Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jpg5

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O jpg5

  • Urodziny 16.07.1972

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

jpg5's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Tak, czyli jak? W czym tkwi tajemnica sukcesu przy paleniu w kominku z PW? Wnioskuję z tego, że Regulusy sprawdziły Ci się we współpracy z kominkiem z PW? Ja też zamówiłem właśnie niedawno grzejniki Regulusa, choć trochę z duszą na ramieniu jak mi się one będą sprawować, bo słyszałem o strzelaniu tych grzejników. Miałeś takie problemy?
  2. jpg5

    Piec gazowy TERMET czywarto?

    Piec gazowy TERMET czy warto? No właśnie, warto czy nie? A w szczególności czy warto kupić TERMET Ecocondens Crystal 25, bo zakup takiego kotła chodzi mi po głowie? Może ktoś użytkuje ten właśnie kocioł i mógłby się podzielić wrażeniami użytkownika?
  3. jpg5

    co sadzicie o polskich kotlach

    No właśnie, czas odświeżyć ten wątek. Co dziś, po upływie tych kilku lat, sądzicie o naszym polskim Termecie? A w szczególności o TERMET Ecocondens Crystal 25, bo zakup takiego kotła chodzi mi po głowie.
  4. @bogusław Mam takie pytania: 1. Czy Regulusy są produkowane w Polsce? Dla mnie to akurat zaleta, że coś jest made in Poland, a nie made in Germany, a tym bardziej made in China. 2. „musisz grzejniki lekko przewymiarować jak chcesz korzystać z dobra kondensacji.” Co oznacza lekko przewymiarować? O ile procent suma mocy grzejników musi przewyższać obliczone zapotrzebowanie na ciepło danego pomieszczenia? Dodam, że zamierzam zainstalować grzejniki w domu zbudowanym z cegły (gr. muru 44 cm) + 12 cm wełny, a źródłem ciepła ma być kocioł gazowy kondensacyjny (najprawdopodobnie Vaillant Ecotec Plus VC 246/3-5) + kominek z płaszczem wodnym. 3. „Grzejniki Regulus - wymiana ciepła średnio - 30% promieniowanie 70% konwekcja. Im niższa temperatura wody, tym mniej konwekcji a więcej promieniowania.” Czy to ma jakieś praktyczne znaczenie dla użytkownika, że więcej ciepła z grzejnika jest oddawane drogą promieniowania kosztem konwekcji? 4. „Nieprawda. Regulusy grzeją poprzez promieniowanie intensywniej niż płytowe i żeberkowe z tego prostego powodu, ze ich powierzchnia czołowa, promieniująca jest pofałdowana i blisko dwukrotnie większa niż w niemal płaskiej płycie. Promieniowanie rozchodzi się prostoliniowo, prostopadle do powiechni promieniującej. Oznacza to, że płyta promieniuje ciepłem głównie w obrębie jej rzutu na przeciwległą ścianę. Tymczesem lamelki w regulusach rozpraszają promieniowanie cieplne promieniście (wachlarzowato) na całe pomieszczenie.” Gdzie są te lamelki? Nie widziałem grzejników na żywo, a jedynie oglądałem galerię zdjęć. Czy lamelki to ta pionowa harmonijka w środkowej części grzejnika? 5. „Grzejniki konwektorowe składają się z rur miedzianych z nasuniętymi blachami aluminiowymi, całość umieszczona jest w obudowie. Blachy aluminiowe zwiększają powierzchnię wymiany ciepła. Powietrze przepływające przez grzejnik omywa rury i blachy aluminiowe ogrzewając się od nich. Przekazywanie ciepła w tych grzejnikach odbywa się praktycznie wyłącznie przez konwekcję. (...) Nie dotyczy regulusów. Element grzejny nie jest umieszczony w obudowie a grzejniki grzeją intensywnie całą powierzchnią przednią...” Czyli ta, nazwijmy to zewnętrzna blacha z pofałdowaniami w grzejniku Regulusa, to nie jest obudowa, a element grzejny?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...