Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

984256

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

984256's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. dzięki za odpowiedz, podbije jeszcze raz temat, a co polecacie położyć na czysta konstrukcje bloku z płyty ? możne twarda wełnę mineralna ? znalazłem coś takiego : WEŁNA ROCKWOOL ROCKSLAB ACOUSTIC 50 MM mam gołą konstrukcje, jest usunięte wszystko, tylko teraz jest dylemat, jakiego rodzaju podłoże przygotować pod płyty osb ? - dla przypomnienia jest to blok z wielkiej płyty.
  2. wracając do głównego pytania, czy orientujecie jak się nazywa rodzaj gruntu, posadzki w postaci drobnego kmyczka, piasku. Już mówie o co chodzi, kiedyś widziałem tego typu rozwiązanie w przypadku nierównego podłoża, w moim wypadku jest to konstrukcja stropu. To się wyrównuje bardzo dokładnie do poziomu - jak zwykłą wylewke betonową i na to chce położyć dwie płyty OSB na krzyżowo. Tylko nie wiem jak tego typu rozwiązanie się dokładnie nazywa. Prosiłbym o pomoc.
  3. ..no ale pomijając aspekt czy to jest zdrowe czy nie. Decyzja zapadła - wymieniam wylewkę. Czy dobrym pomysłem będzie wymiana wylewki betonowej na styropian i płytę osb + jakaś konstrukcja drewniana pod płyty?
  4. podbije temat np: http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,11707717,Trujacy_smrod_ksylamit_w_mieszkaniu__Nasze_interwencje.html?disableRedirects=true lub https://forum.muratordom.pl/showthread.php?17410-ksylamit-pod-pod-og
  5. a skąd pewność że to nie jest np ksylamit ? lub inne fenylopochodne ? przeceiż to było w tamtych czasach bardzo powszechne rozwiązanie w budowie bloków z wielkiej płyty.
  6. A tak przy okazji nasuwa sie jeszcze jedno pytanie - czy Spółdzielnia nie powinna zabezpieczyć tego typu substancji, jak np azbest ? hmm Dziś dzwoniłem do swojej Spółdzielni i zostałem poinformowany że mogę wyrzucić to jako zwykły gruz budowlany
  7. Witam wszystkich zainteresowanych temat był poruszany setki razy, - wiem. Przekopałem sieć niejednokrotnie w poszukiwaniu nowych wątków. Technologie PRL - umieszczanie płyty pilśniowej i cienkiej papy pod wylewką - efekt, niezapomniany odór i smród. W całym mieszkaniu unosi się dziwny zapach, niejednokrotnie poruszany temat na forum. Nie da się z tym żyć. Na tyle godzin przesiedzianych na forum i szukając rozwiązania - decyzja zapadła - skuwam cala wylewkę i usuwam ten fantastyczną myśl inżynieryjna z czasów PRL, tylko teraz jest pytanie - jak to zrobić ? Skuć wylewkę, wywieźć gruz - nie problem. Co położyć po oczyszczeniu gruntu ? jaką zastosować izolacje? Styropian? Płyty OSB ? Konstrukcja z legarów? Folia ? Co radzicie - Wasze spostrzeżenia przy tego typu robocie. Betonową wylewkę wstępnie wykluczam ponieważ wymieniam na razie jeden pokój w kompletnie wyremontowanym mieszkaniu 2 lata temu. Na razie jestem przerażony robotą i nie wiem jak się do tego zabrać. Z góry dzięki za pomoc. dodaje zdjęcia poglądowe z małej odkrywki - co znajduje się pod moją wylewką. [ATTACH=CONFIG]416446[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]416447[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]416448[/ATTACH]
  8. Witam, remontuje nowo zakupione mieszkanie w bloku, jestem na etapie lazienki, pomyslow mam kilka, no walsnie.. ale! jedna z najwazniejszych rzeczy w lazience bedzie dlamnie prysznic, chcialbym zrobic prycznic bez brodzika z zabudowana deszczownica i jedymi szklnymi drzwiami (bo akurat uklad lazienki mi na to pozwala) pytanie czy ktos z Was robil taka kombinacje w bloku ? widzialem roznego typu odplywy, na srodku, liniowy, boczny w scianie! na co zwrocic szczegolna uwage, jakiego typu, rodzaju kierowac sie przy wyborze drzwi do prycznica? wszelkie sugestie i pomysly mile widziane pozdrawiam G.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...