Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ela i tomek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

ela i tomek's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. a na forum nic aktualnego na temat prac brukarskich, nie robicie chodników podjazdów schodów tarasów ?? Bardzo prosze o podanie cen aktualnych robocizny i materiałów na podbudowe, ile za to płacicie ?? Ja dostałem ofertę na robociznę plus materiały na podbudowę za 65-70 pln / mkw. Czy to dużo ?? Jest do wykonania około 200 mkw. Jeżeli dodam do tego koszt kostki, a muszę za Libet policzyć ca 80 za mkw. to za całość wyjdzie mi 150 pln. za mkw. Czy jest to cena do przyjęcia ?? PS podobno region jest ważny, więc Opolskie.
  2. ja zapłaciłem 9.600,00 zakres prac taki sam domek 180 mkw użytkowej to też zależy od regionu, ja jestem z Opola.
  3. Dostałem wczoraj ofertę na wykończenie poddasza. Wykonawca zasugerował 55,00 netto za mkw. Zakres prac to ocieplenie wełna mineralna 2 warstwy 15 + 10 , płyta GK i szlifowanie, ściany działowe 2 warstwy płyty + wełna 15 i folia po obu stronach ściany. Na poddaszu jest 5 okien dachowych (velux) i dwa zwykłe. Ponieważ nad holem i salonem nie ma stropu należy postawić rusztowanie. Powierzchnia do wykonania ca. 300 mkw. Pytanie. Czy to dobra cena ?
  4. Dobra ekipa do ocieplenia (styropian) potrzebna okolice Opola. Około 200 mkw plus montaż parapetów plus podbitka. Szczegóły do omówienia. Tomek 604 956 656
  5. ktoś tu zwariował. ceny ? Gość od ocieplenia - 12 cm styropian - chce 80,00 pln z tynkiem na gotowo w tym parapety zewnętrzne. Dużo ? Jaka jest realna cena teraz ? Może ktoś ma dobrego wykonawcę ? Opole.
  6. Ja tam mebli nie lubie. Nie lubię się obijać i sprzątać trudno. Lubię puste przestrzenie. Kuchnia musi być. Salon to kanapa kominek i dobry telewizor. Czego jeszcze potrzebujesz ?
  7. Nasz domek jest budowany z porotherm 30 strop był bardzo drogi był wykonany w technologi lanej duże koszty stali i pełnego deskowania (dzierżawa szalunków) Drogi bardzo był też dach który ma ca 390 mkw Więźby musiałem kupić około 20 m6 Droga dachówka Rupp Sirius 13 antracyt. Dach skomplikowany więc dobry wykonawca też kosztował.
  8. Ta "wspaniała" firma ze śląska co wyprodukowała przywiozła to szambo i je zamontowała nie zrobiła izolacji np dysperbitem lub abizolem tej płyty co przykrywa pojemnik. Czy płyta przykrywająca szambo musi być zaizolowana ?
  9. Hi, wg nas nie jest to realne. Nasz domek 180 mkw + garaż w pierwszym etapie tzn stan surowy otwarty kosztował 259 tyś Na przyszły sezon muszę liczyć na wydatki w podobnej kwocie. Sąsiad z osiedla domek 120 mkw - bardzo prosty - na gotowo wydał jak twierdz ca 300
  10. Cześć. Nasz domek został przeprojektowany w niewielkim stopniu. Zmieniona została technologia wykonania. Wykonujemy w technologii warstwowej, tzn. ściany z porotherm 30 p+w i docelowo ocieplone styropian 12 cm, a ściany w środku (+ ściany garażu) porotherm 25 p+w i odpowiednio działowe 11,5. Łuki wg. mnie (nas) są ozdobą tego domu więc nie zmieniamy tego. U nas ściany pną się do góry. Została podjęta decyzja o sposobie wykonania wykusza, więc pas dolny został wykonany tak jak reszta z porotherm 30, natomiast słupki będą odlane z betonu. Aha, zrezygnowaliśmy z okna z salonu na taras, wydaje się że salon będzie dzięki temu bardziej ustawny. Okno do kotłowni zrównałem poziomem do okien pokoju gościnnego i łazienki. Wracając do kibelka. Nie będziemy wykonywać ocieplenia od wewnątrz, ściana została wykonana z porotherm 30 i ocieplimy normalnie tak jak całą resztę styropianem 12 od zewnątrz. jeśli chodzi o wymiary. pan który za duże pieniądze adoptował ten projekt właściwie go nie zaadoptował i właśnie w zeszłym tygodniu (w piątek) spędziłem cały dzień (urlop) z majstem na budowie i odmierzaliśmy pomieszczenia, wychodi na to że domek nam się powiększył o 10 cm na szerokości i 16 cm na długości. Nie wiem jakim cudem się to stało. Dobrze że strop jest lany a nie systemowy. Dzięki temu kibelek na parterze jest o całe 10 cm szerszy niż projektowany. Ale to był wybór albo szerszy przedpokój (ten co ma teraz 125 cm) albo szerszy kibelek. Ja tam wolę wygodnie siedzieć. Uważam, że sprawa doprowadzenia powietrza do kominka nie jest całkowicie przegrana. Teraz macie pierwszą wylewkę betonową na wibrowanym piasku. W kolejnym etapie będziecie ją izolować (papa + folia) no i dwie warstwy styropianu 5 + 5 a potem jeszcze wylewka ca. 7 cm. Może da sie położyć tą rurę z powietrzem przy układaniu styropianu. Pytajcie jeszcze swojego kierownika. Mam nadzieję że nie zapomnieliście o bednarce przy zbrojeniu ławy fundamentowej. Pozdrawiam Tomek. Liczę na dalszy kontakt. PS. A my będziemy wieśniakami z pod Opola.
  11. Cześć. Problem wykusza został rozwiązany. Stało się tak że widzieliśmy nasz domek już wykonany i miałem możliwość rozmowy ze szczęśliwym właścicielem. W projekcie w sypialni w miejscu gdzie jest wykusz są zainstalowane grzejniki. Więc odpowiedz na to pytanie nasunęła się nam jakby automatyczneie. Z tego właśnie powodu cały pas od podłogi do dolnej krawędzi okien na 100 % będzie wykonany z mateiałów tak jak pozostała część domu. Pozostała część tzn. od dolnej krawędzi okna do góry jeszcze tego nie wiemy. Nie wydawało mi sie to najlepszym pomysłem aby grzejniki przykręcać do np. płyty OSB. Po wykonaniu stropu jak będą u Ciebie robić więźbę pojawi się następny ale bardzo podobny problem. Ściany od okien na poddaszu /dwa takie miejsca/ też są projektowane w technologii szkieletu drewnianego. My to zostawimy tak jak jest to projektowane. UWAGA w całym projekcie nie znajdziesz takiego szczegółu jak doprowadzenie powietrza do kominka. Mam nadzieję że nie zapomniałaś o tym, my to robimy przy układaniu instalacji kanalizacyjnej pod podłogą parteru. Rura doprowadzająca powietrze w kierunku zachodnim to w naszym przypadku w stronę okna od jadalni w linii prostej od kominka. Czy możesz zdradzić z jakiego regionu kraju jesteś ? Jest tyle do opowiedzenia a nie wiem czy na tym forum można takie długie teksty podawać. Pozdrawiam-y Tomek i Ela Odezwij się jeszcze, będzie miło i raźniej
  12. Cześć. Bardzo się cieszymy że ktoś się zdecydował na taki projekt. Oczywiście jesteśmy zainteresowani wymianą doświadczeń. Mamy bardzo dokładnie przestudiowany ten projekt w teori natomiast praktyka narazie jest na etapie fundamentów - teraz /jutro i w sobotę/ zaypujemy fundament i wibrujemy. Do stropu dachu itd. jeszcze trochę czasu. Pozdrawiam Tomek. Prosimy o dalszy kontakt. Cześć
×
×
  • Dodaj nową pozycję...