Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Juziomen

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Juziomen

  1. Piszesz - temperature zasilania --> chodzi o manualne pokrętło mieszacza czy temperature zasilania na kotle gazowym ? Masz 100% podlogowki ?
  2. To mam jeszcze jedno (chyba inteligentne ) pytanie: Czy: a) lepiej ustawić na piecu gazowym jednofunkcyjnym temperaturę zadaną (dodam że chodzi o otwartą przestrzeń) np. 20 i na zaworze trójdrożnym/mieszaczu (ręcznym) 5 "bieg" czyli temp. ok 40 st co daje wyjściowo w moim przypadku temp. wewnętrzną na poziomie 21 st? b)Czy ( z punktu ekonomicznego -> czyli zmniejszenia ilości spalanego gazu) na piecu ustawić np. 21 stopni i przystawić zawór trójdrożny ( mieszacz) na 2.5 -3 co da dokładnie tą samą temperaturę ? Spotykam się z różnymi opiniami : jedni mówią aby piec spokojnie dochodził do zadanej temperatury ( zatem opcja b) inni znów że lepiej szybko osiągnąć zadaną temperaturę aby piec szybko się wyłączył.
  3. To u mnie od 01.10 do 31.12 - w sumie 1197 m3 gazu czyli 2414 zl. Ciekawostka ... przy -15 wczorej od godziny 16:00 do 6:20 rano spalilem 20m3 gazu ... MASAKRA
  4. Mam piwnice - w 85% wkopane w ziemie (mam tam grzejniki) ale aktualnie sa wyłączone. Piwnica ocieplona 5cm xps-em , posadzka piwnicy ok 10 cm styropianu co daje ok 12-14 stopni. Na parterze i pietrze 10 cm styropianu w podłodze.
  5. Witam, To może teraz moje "dane" do przeanalizowania : a) dom 250m2 użytkowej b) okna 3 szybowe z ramkami termicznymi i gazami + cieple parapety + ciepły montaż c) rekuperacja Aris + GWC d) ściany 36 porotherm ( jeszcze brak ocieplenia ale mam zakupioną 20 cm wełnę) e) poddasze 27 cm welny (skosy) ok 45 cm sufit f) kocioł Viessmann 200W - 22 kW + sterowanie pogodowe + sterownik w salonie + temostat w kazdym pokoju g) 175 m2 podlogowki + 75 m2 w grzejnikach ( w sumie 4 sztuki + 2 drabinki w lazience) h) temperatura w salonie (zadana i minimalna 21 stopni) z tym że od 18 do 6 rano -> działa pogodówka i (chyba) olewa ten sterownik\termostat w pokoju, od 6 rano do 18 piec "patrzy" na sterownik\termostat w salonie i) na podłogówkę przy temperaturach za oknem idzie ok 40 st co daje w sumie temp wyższą niż zadana .. bo sięga 21.6 stopnia ( co mi nie przeszkadza). Spaliłem od 01.10 do teraz jeszcze dodatkowo ok 1.5 mp grabu (kominek w salonie) j) okolice Katowic Spalanie za cały grudzien: 566m3 gazu , od 01.01 do 10.01 ok 206m3 .. Te wartości są chyba ogromne ... co wy na to ?
  6. Juziomen

    Pełne deskowanie dachu

    Czy płyty OSB-3 można kłaść w deszczu? Niestety mamy straszną pogodę ...
  7. Juziomen

    Pełne deskowanie dachu

    Pytanie tylko jaką papę podkładową wybrać do montażu mechanicznego jeśli wszystkie firmy otwarcie piszą że tylko zgrzewanie - podobno podczas przybijania papy zgrzewalnej występują pęknięcia. NIestety nie znalazłem papy podkładowej (za rozsądne pieniądze) o grubości ok 3 - 3.5 która może być montowana mechanicznie jak np. ta : Membrana PM icopal ... ale cena jest kosmiczna. Macie coś sprawdzonego ? Moi dekarze planują mocować papę przybijając kontrłaty + mam płaską dachówkę zatem chyba nie powinno być problemu z podwiewaniem ? Dziękuje za szybką radę bo mam 1-2 dni aby zamówić papę --> więźba już po woli rośnie w oczach... Pozdrawiam ..strapiony.
  8. Juziomen

    Pełne deskowanie dachu

    Pasy równolegle do rynny nawet przy kącie dachu 39 ? Papę zaczynamy kłaść od dołu do góry , czy od góry do dołu? Każdy pas papy jest przybijany w górnej części a później zakrywany pasem wierzchnim ??? Dzięki za odpowiedź.
  9. Juziomen

    Pełne deskowanie dachu

    Panowie jakieś rady???
  10. Juziomen

    Pełne deskowanie dachu

    Ale papa poziomo w pasach czy pionowo (bo nie do konca rozumiem) ... a plytke OSB juz kupilem wiec desek nie bedzie .. moze i lepiej bo mam plaska dachowke .. A ta papa jest do bani : Papa oksydowa Welplast PV60S30Super Montaż ?? Powinna byc SBS ? Dzięki za radę
  11. Juziomen

    Pełne deskowanie dachu

    Mam tutaj pytanie ... czy nachylenie dachu ( 35 i 39 st) wplywa na montaz papy ? Podobno przy tym kącie nachylenia papę trzeba przybijać ( nie zgrzewać). Jak zatem najlepiej to zrobić ? Może papiakami pod kontrłatami ? Czy raczej na długość u góry każdego pasa i kryć ? Dodam że dach będzie od razu kryty dachówką. Pod papą będzie płyta OSB3. Dziękuje za informację jak to prawidłowo zrobić.
  12. Juziomen

    Źle zaimpregnowane drewno!

    Hej, Wiem, że wątek jest stary ale może warto go odświeżyć.. macie jakiegoś faworyta do impregnacji metodą zanurzeniową? Zastanawiam się nad KUPRAFUNG-P, KUPRAFUNG-NO, FOBOS-NW .. do zaimpregnowania ok 15 m3 / +- 430 m2 ...
  13. Juziomen

    Pełne deskowanie dachu

    Czy mógłby Pan podać link \ nazwę takiej kratki osłaniającej? Nigdzie nie mogę tego znaleźć... Dziękuje i pozdrawiam
  14. Juziomen

    Pełne deskowanie dachu

    Dziękuje za informacje. Nasuwa mi się zatem pytanie jak to zrobić w podbitce drenianej ( pióro0-wpust) robionej na skrzynkę ... wiercić w niej dziurki ? Dodatkowo co Pan sądzi o piance poliuretanowej na ocieplenie poddasza? Jakoś mam dużą obawę aby aplikować to bezpośrednio na płytę OSB ( dachówka-łaty-kontrałty-pap-osb3) ... wtedy nie da się zrobić żadnej szczeliny ..
  15. Juziomen

    Pełne deskowanie dachu

    Czy zatem szczelina 2 do 5 cm zapobiegnie kondensacji pary wodnej? Skąd pewność że nie będzie grzyba ...
  16. Juziomen

    Pełne deskowanie dachu

    Hej - a masz jakiś link do tego wątku ? Bo nie do końca wiem jak to zrobic... + czy przy zastosowaniu dachówki wentylacyjnej kalenicowej powinno się jeszcze dodatkowo poniżej dodawć normlaną dachówkę wentylacyjną ? Czy to zbędne ...
  17. Juziomen

    Pełne deskowanie dachu

    W ramach przypomnienia otrzymałem od Pana Andrzeja informację na temat papy i osb3. Dalej uważam że sugestia Pana Andrzeja jest słuszna (moje odczucie) ale ostatnio podczas dyskusji z znajmymi zarzuno mi, że taki dach nie ma prawa oddychać ( chodzi o wyjście wilgoci z domu --> zarzucono że tak szczelny dach osb + papa nie może przepuścić wilgoci wychodzącej z domu nawet z zastosowaniem szczeliny 2-3 cm za wełną.) Proszę popatrzeć na dach z załącznika ( to mój) .. z tego co mi wiadomo nie ma problemu z wentylacją kalenicy ( lewa strona dachu na screenie) gdyż płyt OSB można nie łączyć na środku ( a papę naciąć na całej długości kalenicy) + dachowki wentylacyjne i dachowki wentylacyjne kalenicowe... wtedy szczelina wentylacyjna ( ta pomiędzy ocieleniem a płytą OSB) będzie miała wylot na górze. Czy jest to prawidłowe rozwiązanie? Pytanie co z drugą częścią domu ( z 4 belkami idącymi z każdego naroża domu a łączącymi się w szczycie) .. tutaj nie da się tego tak zrobić. Jakieś sugestie ?
  18. Juziomen

    Pełne deskowanie dachu

    Rozumiem - w przypadku dachu nie chcę eksperymentować więc zdecyduję się na zwykłą papę. Zaproponowano mi papę WERNER (modyfikowana SBS) o symbolu PYE PV200 S40 (za 10,45 zł brutto - cena chyba do przyjęcia). Co Pan o niej sądzi?
  19. Juziomen

    Pełne deskowanie dachu

    A co Pan uważa o produkcie Delta Bituxx (miałbym ją w cenie nie przekraczającej 10zł brutto / m2), czyli chyba porównywalne z zwykłą papą. Pracował Pan już z tym produktem? Krótki opis: Membrana asfaltowa na osnowie z włókniny poliestrowej przeznaczona do układania na dachach deskowanych. Dzięki zewnętrznej warstwie, którą stanowi posypka mineralna,membrana jest odporna na promieniowanie ultrafioletowe oraz czynniki atmosferyczne i może pozostać bez ostatecznego pokrycia przez 24 miesiące. DELTA®-BITUXX można układać jako warstwę wstępnego krycia pod każde konwencjonalne pokrycie dachowe, które układa się na konstrukcji składającej się z kontrłat i łat. Dzięki temu, że membrana jest zamknięta dla dyfuzji pary wodnej może również stanowić warstwę podkładową pod gont bitumiczny. Dziękuje za pomoc.
  20. Juziomen

    Pełne deskowanie dachu

    Tutaj widzę dwie : http://www.leroymerlin.pl/porownanie-produktow,cl455,cp:133324:76008.html A: Płyta wykończeniowa OSB-3 (Struktura gładka) B: Płyta wykończeniowa OSB-3 3,125M2 SWISS KRONO GROUP (Struktura gładka nieszlifowana ??) Znanazłem jeszcze info dotyczące grubość płyty w zależności od odległości krokwi : 60 cm 12 mm gr 80 cm 15 mm gr 100 cm 18 mm gr http://www.hurtownia.profil.pila.pl/index.php?chapter=id0319 Ja chciałem zakupić 12 mm gr .. ale mam krokwie co 90 cm - zatem czy to dobre rozwiazanie ?? Dzięki Andrzeju za info....
  21. Juziomen

    Pełne deskowanie dachu

    Przerabiałem ten temat 1000 razy .. wentylacja i tak i tak bedzi ( jak zle jej nie zrobisz) ... wilekosc łat \ kontrał = 1 wen , odstep miedzy dechami a welna = 2 wen .. łatwiej zwalić tą drugą . W sumie lepik nie jest drogi ... boję się tylko nieszczelności zwiążnej z przebiciem papy pod gwoździem przybijanej kontrałty ... Tak czy siak dzieki za info ... jakies inne propozycje pap ?
  22. Juziomen

    Pełne deskowanie dachu

    A jaki lepik ? Na zimno ?
  23. Juziomen

    Pełne deskowanie dachu

    Witam, Przyczytałem większą część stron .. ale mam jeszcze pytnia odnośnie samej papy. Prawdę mówiąc nie chce wydawać już więcej na i tak bardzo drogi dach ( dachówka płaska , 8 okien dachowych z roletami itd) ... w sklepie namawiają mnie na membranę ale ja postanowiłem obić płytą OSB-3 12 mm ( a propo taka gr nadaje się ? ) i papą ... tylko jaką papę polecacie ? Tak jak mówię nie chcę badziewia ale nie chciałbym też kupować nie wiadomo jak drogiej papy .... Dodam jeszcze że namawiono mnie na zakup Membrana asfaltowa DELTA BITUXX + klej DELTA®-THAN. Dziękuje za informację.
  24. Z licznych opini na forach to właśnie taka temp w zimie (oczywiście +-) jest z GWC ....(dlatego nie trzeba stosować grzałki) .. I jeszcze pytanie - Pan ma rekuperator ? Bo w opisie widzę jego brak ..
  25. Chwila..... czyli zakup rekuperatora w połączeniu z GWC mija się z celem? Pytanie zasadnicze jest takie .. co nam daje rekuperator (podział lato - zima) gdy mamy WM i GWC .. załóżmy że mamy +3 st na wejściu do domu z GWC ... Dodatkowe pytanie jest takie ... czy nie warto dopłacić +- 2000 zł do centrali wentylacyjnej i zakupić rekuperator ( 2 w 1) ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...