Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PiotrGD

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez PiotrGD

  1. Mimo iż wątek wiekowy to i ja dorzucę swoje trzy gorsze. Najważniejsze, aby lampa była faktycznie wykonana z kryształu, a nie ze szkła lub co gorsza z akrylu. Nie należy tutaj kierować się ceną jako wyznacznikiem jakości. W hipermarketach możemy kupić różne cuda kryształopodobne w cenie lamp (a niekiedy dużo droższe) z czeskimi kryształami Bohemia lub Spectra Swarovski. Ja u siebie w domu mam nad stołem w jadalni plafon z kryształkami Swarovskiego, a w łazience prostokątny plafon z lustrem, które odbija światło w dół. Obie lamy są czeskie, producent to Elite Bohemia. W małej łazience miał być sufit podwieszany, bo jest naprawdę maleńka i plafon zajmuje z 1/3 sufitu ale i tak wygląda uroczo
  2. Czy ktoś z Was spotkał z washletem (deska sedesowa z podmywaniem) na kwadratową muszlę? Zamontowałem washlet w jednej z łazienek i wynalazek ten sprawuje się rewelacyjnie. Podgrzewa, podmywa, oszusza. Jednak pasuje tylko na standardowe muszle. Potrzebowałbym czegoś markowego na muszlę w kwadracie. Jak narazie nic udało mi się nic znaleźć.
  3. Podbiję temat, bo sam zdecydowałem się na washlet TOTO. Połączenia podgrzewanej deski sedesowej z bidetem. Jednym słowem grzeje, podmywa i suszy, a sterujemy ją bezprzewodowym pilotem montowanym na ścianie. Japońska technologia
  4. PiotrGD

    Kludi balance czy Q-beo

    Mam w małej łazience baterię Kludi (z instalacją wewnątrz ściany) oraz baterię prysznicową z deszczownicą Kludi. Jak narazie sprawują się bardzo dobrze. Też stałem przed dylematem czy przepłacać, ale czytając tyle pozytywnych opinii o Kludi zaryzykowałem i jestem zadowolony.
  5. Dobry system hydro do montowania pod prysznicem kosztuje sporo, chińskie produkty od razu sobie daruj a unikniesz problemów. Ja długo szukałem wanny z hydromasażem, naczytałem się sporo opinii ale w końcu wybrałem produkt, z którego jestem zadowolony. Wszystkie negatywne opinie, a tych jest najwięcej, to opinie ludzi, który kupili wanny w hipermarketach za 2000 zł. Później się dziwią, że coś nie działa, coś śmierdzi. Dbanie o wannę to kwestia jej dezynfekcji - raz na miesiąc, specjalnym płynem. Wanna ma ozonowanie więc jest w miarę sterylna. Nic nie śmierdzi, a dysz się nie poleruje - jak to ktoś napisał na początku wątku Jedno co zauważyłem: wanna z masażem wodnym, ale bez powietrznego - to już nie to samo. Gdybym zrezygnował z powietrznego (to takie dziurki w spodzie wanny) to pewnie nie byłbym do końca zadowolony. Po włączeniu tego powietrza wanna dopiero zaczyna silnie "masować".
  6. Ja kilka lat temu kupiłem przenośnego splita ZIBRO. Nie miał rury tylko cały duży wentylator, który wystawia się za okno/na balkon. Moc chłodzenia to 5kW. Gdy chłodził (czyli w momencie, gdy generował najwięcej hałasu) bierze ok. 1 kW z sieci elektrycznej, gdy działał tylko wentylator to 80W. Chłodziłem nim niecałe 20m2 więc aby utrzymać niską temperaturę włączał się na góra 10 minut na godzinę. Także koszty nie są duże. Po sezonie chowam w karton. Decydując się na klimę nie ma co wybierać cudów bez wyprowadzenia ciepła i skroplin na zewnątrz. Fakt tanie one są, ale już z pewnością nie są wydajne.
  7. The_Cat: mi EURO zawsze znosiło sprzęt do mdomu, a kupiłem u nich niemal cały sprzęt AGD trafiając na promocje. Minusem jest to, że nie wszystkie modele ze swoich sklepów stacjonarnych mają w sklepie internetowym
  8. Jeśli ktoś zainteresowany jest lodówką side-by-side to mogę polecić model, który sam rok temu zakupiłem: SAMSUNG RF62QEPN. Zależało mi na dużej lodówce jednak wszyskie dostępne na rynku side-by-side miały w środku ściankę działową, która dzieliła lodówkę na dwie odrębne, wąskie lodówki. Ten model tego nie ma. Otwieramy dwoje drzwi i mamy poręczne półki, przez całą szerokość lodówki. Do tego zamrażarka w sprytnej szufladzie, w niej kostkarka (kostki lodu lądują w wanience, którą możemy sobie wyciągnąć). Mamy też podajnik wody. Całkiem sprytny model. Niestety nie pod zabudowę.
  9. Proste systemy alarmowe, chociażby te z Allegro pewnie dadzą się skonfigurować domowym sposobem. Jednak zastanów się czy oszczędność będzie aż tak duża. Jeśli czujek nie będziesz miał dużo to możesz zaryzykować, jak się nie uda wezwiesz fachowca. Ja swój system zaprojektowałem tak, że nie dałbym rady samemu sobie z tym poradzić. Widziałem program, którym fachowiec konfigurował mi to wszystko i nie wyglądał zachęcająco. Ja poza czujkami ruchu (zwykłe i dwie dualne) montowałem kontaktrony , czujkę czadu i gazu oraz czujnik zbicia szyby. Instalacja podzielona jest na dwa piony: można alarm włączyć tylko na parterze lub parter+piętro. Sterowanie to 2 klawiatury LCD (parter i piętro) oraz pilot (bez niego ani rusz). Z pilota sterowany jest też alarm napadowy i cichy alarm. W całość wkomponowana centralka do powiadomień SMS. Gdyby nie fakt, że alarm wysyła powiadomienia do firmy ochroniarskiej to może dałbym się namówić elektrykowi, który chciał mi alarm montować. Ale w przypadku więcej niż 2 fałszywych alarmów miesięcznie, za każdy dojazd ochrony płacę dodatkowo, więc wolałem postawić na fachowaca. Przyznam, że rozbieżność cenowa firm z okolic Gdańska była ogromna. Jednak z systemu jestem zadowolony.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...