Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Guidgen

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Guidgen's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam Powoli rozglądam się, za wykonawcą w okolicy Żywca i też ta firma wpadła mi w oko (ze względu na znajomość budownictwa energooszczędnego). Budował się ktoś może z nimi i może podzielić się opinią ?
  2. Guidgen

    slabe cisnienie wody

    Dzięki za sugestię. Pewnie w przyszłym tygodniu zaproszę jakiegoś majstra, żeby termę obejrzał i przeczyścił membranę - może rozwiąże to problem. Jak nie, to faktycznie pozostanie inwestycja w jakieś nowe urządzenie. Co do hydroforu nie jestem przekonany (może się mylę) ale wygląda na spore i głośne urządzenie, a nas jest tylko dwójka, więc nie mamy dużego zapotrzebowania na wodę. Ot, tylko żeby prysznic można było wziąć w spokoju i bez zbędnych nerwów Nie bardzo chcę tez inwestować duże środki finansowe, bo planujemy się przeprowadzić za 2-3 lata.
  3. Guidgen

    slabe cisnienie wody

    Witam Mam w sumie podobny problem, więc może ktoś doradzi. Sytuacja wygląda następująco. Mieszkam w starej kamienicy (no może nie aż tak bardzo, lata 70-80, 5 rodzin). Do mieszkania jest doprowadzona tylko zimna woda i każdy sobie podgrzewa w przepływowych ogrzewaczach wody (tzw. terma). Mieszkanie kupiłem 5-6 lat temu i w sumie od początku ciśnienie wody nie było jakieś wielkie, ale też i nie bardzo słabe. Tuż przed wprowadzeniem się ekipa robiła mi remont i przy okazji wyszło na jaw, że w łazience jestem na jednej rurce z sąsiadem (zakręciłem wodę bo wyjeżdżaliśmy na 2-3 dni i sąsiad nie miał przez to u siebie wody). Ekipę która robiła nam remont poprosiłem, żeby nas rozdzielili i w sumie tak zrobili, tyle tylko, że gdy sąsiad pobiera wodę, to ja jej praktycznie nie mam. Da się z tym żyć, ale generalnie trochę wkurza gdy jesteś pod prysznicem, sąsiad spuści wodę w ubikacji i musisz czekać aż mu się zbiornik napełni. No ale do rzeczy... Jeszcze jakiś czas temu terma odpalała bez problemu, wystarczyło odkręcić wodę pod prysznicem. Teraz odkręcenie wody nie powoduje zapłonu termy bo ciśnienie jest za małe. Musze jednocześnie odkręcić trochę kran w umywalce - wtedy terma startuje. Przy czym jak łatwo się domyślić woda leci dość gorąca pod prysznicem, bo jak dam za dużo zimnej - to terma się wyłącza. Sama zimna leci znaczenie mocniej niż ciepła przepływająca przez termę, więc wydaje mi się, że nie jest to kwestia perlatora czy kamienia który zmniejszył przekroje rur (chociaż po prawdzie to woda jest dość twarda i kamień łatwo się osadza). No i teraz pytanie, jak mogę rozwiązać ten problem? Przypuszczam, że w termie mógł osadzić się kamień i dlatego jeszcze jakiś czas temu odpalała samodzielnie tylko przy włączonym prysznicu, a teraz muszę wzmocnić przepływ jeszcze cienkim strumieniem w zlewie. Takie termy (atmoMAG mini 11-0/0 XI H) w ogóle się czyści? A jeżeli to nie jest wina termy, tylko faktycznie przekrój rur jest wąski z powodu kamienia, lub (co tez wydaje mi się prawdopodobne) instalacja została kiedyś tam przebudowana u mnie czy u sąsiadów czy jeszcze u kogoś ostatnio i teraz porostu takie jest ciśnienie i pewnie nie da się tego rozwiązać bez sprawdzania w całej kamienicy jak lecą rury i czy są ułożone zgodne z jakimiś standardami i dobra sztuką? (co raczej jest wątpliwe do sprawdzenia skoro u wszystkich są zamurowane w ścianach). Czy warto inwestować w takim przypadku w jakiś kocioł gazowy ze zbiornikiem wody ?
  4. Mhm, chociaż to dziwne (przynajmniej dla mnie) ze plan zagospodarowania nie zgadza się z rejestrem gruntów. Wydawać by sie mogło, że skoro w planie zagospodarowania jest budowlany to i w rejestrze gruntów tez powinien taki być.
  5. Ok, dzięki za informacje.
  6. Witam, Może ktoś byłby w stanie wyjasnić mi kwestię związaną zróznicami miedzy planem zagospodarowania a rejestrem gruntów. Mam działkę która w rejestrze gruntów (a wiec i w księdze wieczystej) jest oznaczona jako rolna RIVb, natomiast w planie zagospodarowania gminy 2/5 tej działki jest oznaczona jako teren zabudowy mieszkaniowej (...). Czy nie powinno być tak ze rejestr gruntów i plan zagospodarowania powinien się zgadzać ? Co należy zrobić by rozpocząć tam budowę? Wyłączyć z produkcji rolnej? Jak sprawdzić czy już ten teren nie jest wyłączony? Będę wdzięczny za jakieś wskazówki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...