Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Anzji

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Anzji

  1. Dziękuję za odpowiedź. Myślę, że jeśli zdecyduje się na ten kocioł to faktycznie z dodatkowym zasobnikiem CWU za wymiennikiem. W każdym bądź razie pogoda jest jaka jest:( więc budowa trochę się opóźnia i na wybór kociołka jest jeszcze trochę czasu. Niedawno odkryłem , że w Bydgoszczy (gdzie mieszkam) organizowane są co roku targi z branży pellets. Kolejna edycja będzie w czerwcu i myślę, że zdążę jeszcze się tam wybrać aby na żywo obejrzeć jak sprawują się kotły poszczególnych producentów.
  2. Witam, pozwolę podłączyć się do tematu ponieważ tej wiosny również czeka mnie wybór kotła. Wstępnie wybrałem podobnie kotły Eg Greń Pellet Mini i Heiztechnik DasPell i dodatkowo jeszcze Red Compact. Ten ostatni kociołek leży mi najbardziej ze względu na niewielkie wymiary- niestety kotłownia nie jest za duża i rozmiar w tym przypadku ma duże znaczenie . Zaintrygowała mnie w tym kotle możliwość przepływowego podgrzewania CWU jak w gazowych kotłach dwufunkcyjnych- w takim rozwiązaniu odpada konieczność instalowania zbiornika CWU = potrzeba mniej miejsca. Nie mogę niestety znaleźć żadnych opinii na temat takiego rozwiązania, więc jeśli ktoś ma taki kocioł lub się po prostu zna i wie czy ma to sens bardzo proszę o odpowiedź.
  3. Ja mam podobny dylemat. Póki co skłaniam się ku pompie gruntowej . Wyceny, które do tej pory otrzymałem(pełna instalacja z DZ poziomym, kotłownia , cwu) mieszczą się w granicach 33 tys do 48 tys brutto. Natomiast oferty na pompy PW od 28 tys do 45 tys brutto. Różnica jest więc naprawdę niewielka, a jednak koszty późniejszej eksploatacji przemawiają na korzyść gruntowych. Dom zamierzam dogrzewać kominkiem z DGP ,więc początkowo nastawiałem się na powietrzne, tylko ich koszt instalacji kalkulowałem na nieco niższym poziomie:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...