Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MKośc

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Ogrzewanie

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Chrzanów
  • Kod pocztowy
    32-500
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

MKośc's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam podam swoje ustawienia Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana okolo 140m2 całosc podłogówka + 2 ręcznikowce w 2 lazienkach Piec De Dietrich MCR2-24T + zasobnik wody 200l ,sterownik iSense 10 pętli + 2 ręcznikowce wszystkim steruje sam piec. Pustak Termalica ,podłoda,strop,sciana po 20 cm styropianu Okna 4 szybowe Rekuperator Jan Gaz 350 Mieszkamy już 3 sezon .Spalanie roczne około 850-1000m3 gazu ziemnego /zależy od zimy/ Temperatura w domu stała 22 st /całoroczne ustawienia Tryb letni Moje ustawienia pieca: P1-30 P2-55 P3-1 P4-2 P5-1 P23-40 P28-3 P29-7 cz.zew+cz.pok Podstawowa zewnetrzna 20 Podstawowa temp zasilania 6 Klimatyczna zewnetrzna -20 Klimatyczna temp. zasilania 36 Wpływa temp.pomieszczenia 15 Minimalna temp.w obiegu co 27 Maxymalna temp.w obiegu co 37 Predkosc podgrzewania ekstra powoli Predkosc chłodzenia najwolniejszy Start optymalizacji 180 Zbiornik wody ustawiony na 55st dogrzewa wodę po spadku 4 st Przy takich ustawieniach piec trzyma przez cały czas stałą temperaturę 22 st jedno co zauważyłam to to że piec załącza się co godzinę na jakies 10-15 min /niestety nie mam licznika pracy palnika i ilosci startów/ Może ktoś pomoże ? bo z tego co czytam to powinien piec kondensacyjny pracowac dłużej a u mnie pracuje krótko . Sprawdzałam też ilosc skroplonego kondensatu i np na obecną pogodę czyli jakis od 0 do +2 st potrafi za 24h wylac prawie wiadro wody.
  2. a robiąc takie rozprowadzenie ? to lepiej dać trójnik w miejscu zaznaczonym czy też skrzynkę rozdzielającą ? chciałabym rozdzielić jedną rurę fi 160 na dwie rury ( też fi 160 ??) do których to będą zamocowane skrzynki rozdzielające (( do skrzynki fi 160 ze skrzynki do anemostatów fi 125)
  3. dzięki za odpowiedz zmieniłam rozkład rur ,u mnie to będzie trochę ciężko uzyskać taką samą długośc przewodów..hm..a czy do wiatrołapu dodać jeszcze nawiew i na korytarzu?
  4. Czyli żebyśmy się dobrze zrozumieli daje dwie skrzynki rozdzielcze zaraz za reku i pociągam do niej każdy kanał z osobna ? tak jak na załączniku trochę metrów tych rur się robi
  5. Witam staram się sama zaprojektować a pózniej wykonać system reku bez wymiennika gruntowego. Dom parterowy bez zamieszkałego poddasza. Ilośc osób -4 Nie mogę sobie poradzić technicznie z rozmieszczeniem skrzynek rozprężających czy przepustnic. Nie wiem czy dobre ilości powietrza nawiewanego i wyciąganego podałam . Reku będę miała w garażu. Bardzo proszę o pomoc.
  6. Nie obniży mi się pomieszczenie bo ja już powiedziałam architektowi że na 100% dam 20 cm styropianu na przekładkę 10/10 i on już wysokośc pomieszczenia naniósł . zastanawiam się tylko czy dać normalny styropian czy jakiś specialny ,będę miała ogrzewanie podłogowe,ja to sobie tak wyobrażam więc bardzo proszę o poprawę bo naczytałam się już tyle że głowa pęka: PG1 - POSADZKA MIESZKANIA NA GRUNCIE podłoga alternatywnie: wykładzina; terakota... szlichta beton. z prow. instalacji, zdylatowana 4.0 ocieplenie - styropian M30 10.0 FOLIA POD PODŁOGÓWKĘ "SPECJALNY STYROPIAN" 10CM folia hydroizolacyjna 2x na zakład zatarcie beton warstwa wyrównawcza beton B 7.5 10.0 warstwa zagęszczonego suchego piasku 20.0 grunt rodzimy po zdjęciu humusu
  7. a ja dalej nie wiem gdzie mam dać ten dodatkowy styropian .....
  8. z tego co wiem to konstruktor nie przewidział zbrojenia chudziaka na 100% mam miec coś takiego : PG1 - POSADZKA MIESZKANIA NA GRUNCIE podłoga alternatywnie: wykładzina; terakota... szlichta beton. z prow. instalacji, zdylatowana 4.0 ocieplenie - styropian M30 10.0 folia hydroizolacyjna 2x na zakład zatarcie beton warstwa wyrównawcza beton B 7.5 10.0 warstwa zagęszczonego suchego piasku 20.0 grunt rodzimy po zdjęciu humusu a ja chce bardziej docieplic podłogę tylko nie wiem w którym miejscu? jak już wczesniej pisałam.
  9. Nie ma piwnic,dom posadowiony na gruncie piaszczystym,suchym. jakieś propozycje:)
  10. ekmir niestety nie mam ,dalej czekam.....chciałabym dać 2x po 10cm styropianu na podłogę ale nie wiem czy 10cm pod wylewkę i 10cm na wylewkę czy lepiej 2x 10 cm na wylewkę ?
  11. dokładnie Cię rozumiem ,oczy robią zdziwione i a po co to? tylko że nie oni będą płacic moje rachunki..eh bardzo proszę o przepis na torcika dla mnie
  12. własnie trzeba było na fizykę do szkoły chodzić boje się trochę tych ekip budowlanych ....
  13. będą ławy fundamentowe,potem bloczki fundamentowe no i ze środka wybiera się grunt i robi różne mieszanki ,my nie chcielismy nic wybierać bo mamy żółty piasek na tej głębokości tylko na niego dać 20cm styropianu ,wylewkę, folię,styropian 10cm itp
  14. Przeczytałam cały wątek i to chciałam zrobić jako ciepłą podłogę na gruncie okazało się po przeczytaniu porażką może doradzicie jak to powinno wyglądać : dom parterowy pow.całk.200m2 bez zam.poddasza grunt piaszczysty ,suchy ,teren bez podmakania ,działka prosta jak talerz na lekkim wzniesieniu nie w dolinie. dom od pow.gruntu będzie wyżej o 30cm grzanie podłogowe Teraz to już nawet nie wiem jak zacząć??? jak izolować i czym i czy wogóle? myslałam że pod chudziak damy 20cm styropianu 038 a teraz to już nie wiem.... jak zrobić ciepłą podłogę na gruncie żeby potem nie żałować?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...