Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Paulo99

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Paulo99's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Wygląda więc na to, że gaz jest ponad 20% droższy w eksploatacji od pelletu. Innymi słowy, zamiast 5 tys. rachunku, 4 tys. Docieplenie przemyślę po zimie. Dom jest na wynajem. Jeżeli najemcy będą narzekać na koszt, to ocieplę. Jak będzie w miarę OK, to po co mi ponosić koszty ocieplenia? Dom stoi w małym mieście, czynsze są niskie i nijak się mają do wysokości nakładów i wartości nieruchomości.
  2. Witam, od sąsiada się nie więcej nie dowiem. Twierdzi, ze tragedii nie ma, ale będzie robił piec na węgiel. Pellet jest prawie bez popiołu. Raz, czy dwa razy w roku kupić i wnieść, to jeszcze nie problem. Miejsca na składowanie mam dużo. Piec ma stać w piwnicy, a są do ogrzania dwa poziomy, więc byłyby duże straty wody przy grzaniu z pieca co. Dlatego chce junkers gazowy na górze ( instalacja gazowa jest w domu), a piec na pellet w piwnicy bo taniej , dosyć ekologicznie i względnie mało obsługowo. Oczekuję, że na pellecie zaoszczędzę z. 1500 zł. Jeżeli koszt ogrzania pelletem byłby niższy od gazu tylko o kilkaset złotych , to raczej wolałbym gaz.. Jeżeli sie mylę, proszę mnie poprawić.
  3. Gaz jest w domu. Zostawmy, proszę, kwestie poboczne. Proszę o porady w kwestii pieca zgodnie z pierwszym postem. Dzięki
  4. Witam, zakupiłem dom bez pieca. Dom jest nieocieplony, ale możliwe, ze go ocieplę, jeżeli ogrzewanie okaże się drogie. Opisałem to tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?315474-Kupi%C5%82em-dom-bez-pieca-i-bez-kaloryfer%C3%B3w Miły Pan z tego forum zrobił mi OZC. Zapotrzebowanie na energię w moim ponad 140 metrowym domu określił na ok. 12-14KW. Skłaniam się ku następującemu rozwiązaniu: piec na pellet do centralnego oraz junkers gazowy w łazience na pierwszym piętrze do wody. Jaki piec zatem kupić? Dzwoniłem do Ciechewicza i polecono mi model compact na pellet, moc 8-18 kW za cenę około 6,5 tys + VAT. Proszę o sugestie, czy dobrze konkluduję z tym pelletem, czy może jednak gaz. I jaki piec kupić?
  5. Są różne opinie i nadal nic nie wiem Może rzeczywiście należy rozważyć piec na pellet z podajnikiem ? Trochę usystematyzuję, żeby była lepsza przejrzystość. Dom jest bliźniakiem, więc można powiedzieć, że jedna, wschodnia strona jest ocieplona. Podłoga na strychu jest tez ocieplona wełną. Jeżeli ogrzewanie wyjdzie bardzo drogo, to nie wykluczam ocieplenia domu po zimie. Potrzebuję zatem rozwiązania, które sprawdzi się obecnie i nie będzie za mocne, gdybym zdecydował się na ocieplenie elewacji w przyszłym roku. Czy mógłby ktoś z dyskutantów polecić konkretny model pieca i kaloryferów, czy nie da się tego zrobić bez OZC? Co znaczy duże grzejniki, czyli ile do każdego pomieszczenia?
  6. Dziękuję za podjęcie tematu. Rozmawiałem z sąsiadem zza ściany. On ogrzewa gazem i jak się wyraził nie ma tragedii. Węgiel ze względu na konieczność składowania, brudzenie itp. jednak u mnie odpada. Pellet byłby alternatywą, ale różnica w kosztach musiałby być znaczna, w porównaniu do gazu, żebym się na niego zdecydował. Przy różnicy około 1000 zł chyba nie ma sensu. Skłaniam się bardziej ku ogrzewaniu gazowemu. W sklepie sprzedawca polecał mi piec kondensacyjny dwufunkcyjny, np. De Dietrich MCR III albo De Dietrich Home. Podłogówki nie mogę zrobić, bo dom jest wykończony i gotowy do zamieszkania, brakuje tylko pieca i kaloryferów. Chcę zrobić ogrzewanie, żeby można było wynająć dom. Po zimie zobaczę jak wyszło i ewentualnie rozważę ocieplenie styropianem. OZC to jakieś sprawdzenie zapotrzebowania? Konieczne jest to? Kto to robi?
  7. Witam, proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia o temacie. Kupiłem dom. Wschodnią ścianę dzielę z sąsiadem, bo dom jest bliźniakiem. Moja część jest od zachodu i ma wymiary zewnętrzne około 6,5 m. x 12,6 m. Dom ma piwnicę, która nie jest wpuszczona w ziemię- jest na poziomie gruntu, następnie mam dwa poziomy mieszkalne oraz strych. Nie wiem jaka jest powierzchnia użytkowa, ale pomnożone wymiary zewnętrzne dają około 82 metry kwadratowe. Powierzchni mieszkalnej są dwa poziomy, więc razem około 164 metry minus ściany. Nie wiem, ile odjąć na ściany, ale chyba będzie ponad 140 metrów pow. mieszkalnej. Budynek jest z lat osiemdziesiątych, otynkowany, ściany są grube, ale bez ocieplenia styropianem. Na strychu podłoga jest ocieplona chyba jakąś wełną. Część okien jest nowych, reszta stare, ale jeszcze dobre. Budynek zamierzam na razie wynająć, więc raczej odpada pellet, węgiel itp. bo trzeba byłoby pilnować tego, chyba że wyszłoby dużo taniej niż gaz, to mógłbym się potrudzić z pelletem, czy węglem. Pytanie: jakie kaloryfery kupić oraz jaki piec ?
  8. Paulo99

    Gont bitumiczny...

    Dziekuje za odpowiedz. Ponoc tansze gonty maja węższą powierzchnie klejenia, przez co mogą powstawac nieszczelnosci. 20 lat zywotnosci mnie satysfakcjonuje. Dach ma spad wschodnio-zachodni, nie bedzie wiec północnej ekspozycji. Dachowka mi sie nie podoba i raczej nie wchodzi w grę. Alternatywą dla gontu jest ewentualnie blacho-dachówka. Co to jest podkład systemowy? Pozdrawiam
  9. Paulo99

    Gont bitumiczny...

    Bardzo podoba mi sie pokrycie dachu gontem bitumicznym. Jak strona praktyczna tego rozwiazania? Chciałbym, aby dach posłuzył dłuzej niz kilka lat i nie stracił wyglądu po kilku zimach A jak z ceną w porownaniu do blacho-dachówki? Moj dach ma 200 metrów kw. Skłaniam sie ku produktom firmy Owens Corning z 30 letnią gwarancją w cenie 36,50 zł/m2. Ponoc tańsze gonty po 20-25 zl sa nietrwałe, nieszczelne i szybko tracą barwę. Pod gont planuję połozyc płyty OSB 18 mm i papę. Prosze o opinie i sugestie. Swietnie byłoby, gdyby ktos podesłał zdjęcia swojego dachu:-) Dziekuję
×
×
  • Dodaj nową pozycję...