Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

justkas

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez justkas

  1. to co HABA SBR Primo to nie SBR? Dochodzę do wniosku, jak parę osób przede mną, że zwykłe szambo ma najwięcej zalet Doktorat chyba trzeba zrobić żeby wybrać "mądrze".
  2. a może ktoś ma używa takiej oczyszczalni Actibloc (SBR) - Sotralentz i ma coś do powiedzenia z własnej praktyki? Potrzebuję oczyszczalni docelowo dla 4 osób, urządzenie zaproponowane przez osobę które będzie montować oczyszczalnie to Haba SBR K4 Primo. Dla mnie różnicą na plus dla Actibloc jest ponad 2x większy osadnik wstępny, a po lekturze tego wątku wiem, że to ważna cecha
  3. Fakt mega proste aż wstyd było pytać, ale po tylu niemiłych niespodziankach że na coś już jest za późno musiałam podrążyć temat:) Jeszcze raz dzięki za info i cierpliwość
  4. Dzięki za szybko odzew:-) Wiem że to wykonalne podglądam forum i widzę Wasze super łazienki z tak wykonanymi szafkami. Jesteśmy na etapie układania płytek i powstała już zabudowa WC i teraz pytanie czy na tym etapie trzeba przygotować w jakiś sposób miejsce pod taką zabudowę szafek? Wiem marudzę ale może masz zdjęcie z etapu kiedy powstawały te szafki?
  5. Tomkowa podpowiesz jak technicznie wykonane zostały szafki nad twoją zabudową wc? Chodzi szczególnie o brak przerw między drzwiczkami. Też chcę taką zabudowę u siebie ale: "Przecież tak zrobione nie będą się otwierać" i teraz muszę się dowiedzieć jak to jest zrobione i że działa;) Chodzi mi o taki efekt jak na tym twoim zdjęciu: Proszę ratujcie radami:)
  6. mowa była o pojawianiu się pęknięć i rys np. na łączeniu płyt osb, a podobno jest to wynikiem tego że dach jest konstrukcją która cały czas pracuje
  7. Mam pytanie od kiedy ta podbitka jest u Ciebie? Nie ma z nią problemów, nie ma rys,nie pęka?Zastanawialiśmy się nad takim rozwiązaniem, bardzo mi się podoba, ale wykonawca nas zniechęcił mówiąc że trwałość takiej podbitki to ok 2 lat i później trzeba poprawić. Opcje są dwie albo on ma rację albo trzeba szukać kogoś kto to dobrze zrobi.
  8. Witam, Panowie może ktoś z Was wie po jakim czasie zaczyn tracić właściwości niskoprężna pianka firmy Soudal? W specyfikacji dostępnej na stronie producenta jest tylko wzmianka o utracie właściwości izolacyjnych niezabezpieczonej pianki ale nie ma podanego czasu. Obecnie wygląda to tak jak na zdjęciu. Czy braki pianki jakie powstały w trakcie nieprawidłowego montażu(26/04/2013) można teraz jeszcze poprawiać poprzez położenie na starą piankę nowej warstwy? Sprawa dotyczy wszystkich zamontowanych okien. W kwestii wyjaśnienia taśmy nie są przyklejone bo wykonawca cały czas poprawia montaż i taki jest efekt poprawek.
  9. nie wiem kiedy robi się z ciepłego zimny, nie jestem specjalistą ale to co zobaczyłam nie wygląda na żaden montaż
  10. pieniądze niestety zapłacone, jesteśmy umówieni na rozmowę nt zwrotu koszów zobaczymy co z tego wyjdzie, niestety poprawki po partaczach będą pewnie przewyższały ew. zwrot. Propozycja kolejnej "poprawki" przez tych samych Panów została przez nas odrzucona natychmiast. Najbardziej boli że nie zdecydowaliśmy się na lokalną firmę która działa juz kilkanaście lat tylko zawierzyliśmy autoryzowanemu przedstawicielowi tak renomowanej firmy w celu uniknięcia takich fuszerek, a przecież słyszeliśmy że panowie po szkoleniach wiedzą co ta za fanaberia z tym ciepłym montażem itp. Jeszcze jedna rzecz której nie widać wprost na zdjęciach, mianowicie taśmy są chyba w złym miejscu klejone do ramy(za głęboko), przestrzeń między ramą a ścianą ma kształt litery V(dół litery to taśmy przyklejone do ramy okna) a nie jak według mnie kształt L po wew. i zew. stronie okna. Wygląda to tak że taśmy za głęboko wklejone względem brzegów ramy nie zostały rozepchnięte przez zbyt małą ilość pianki po "dopiankowaniu" w ramch poprawek, nie ma jak już uzupełnić tej pianki. Aha czy do ciepłego montażu używa się wyłącznie piany niskoprężnej? Na koniec anegdotka na moje pytanie do pana montażysty dlaczego w każdym oknie jest tak mało pianki odpowiedział że nie chcieli ubrudzić okien:confused:
  11. Witam, myślę że jakiś dodatkowy opis jest zbędny, dodam tylko że zapłaciliśmy za ciepły montaż, a po skończonej pracy "montażystów" wyglądało to tak: Tak wyglądały wszystkie z 12 zamontowanych okien. Po zgłoszonej reklamacji i "poprawkach" stan jest taki: Prace poprawkowe polegały na oderwaniu tu i ówdzie zewnętrznej taśmy, wstrzyknięciu pianki(taśma momentalnie przyklejała się do pianki nie pozwalając jej zastygnąć). Tam gdzie Panowie uznali za stosowne dopiankować taśma zewnętrzna jest przyklejona do pianki tak że nadmiar pianki musiałby być obcinany jest razem z taśmą. Po ciepłym montażu pozostał tylko straszny koszmar sterczących taśm. Jak to poprawić żeby zniwelować szkody? Dodam że przedstawiciela znaleźliśmy dzwoniąc bezpośrednio do firmy produkującej okna a montażyści byli na "wyposażeniu" salonu. Myśleliśmy że to nam zagwarantuje fachowy montaż. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie jak uratować te okna.
  12. Witam, wracam jeszcze raz z tematem z postu nr 7591. Co sądzicie o tych dwóch układach dla tej kuchni(różnią się położeniem zlewu)? Który wg was będzie bardziej funkcjonalny? PS.układ szafek i kolory przypadkowe, generalnie chodzi mi o to gdzie umieścić zlew.
  13. Witam wszystkich:) czytam wasze cenne rady i teraz sama proszę o pomoc w urządzeniu kuchni, jak na razie urządzenie polega na rozplanowaniu hydrauliki w takim oto domu: Zastanawiam się czy zlew umieścić pod oknem w narożniku czy lepiej na ścianie od spiżarki razem np. z płytą gazową. Zależy mi aby powierzchnia była jak najlepiej wykorzystana, a w kuchni wiadomo zlew, płyta, lodówka mikrofalówka i piekarnik a do tego blat roboczy też bardzo ważny. Macie jakieś pomysły jak to ustawić? wrzucam wizualizację która jest najbliższa tego co bym chciała osiągnąć z góry dziękuję za rady i sugestie:)
  14. justkas

    Proszę o ocenę wykonania

    dach już dziś odebrany z położoną blachą, więc pozostaje tylko sprawdzić jaki rodzaj uszczelek został użyty i jeśli to klinowe to co robić za 3 lata? wymiana uszczelek
  15. justkas

    Proszę o ocenę wykonania

    hmm tyle wyborów przy budowie domu, a przy wiedzy laika nietrudno o błąd, pozostaje mi wierzyć że uszczelki tak szybko się nie poddadzą. Niemniej jednak dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie moim tematem. Pozdrawiam.
  16. justkas

    Proszę o ocenę wykonania

    dziękuję za odpowiedź, boję się nawet zapytać jakie będą konsekwencje tej blokady wypływu skroplin...
  17. Witam, proszę o ocenę czy to błąd wykonawcy i źle położone arkusze blachy czy skrajane przewrażliwienie inwestora? W realu bardziej widoczne pionowe linie. Z góry dziękuję.
  18. sheenaz dzięki za odpowiedź odnośnie silki na działówki, po twojej sugestii odnośnie ytonga muszę problem przeanalizować jeszcze raz.
  19. Witam, jesteśmy na etapie budowy ścian nośnych (porotherm) i zastanawiamy się nad materiałem na ściany działowe, po intensywnych przeszukiwaniach internetu trafiłam na wasz dziennik i ścianki z silki. Nasz majster powiedział że wybuduje z czego chcemy, ale wg niego najlepszy pod względem wytrzymałościowym jest porotherm. Ważne dla nas jest aby ścianki były dobrą izolacją akustyczną a to przy poro podobno ciężko uzyskać no i wiadomo z wierceniem dziur też może być różnie. Czy ścianki z silki były waszym wyborem czy tak zasugerował architekt w projekcie? generalnie moje pytanie czy mieliście rozterki co do ścianek działowych z poro? Trochę się rozpisałam ale już sama nie wiem jaką decyzję podjać
×
×
  • Dodaj nową pozycję...