Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aw1719510381

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

O aw1719510381

  • Urodziny 18.09.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    fundamenty

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kozy
  • Kod pocztowy
    43-340
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

aw1719510381's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. fundamenty już sa i to od jakiegoś czasu. ściany fundamentowe sa z bloczków betonowych potem kupa piasku i żwiru zbrojenie + beton. od zewnątrz izolacja pionowa + styropian gold fundament. To już jest i tego nie zmienię nawet jakbym chciała. Jeśli chodzi o styropian na elewację to zwracałam uwagę na parametry nie kolor Fakt już wstępnie wybraliśmy bloczki silikatowe grupy silikaty
  2. może nie mam wiedzy - trochę czytam... po to jestem na forum żeby czegoś się nauczyć... może cienko widzisz nasz dom energooszczędny ale sam o konkretach nie mówisz... jeśli widzisz błąd w moim myśleniu to nie krytykuj tylko powiedz co jest w moim myśleniu nie tak. Doradź skoro posiadasz wiedzę w tym zakresie. Niestety ale każdy dom buduje się z pewnych materiałów jakie są na rynku. Forum i czasopisma nie dają przepisu na energooszczędny dom. Trzeba znaleźć go samemu - ewentualnie z pomocą ludzi który mają doświadczenie. Każdy rejon polski to inne warunki inne wymagania gruntowe środowiskowe. Nie jestem budowlańcem tylko osobą prywatną wrzuconą w wir różnych rozwiązań. Mam określony budżet i muszę nim dysponować. Jak każdy kto buduje dom. Forum jest zaśmiecone wieloma informacjami - starszymi i nowszymi... Mam rodzinę, pracę i nie mam na tyle czasu żeby szukać szukać szukać... aktualnych informacji i rozwiązań które będą rzeczywiście najlepsze dla nas. Owszem sama kasa nie wybuduje się domu ale buduje się z materiałów które kosztują. Mają swoje parametry i ceny... Domu bez kasy też nie wybudujesz.
  3. nic konkretnego.... jak uda się najniżej zejść wiem że akurat styropian chciałabym jak najlepszy żeby jednak t ocieplenie było bardzo dobre. Pod dachem będzie wełna 30cm będziemy elininować mostki termiczne będą energooszczędne okna - z każdym etapem budowy będę się uczyć... teraz jest faza fundamenty - zobaczymy co będzie dalej U nas jest to ze będziemy mieć rekuperację i pompę ciepła więc parametry domu powinny być jak najlepsze.
  4. temat styropian: znalazłam kilku producentów: AUSTROTHERM , TERMOORGANIKA I BASF Basf - świetny styropian na fundamenty (pion) tak na prawadę styrodur - niestety dosyć drogi ok 500zł m3 Austroherm xps top- dobre paramtry na ściskanie ok 460-490m3 Teroogranika gold fundament troszke gorsze parametry naściskanie ale znowu lepsze jeśli chodzi o ciepło .... trudne wybory tutaj cena 370-400 za m3
  5. Wyceniamy ostatecznie w kilku firmach: Eko-san Kozy Fhu Help Kęty Oczyszczalnia biologiczna z odpływem do rowu albo do studni chłonnej - zobaczymy.
  6. Nie wiem czy to aktualne ale pojechałabym do Buildera albo do hurtowni art bud
  7. Rzpoczęliśmy budowę... chcemy zbudować dom energooszczędny. Okazało się to trudniejsze niż myśleliśmy.... doradców fachowych brak.. o po co budować w ten sposób... a firmy którym zlecamy wykonanie wyceny materiałów w zadowalających parametrach albo proponują gorsze zamienniki albo nie stosując się do naszych wytycznych sami zamieniają produkty na te z niższej półki... tym samy musimy każdą ofertę studiować ... czy wy też macie takie doświadczenia?
  8. czy ktoś z forumowiczów ma pompę ciepła pionową? jak to u was działa? jak wygląda serwis? itp.
  9. a kto na terenie Bielska pracuje na pompach IVT?
  10. jestem na etapie fundamentów. budujemy w Kozach k/BB szukam pomysłu na oczyszczalnię ścieków bo jeszcze nie znaleźliśmy firmy. Dodatkowo jesteśmy na etapie wyboru pompy ciepła i rekuperacji z GWC.
  11. zaczęliśmy budowę.... projekt MURATORA dom vis-a-vis Projekt troszkę przekształciliśmy u architekta. Od niedawna budujemy... Ławy już są... teraz beton i bloczki betonowe. Niestety już na samym wstępie okazało się że nasza wysoka strefa wiatrowa i śniegowa odbija się na fundamentach... będą droższe... bo nie będą grubości 24 tylko 40cm. oto działka po zdjęciu warstwy wierzchniej
  12. Jestem obecnie na etapie doboru pompy ciepła + rekuperacja +GWC na ten moment jestem prawie zdecydowana na pompę stiebel. gwc rehau. Tak na prawdę nie wiem jak oszacować moc pompy do domu który buduję. Stiebel z tego co mi wiadomo daje gwarancję 3 i 5 lat. Mało jak na urządzenie które ma być trwałe.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...