Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bad

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    438
  • Rejestracja

1 obserwujący

Bad's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Widziałem na forum wiele Pańskich wpisów. Nie owijając proszę o ustawienia krzywej i histerezy pompy ciepła którą Pan użytkuje mam taki sam model i za bardzo poradzić sobie nie mogę z ustawieniami. Dziękuję z góry
  2. Witam. Widzę,że masz gruntowke w opisie. Chciałem podpytać jak się sprawuje i jak to wygląda kosztowo miesiecznie? Jest sens? Zadowolony jesteś z dolnego źródła? Odwierty nie wchodzą w grę u mnie,bo nie jestem przekonany, poza tym koszt kosmiczny..zastanawiam się również nad koszami,ale nie.mam nikogo w znajomych,kto moglby się wypowiedziec... Pod.uwage biorę ewentualnie powietrzna, ale słyszalne,że lubi się.popsuc duze koszty generuje. Dziękuje z góry za odpowiedź. Pozdrawiam
  3. Też jestem z łódzkiego i wybrałem firmą montującą pompę z pomorskiego. W czasie gdy montowałem pompę u siebie lokalne firmy miały ceny z kosmosu. Poza tym nie muszę wcale wzywać (jakby co) tej firmy tylko mogę wybrać inną, która ma autoryzację producenta.
  4. Możesz jeszcze wziąć pod uwagę pompy IVT/Buderus. Mam Buderusa ze starym modelem sterownika i moim zdaniem to był dobry wybór. IVT miało to samo w środku co Buderus tylko nowszy sterownik i wyższą cenę. Podejrzewam, że znajdziesz w okolicy instalatora, który ma w ofercie te pompy.
  5. Powierzchnia domu, ocieplenie i model pompy podane mam w stopce. Mam pompę gruntową. Powietrzna ma nieco mniejszą wydajność ale i tak niemożliwe, żeby potrzebna była 2x większa moc do domu o podobnej powierzchni. Koszty całego prądu w zimie (miesiące grudzień - luty) mam z 3 lat średnio na poziomie około 700 zł (koszt za dwa miesiące łącznie z CWU, oświetleniem, tv, płytą indukcyjną i całą resztą, czyli wychodzi około 350 - 360 za miesiąc).
  6. My ogrzewamy pompą o mocy 6 kW więc te 12 kW to chyba do grzania basenu, albo jeśli nie masz żadnego ocieplenia i strasznie dziurawe okna. Nawet jeśli wydajność pompy spadnie przy niskich temperaturach powietrza to chyba nie o połowę?
  7. 31 załączeń na dobę czy przez kilka dni? Jaką temperaturę ma dolne źródło?
  8. Moim zdaniem sprawa jest bardzo prosta - jak masz dobrze wykonaną instalację to nie ma potrzeby serwisowania pompy. U mnie od zamontowania pompy mineło 3,5 roku i nie było u mnie żadnego serwisanta. Sam wykonałem banalnie prostą czynność polegającą na wyczyszczeniu filtra DZ i tyle. Pompa jest bezobsługowa.
  9. Roześlij zapytania do jak największej ilości firm - nie ograniczaj się do firm z łódzkiego. Sam zmuszony byłem wybrać ofertę firmy z pomorza bo lokalni instalatorzy byli znacznie drożsi.
  10. Zależy czego oczekujesz - ja mam na podłodze 12 cm i ciepło w domu.
  11. Pewnie że szkoda kopać się z koniem - tu się zgodzę. Tylko tego konia widzę gdzie indziej. Ty nie pisałeś, że w SWOIM domu tą pompą grzałbyś 3 h tylko napisałeś do użytkownika aleksus, że cytuję: "Fajnie, ze podajesz cene, tylko nie wiadomo za co. Moze za te 20 tys masz Buderusa np. 5,9kW, ktory Ci bedzie na przygotowanie CWU potrzebowal ze 3h na dobe "marnotrawiac" tani prad." Czy to była wypowiedź na temat Twojego domu i Twojego zapotrzebowania - niech każdy sam rozstrzygnie.
  12. Jakie wyliczenia mam Ci przedstawić? To Ty liczysz sobie teoretyczne wyniki a ja podaję Ci fakty. Wiem, że trudno Ci przyjąć rzeczywistość ale moja pompa grzeje wodę przez 1,5 h na dobę i tyle. Użytkuję ją trzeci sezon - ile sezonów Ty jej używałeś? Chcesz dyskutować z faktami - Twoja sprawa. Parę razy już błysnąłeś swoją teorią - np. upierałeś się, że Twój dom ma 230 m2. Ale co ja tam wiem... Poza tym pisałeś wcześniej w tym wątku: "Ja grzeje z podbiciem w tanim pradzie (o 7K), ale z histereza 2K. Taka histereza zapewnia utrzymanie zadanej temparatury w strefiew drogiej i taniej. Co wazne minimalizuje grzanie w strefie drogiej do potrzebnego minimum. Taka "technika" grzania wynika z niedobranej pow wezownicy do mocy pompy. U kolegi trt jest taka sama sytuacja. Jak mial bym zasobnik z 6m2 wezownicy, to bym grzal 1-2x na dobe z duzo wyzsza sprawnoacia, a tak mam 4-5 cykli i 25% w drogiej taryfie. " Sam więc przyznasz, że może to u Ciebie jest zbyt dużo czasu poświęcane na grzanie CWU a nie u mnie za mało.
  13. I już zaczynasz wycieczki osobiste bo nie potrafisz się przyznać do bezsensu swoich wywodów? Potrafię liczyć, jak również wiem, że teoria do praktyki ma się nijak. Jako inżynier powinieneś to wiedzieć...
  14. Dyskusja jest bezcelowa - Ty lansujesz w tym wątku teorię a ja praktykę. Jak sądzisz - co jest istotniejsze dla uzytkownika?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...