Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zybel

Banned Users
  • Liczba zawartości

    73
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez zybel

  1. U ciebie bezwładność podłogi to pewnie jakieś 12 godzin, czyli próba sterowania temperaturą w zależności od pory dnia mija się z celem. Sterownik pogodowy bierze pod uwagę tylko temperaturę zewnętrzną i na jej podstawie odpowiednio miesza wodę (grzeje). Krzywa odzwierciedla utratę ciepła przez budynek i musisz ją tak ustawić aby temperatura wewnątrz była w miarę stała bez względu na temperaturę zewnętrzną. Jak robisz zmiany, to na efekty poczekaj przynajmniej 6-8 godzin. Różnice temperatury w każdym pomieszczeniu możesz sobie ustawić na rotametrach w rozdzielaczu.
  2. wszystko zależy od krzywej grzewczej, i tak ja musisz ustawić, aby temperatura wewnątrz była zawsze ta sama (zadana) bez względu na temperaturę na zewnątrz.
  3. zybel

    Imię dla córeczki

    raśpla, a jak podrośnie to stara raśpla
  4. depresję leczy się niacyną czyli witaminą b3.
  5. po prostu nikomu nie przyszło do głowy, ze strop może być nie ocieplony.
  6. zybel

    Czym jeździmy?

    chevrolet caprice classic 1991 buick roadmaster estate wagon 1995 - do sprzedania gmc vandura g2500 1987
  7. jak największa moc (min 400W) i najlepiej z silnikiem na prąd stały
  8. mozesz się też tym zainteresować (znalezione w innym wątku) http://www.isobooster.pl/zasada_dzialania.php
  9. Masz sterowanie pogodowe? podłogówka ma bardzo dużą bezwładność (kilka godzin) i trudno to sterować termostatem pokojowym.
  10. dokładnie tak, i zapomnij o jakimkolwiek dobowym sterowaniu temperaturą w pomieszczeniach, także możesz sobie darować siłowniki na rozdzielaczu.
  11. a CWU skąd? wydaje mi się ze optymalne może być dołożenie jakieś 300-500 l bufora z wężownicą do cwu. kocioł powinien się włączać rzadziej, ale za to na dłużej, zwykle pozytywnie wpływa to na ekonomie. dodatkowo, będziesz mógł podłączyć jakieś solary, bądź grzałkę i fotowoltaikę.
  12. powiem ci tak. dwa pokoje zrobiłem na listwach, resztę na siatce zbrojeniowej z trytkami, na siatce było łatwiej, szybciej i się rury nie podnosiły.
  13. a czy rurek nie powinno się umieszczać w połowie wylewki? zamocuj je trytkami do siatek zbrojeniowych i podczas zalewania niech lekko uniosa, i masz problem z głowy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...