
ARTYone
Użytkownicy-
Liczba zawartości
62 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
ARTYone's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Pytanie jak w temacie - co to za materiał? Gdzie kupić i jak go zrobić?
-
Po kilku dniach od wykonania zatopienia siatki elewacyjnej widoczne są rysy, pajączki na powierzchni. Pytanie brzmi co teraz robić: 1. Nie przejmować się tym i nałożyć grunt pod tynk i potem tynk 2. Ponacinać pogłębiając rysy i uzupełnić klejem do siatki 3. Poczekać z nakładaniem tynku i obserwować czy rysy się powiększają lub robią nowe?
-
Firma od tynków pyta się mnie czy kładziemy w łazienkach także tynki gipsowe. Z tego co się orientuje w łazienkach powinny być tradycyjne zatarte na ostro, aby klej dobrze trzymał. I wtedy nie trzeba dawać folii w płynie. Potwierdźcie czy nie kłaść gipsowych pod płytki i znaleźć kogoś innego kto położy tam tynk tradycyjny?
-
Mam do wyboru dwie oferty. 1. Wszędzie ogrzewanie podłogowe + klimatyzacja split na ścianie w pokojach w których będzie najbardziej potrzebna 2. Panele ścienne grzewcze Soffio zamiast podłogówki zatopione w ścianach w tynku plus zamiast klimatyzacji urządzenie wody lodowej która chłodzi poprzez te panele (brak klimatyzatorów) Cenowo wychodzi podobnie. Instalator zachwala panele ścienne, że są lepsze od podłogówki, szybciej działają i mniej potrzebują energii do ogrzewania niż podłogówka. Co o tym myślicie?
-
Miałem taką sytuację na budowie: Właściciel firmy zajmującej się instalacjami ogrzewania, podłogówki, klimatyzacji, rekuperacji który robi mi ofertę na ww. instalacje zadał mi pytanie czy jestem przekonany do robienia wentylacji mechanicznej. Byłem zaskoczony pytaniem, gdyż myślałem, że to w nowoczesnym budownictwie konieczność. Instalator podał argument, że inaczej sytuacja wygląda na etapie budowy a inaczej po kilku latach zamieszkania. Z jego doświadczenia przytoczył przykłady, że Klienci po kilku latach zaprzestają używania rekuperacji m.in. dlatego że nie chce im się wymieniać filtrów na nowe. Albo, że mają rekuperację a wietrzą oknami. Zaproponował nie inwestowanie w kosztowną rekuperację tylko zastosowanie tanich nawiewników higroskopijnych Aereco w ścianach i w oknach. Co o tym sądzicie?
-
Nawiewniki liniowe zamiast anemostatów
ARTYone odpowiedział ARTYone → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Ile musi mieć sufit podwieszany w środku, aby taki nawiewnik zastosować? -
Czy ma ktoś doświadczenie z dodatkowym ogrzewaniem poza podłogą na ścianie? Czyli dodatkowe kilka obwodów "podłogówki" wyprowadzonych na uchwytach ściennych w celu dogrzania ścian zewnętrznych? Zastanawiam się czy jest sens inwestowania w to czy podłogówka wystarczy?
-
Rury wentylacyjne a wysokość ocieplenia i nierówny strop
ARTYone odpowiedział ARTYone → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Anhydryt 5cm - tak powiedział szef firmy z wylewkami A jak się ma mała (albo zerowa) grubość ocieplenia nad przewodami rekuperacyjnymi do spinek ogrzewania podłogowego? Trzeba robić maty z wypustkami? -
Mam zaplanowaną grubość ocieplenia podłogi na piętrze na 9cm. Kanały wentylacyjne przewidziane są w projekcie 7,5cm peflex. Czyli z projektu wynika, że jest jeszcze 1,5cm luzu. Ale strop jest nierówny i dodatkowo w niektórych miejscach biegną peszle z przewodami (peszle mają około 2cm średnicy). Przykładowo w pewnym miejscu jest górka na betonie i będzie tam 7cm ocieplenia a biegnie jeszcze peszel 2cm. W jaki sposób się to rozwiązuje? Wkuwać się? Szlifować miejscowo strop? Jak podniosę grubość ocieplenia to nie będzie się to zgrywać z oknami balkonowymi.
-
W jaki sposób mam układać styropian na wylanym betonowym stropie czy chudziaku który nie jest równy? Od wartości średniej są górki czy doliny plus minus 3cm, czyli 6cm od maksimum do minimum miejscowego na całym stropie. W jednym miejscu jest warga z betonu, w drugim pokoju jest dolina a obok górka, w trzecim przy ścianie jest wyżej a czym dalej niżej... I tak dalej zawsze coś się znajdzie. Czy układać styropian z niwelatorem i jak jest za wysoko to szlifować go albo dawać niższy a jak za mało to dać wyższy? To będzie bardzo czasochłonne, aby tak zrobić. W jaki sposób się to profesjonalnie robi? Jaka jest tolerancja pod ogrzewanie podłogowe? Znajomy wspominał coś o styropianie w płynie czy sypkim perlicie, ale to są kosztowne rozwiązania i czy to rozwiąże problem?
-
Mam pytanie czy warto inwestować w matę z wypustkami na rurki ogrzewania podłogowego? Nie piszę tu o płytkach styropianowych z wypustkami jako dodatkowa izolacja tylko takich czarnych z tworzywa. Czy jedyny plus to łatwość układania rurek bez takera? Czy ma ona dodatkową funkcję? Czy izoluje ona dodatkowo? Czy na poddaszu gdzie izolacja styropianowa sprowadza się do funkcji akustycznej takie maty się sprawdzą?
-
Klimatyzacja kanałowa zamiast SPLIT
ARTYone odpowiedział ARTYone → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Jakie stosuje się kanały wentylacyjne? Rury spiro? Czy plastikowe kanały wentylacyjne? Czy mogę zrobić taką samą instalacje jak pod rekuperacje z PE FLEX? -
Mam kilka ścian które na 100% będą niewidoczne tzw. będzie wysoka zabudowa meblowa albo lustro czy płyta laminowana na ścianie. Gość od tynków mówi "lepiej wytynkować". Wiadomo więcej zarobi. Co z takimi ścianami zrobić: a) zapłacić firmie i zrobią mi maszynowy tynk gipsowy b) samemu zrobić tynk ręcznie na szybko c) zostawić gołą nieotynkowaną ? To samo pytanie o ścianę z płytkami w łazienkach. Koszt tynku maszynowego gipsowego około 45zł/m2.