Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

adso1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

O adso1

  • Urodziny 01.02.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Tychy
  • Kod pocztowy
    43-100
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

adso1's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję wszystkim za wyrażenie opinii. Każda metoda ogrzewania ma jakieś zalety. Jednak wolę prosty i uniwersalny system więc będzie podłogówka wodna. Jak zajdzie potrzeba to mogę nawet łupać drewno i palić w kotle zgazowującym z buforem. Z miejscem nie będzie problemu bo planuję duży garaż/warsztat, ok. 50 m2. Na razie chodzi o jak najmniejszy koszt inwestycji bo i tak będę musiał wziąć trochę kredytu na dokończenie budowy. Generalnie chodzi mi o wielkość zapotrzebowania na energię takiego lub podobnego domu. Czy w ogóle można ogrzać go prądem w rozsądnej cenie i bez inwestycji rzędu 25 tys. Wszyscy znajomi łapią się za głowę jak słyszą o prądzie. Ile kosztuje takie OZC?
  2. Zużycie na CO zawyżyłem, jak wyjdzie 5 MWh to jeszcze lepiej. OZC będę robił jak już będzie projekt ostateczny. Podłogówka wodna dlatego, że wolałbym jednak mieć możliwość użycia innego nośnika energii niż tylko prąd. Oczywiście klimatyzator i jakaś nowoczesna koza będzie na pewno.
  3. Gruntowa nie wchodzi w rachubę ze wzgl. na koszty. Bezwładność podłogówki to chyba zaleta przy II taryfie? Kocioł elektryczny w formie grzałek w małym baniaczku i pompa obiegowa do tego. Jeszcze kwestia grubości wylewki.
  4. Witam, jestem na etapie projektu. Parterówka bez poddasza ok. 100 m2, podłoga i ściany 20 cm styropianu, strop 30-40 cm wełny. Wg ciepłowłaściwe wychodzi zapotrz. na energię do ogrzewania 6000 kWh/rok. Powiedzmy, że w wyniku błędów wykonawczych będzie 7000 kWh/rok. Czy ja mam się pchać w jakieś pompy ciepła za 25 tys.? Chcę mieć podłogówkę wodną na całej powierzchni oraz prosty kocioł elektryczny w II taryfie więc wszyscy znajomi pukają się w czoło. Proszę o opinię, może ja coś źle liczę?
  5. Dzień Dobry, mam pytanie do fachowców od instalacji CO. Jest to końcówka instalacji w bloku na ostatnim piętrze. Zamierzam przerobić to ustrojstwo, żeby się tak w oczy nie rzucało. Chciałbym odciąć te rurki przy podłodze i puścić nowe PEX-em przy ścianie do grzejnika płytowego z dolnym przyłączem. Jak rozwiązać odpowietrzenie pionu po usunięciu tych rurek z odpowietrznikiem, który i tak nie spełnia swojego zadania ponieważ kaloryfer trzeba co jakiś odpowietrzać ręcznie. Czy można ten odpowietrznik automatyczny jakoś dyskretnie zamontować np. bezpośrednio na grzejniku pod parapetem? Pozdrawiam.
  6. Kaszpir007 "Często oglądając dzienniki forumowiczów widać kto ma kasę. Ci co budują jak najtaniej wpadają się jakąś paranoję aby wszystko co da kupić jak najtaniej i zrobić jak najtaniej i później oglądając zdjęcia takich domów to widać ... " Wyjąłeś mi to z klawiatury.
  7. http://raider55.blox.pl/resource/mazury_1.jpg A to nie jest krzywdzące dla innych? Zdjęcie ze strony http://raider55.blox.pl/html/1310721,262146,169.html?3 polecam, przykłady czego nie robić. edit: oczywiście, że nie mam nic przeciwko estetycznym pokryciom dachowym.
  8. OK może trochę uogólniłem, nie każdemu się to samo podoba czy kojarzy. Raczej chodziło mi o to, że zgrabny domek z czerwonym dachem w otoczeniu zieleni większości kojarzy się pozytywnie. Niektórym dachówka kojarzy się z ruderą teściowej, tak bywa. Nigdzie zaś nie napisałem, że dachówka czy tam inny materiał to recepta na piękny dom. Co za nonsens. Nie wpadłbym na to. Daruj sobie analizy. Tutaj chodzi o domek architekta, konkretny przypadek w konkretnym miejscu. O wybór między dachówką, a blachodachówką, kilka tysięcy tańszą imitacją dachówki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...