowie konstruktorzy i fachowcy czy to jest ok i radzcie jaki użyć styropian.
  6. Oj wstawiam to co dostałem od konstruktora. http://img62.imageshack.us/img62/4211/plytan.png Uploaded with ImageShack.us
  7. No tak, tyle że chodzi i o odpowiednie zabezpieczenie wodne i o pełzanie itd. Liczyłem na jakieś logiczne argumenty. W moim przypadku to około 70 metró sześciennych więc różnica cenowa ogromna.
  8. tak pisze na projekcie płyty, być może dotyczy tylko powierzchni płyty a nie całego budynku. A budynek lekki - w większości jednokondygnacyjny.
  9. 160 stron forum i w sumie dalej nie wiem jaki styropian zastosować. Czy musi być XPS czy też może być eps 200. W projekcie płyty mam 3 KN/metr kwadratowy. Czy np. KNAUF Therm EXPERT Hydro D 200 do 4000 kg/metr spełnia takie wymagania?
  10. Witam wszystkich. Forum czytam od dłuższego czasu ale nadszedł też czas pytań. Po 12 latach od budowy domu musze ponownie budować - tym razem dośc duży ( 34x12) budynek usługowo-handlowo mieszkalny. Jak się okazało grunt mam bardzo niedobry - w skrócie - kiedyś tam była rzeka, większość to namuły a w dodatku w czasie II wojny światowej prze środek działki przebiegały okopy, rowy przeciwczołgowe itd. Po zrobieniu kilku odwiertów i dokładnych badaniach powstała koncepcja płyty fundamentowej. Dodatkowo grunt pod płytą zostanie wzmocniony 30 cm warstwą kamienia 100-200 i 25 cm wartwą geokraty o małym oczku zasypywaną tłuczniem 2-30 mm. Na to idzie xps. I teraz pytanko o zakończenie i połączenie poziomego xps-a z pionowym. Jak to praktykuje się? U mnie ten xps pionowy nie będzie wkopany w ziemie ponieważ geokrata to uniemożliwia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...