Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sham4n

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    115
  • Rejestracja

O sham4n

  • Urodziny 08.11.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

sham4n's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Witam, czy istnieje możliwość obejrzenia Pana domku na żywo?
  2. Witajcie! mam pytanie odnośnie drenażu wokół budynku. Warunki następujące: - dom posadowiony na płycie fundamentowej ok +30cm nad poziomem "0", - wody gruntowe na ok. -1-1,2m. Niestety mam dwie opinie co do wykonania drenażu: 1) robić w odległości ok. 1,2m od krawędzi płyty na głębokości -40cm, 2) nie robić, bo i tak budynek jest ponad wodami gruntowymi, a może być tylko problem z odprowadzeniem wody do studni chłonnej no i niepotrzebne koszty (opinie firmy od drenaży). No i kolejny dylemat...
  3. Dzięki za odpowiedzi. Mój spec od elewacji też mówi, że będzie ok. Także zobaczymy
  4. sham4n

    Drenaż domu

    to u mnie zero wody, woda ze spustów rynnowych leci blisko domu, ale żadnych kałuż nie ma - i tak od listopada. Wiec wygląda, ze bedzie ok.
  5. sham4n

    Drenaż domu

    Witajcie! Również mam pytanie odnośnie drenażu wokół budynku. Warunki następujące: - dom posadowiony na płycie fundamentowej ok +20cm nad poziomem "0", - wody gruntowe na ok. -1-1,2m. Niestety mam dwie opinie co do wykonania drenażu: 1) robić w odległości ok. 1,2m od krawędzi płyty na głębokości -40cm, 2) nie robić, bo i tak budynek jest ponad wodami gruntowymi, a może być*tylko problem z odprowadzeniem wody do studni chłonnej no i niepotrzebne koszty (opinie firmy od drenaży). No i kolejny dylemat
  6. 80cm, drewno będzie od wewnątrz A chyba bałbym się siadać, bo okna wysunięte w ocieplenie. Mój elewator mówił, że w sumie nie ma problemu z tym granitem, połączenie jest na cienki sylikon i wszystko ładnie gra - kamieniarz musi tylko porządnie dociąć.
  7. Witajcie! Muszę zrobić parapet długości 4,2m. Myślałem o granicie, ale w jednym kawałku można zrobić ok. 3m, inaczej konieczne jest łączenie z dwóch płyt. Boje się, że takie łączenie może być mało estetyczne, pękać?, jedna część może opadać względem drugiej... Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Ewentualnie myślałem nad parapetem z klinkieru, co myślicie? Z góry dzięki za pomoc!
  8. Czyli najlepiej zrezygnować z czujników pokojowych z siłownikami bezpośrednio na rozdzielaczu tak? Jeden czujnik na dole w miejscu reprezentatywnym, drugi na piętrze powiedzmy w korytarzu. Każdy niezależnie steruje swoim obwodem bezpośrednio przy pompie, a nie na rozdzielaczach.
  9. Trochę się podepnę Mam dylemat jak sterować ogrzewaniem podłogowym przy pompie ciepła. OP w całym domu (parter+piętro). Na dole mały kominek, dom energooszczedny (ok 4-5kW zapotrzebowania) I teraz pytanie jaką zastosować automatykę? 1) pogodowa + sterownik w salonie -> ok dopóki nie rozpalę w kominku, wtedy pompa przestanie grzać (zadziała sterownik w salonie), a na górze może zrobić się zimno (chyba, że rekuperacja rozprowadzi ciepło po domu?), 2) pogodowa + sterowniki pokojowe - niby ok, ale argumenty o samoregulacji są całkiem sensowne... 3) same sterowniki pokojowe - niby tez ok, bo sami regulujemy temp. w każdym pomieszczeniu, ale tu mam wątpliwości czy tak będzie... Jak myślicie?
  10. Na cene jeszcze czekam, ale szczerze to bardziej zależy mi na walorach użytkowych. 3-szyby żeby nie ciągnęło zimno przy dużych przeszkleniach, a nie oszczędność kilku zł (tanie grzanie pompą ciepła). Z tego co czytałem to problemy z ciemnymi szybami i przebarwieniami dotyczyły pierwszych pakietów dwukomorowych, prawda to? Czy można teraz postawić mały znak równości między pakietem jedno i dwu-komorowym? Nie licząc strat ciepła, a jedynie wspomniane walory użytkowe...
  11. Dostałem charakterystykę dla szyby 6mm "zwykłego" pakietu. Lt=69%, g=49%. Czy faktycznie jest zauważalna różnica między pakietem 4mm o Lt=71% oraz 74%(sunenergy)? Na piapierze różnica jest... Czy nie ma co bić piany i brać standardowe szyby?
  12. Argumentacja była, że jak w zimie profil się kurczył to pękały naroża... Finlandia dzięki za info:) Ciekaw jestem czy ktoś z was widział obok siebie standardową szybę i taką sunenergy? Oprócz lepszego Lt ma mieć jaśniejszą barwę. - "stare" szyby z tego co czytałem mogą mieć chyba lekko zielonkawe zabarwienie.
  13. Szczerze mówiąc obecnie dla mnie ważniejsze jest właśnie Lt. Nie chciałbym mieć wrażenia, że szyba jest ciemna... 3% to niewiele, ale pamiętajmy, że wyznacznikiem jest pakiet dwuszybowy o Lt 80%. Przy szybie 6mm jeszcze to sie pogorszy stąd moje obawy. Jak będe miał wartości podane przez producenta to napisze. Odnośnie montażu: Avante - Krysiak, Awilex - lakbud. Mało pozytywnych opinii, ale za to brak negatywów myślę, że będzie dobrze:) Aha odnośnie tego cienkiego zgrzewu - spotkałem się z opinią, że producenci się z tego wycofali, bo powodowało to problemy... Spotkaliście się z tym tematem? Jakoś na Awiluxa nie ma negatywów, a oni tak robią....
  14. Witajcie, Jestem na etapie zamawiania okien. Na placu boju zostały mi dwie firmy wrocławskich dystrybutorów: - Awilux (dawniej Hekaplast) na schuco corona si82 - avante na deceuninck Forte Firmy wydają się być ok, jedynie wizualniej bardziej mi pasuje Awilux - cienkie zgrzewy ramy. Oprócz tego w Awiluxie mają szyby Sunenergy o podwyższonym Lt co w przypadku szyb 6mm w dużych przeszkleniach może "robić różnicę". Co myślicie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...